Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

scierra d-fly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 25 grudzień 2023 - 12:25

Witam, szukam informacji na temat wędki w klasie 5#. Jedna rzecz mnie martwi to sporo większą waga w porównaniu do wędek w podobnym przedziale cenowym.

#2 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 03 styczeń 2024 - 20:58

Kupiłem taką młodszemu bratu na początek jego przygody z muchą w zestawie z kołowrotkiem też od Scierry. Testów nad wodą jeszcze nie było, na sucho faktycznie jest cięższa, ale mój kij od Greysa nie jest najlepszym porównaniem. Wydaje się w porządku jak za swoją cenę, a kupiłem w dużej promocji. Wiosną będzie można powiedzieć więcej.


Użytkownik pl.lures edytował ten post 03 styczeń 2024 - 20:59


#3 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 09 styczeń 2024 - 09:22

Sam ciężar mi nie przeszkadza, bo łowię tyczkami po 13m, więc waga ma drugorzędne znacznie. Bardziej mnie interesuje fakt czy ta wędka nada się do łowienia na suchą muchę itd.

#4 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 09 styczeń 2024 - 10:28

Sam ciężar mi nie przeszkadza, bo łowię tyczkami po 13m, więc waga ma drugorzędne znacznie. Bardziej mnie interesuje fakt czy ta wędka nada się do łowienia na suchą muchę itd.

Waga nie ma drugorzednego znaczenia. Co innego trzymac tyczke w reku a co innego machac sucha non stop. W ciagu dnia zrobisz ponad tysiac takich wymachow. 112 g przy kiju do suchej to dla mnie zdecydowanie za duzo. No moze do piankowcow, gdzie praktycznie nie machasz mucha w powietrzu a przy odrobinie wprawy tylko przezucasz. Ale nie wyobrazam sobie lowienia np sucha jeteczka na #16 takim kijem. Gdzie co kilka minut musisz ja porzadnie przesuszyc w powietrzu. finezji w 0.

 


  • Radek79 lubi to

#5 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 styczeń 2024 - 10:38

Jeśli kolega nie jest na 100% zdecydowany na takie łowienie a chce jakoś zacząć to czemu nie? Nie znam tego kija ale sam zaczynałem jakąś piątką z ChRL o wadze 120 g. Jakoś "przebidowałem" 1 sezon zanim nie kupiłem coś lepszego.
Przypominam, że kiedyś były szklaki i klejonki, jakoś się dało tym łowić.

Ważne, żeby ten kij dobrze wyważyć.

Użytkownik zeralda edytował ten post 10 styczeń 2024 - 10:40

  • trout master i pl.lures lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych