Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy RH a szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 listopad 2012 - 15:24

Witam, leci do mnie kilka gumek Roberta które kupiłem ponieważ cholernie podoba mi się ich praca i pomyślałem, że może na szczupłych potestuję bo na bolki nie mam co liczyć. Jak ta sprawa wygląda u Was, (tych którzy używają tych gumek)? Czy często zdarzają się szczupakowe przyłowy?

#2 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2012 - 15:38

Zanim nauczyłem się łowić umyślnie bolki na ukleje RH częściej miałem na kotwiczce szczupaka czy sandacza jak bolenia, do dzisiaj mam na nie sporo takich przyłowów. Kiedyś doszedłem nawet do takiego szaleństwa, że celowo zębacze na nie łowiłem i zamawiałem u Roberta ogonki (stare RH łeb+guma), teraz już tak nie robię, szkoda gum a szczupak nawet niewielki zostawi Ci z gumy farfocle. Gdybym miał nieograniczoną ilość tych gum to powiem tak – równie często bym na nie łowił jak na kopyta.

#3 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 listopad 2012 - 15:42

... a szczupak nawet niewielki zostawi Ci z gumy farfocle...


Czyżby guma była jakoś szczególnie miękka i delikatna?

#4 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2012 - 15:49

Guma jest dość mocna w porównaniu do typowych przynęt tego rodzaju, ale mocno spłaszczona i cienka. Najgorzej mi się robiło jak szczupaczek łapał właśnie za ten cienki ogonek, ja zacinałem i efekt wiadomy. Nie zrozum mnie źle, nie odradzam Ci tych gum na szczupaka, wręcz odwrotnie, dla mnie jednak to zbyt kosztowna sprawa jest/była.

#5 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 10 listopad 2012 - 15:50

@ vBartek: A która nie jest? ;)

Starsze gumki RH (tj. takie, które mam w swoim arsenale, z pionowym ogonkiem) są dużo cieńsze, patrząc z góry, niż np. kopyta relaxa, a wymarowy esox potrafi w tych drugich wyciąć niczego sobie wyrwę, na szerokość całego grzbietu. Nie trudno wyobrazić sobie, co staje się podczas ataku z czymś kilkakrotnie cieńszym ;) Sama guma jest mocna, ale szczupacze zęby to na naszych słodkich wodach pierwsza liga ostrości. Tu nie ma miękkiej gry :lol:

EDYTKA: O, Kolega Dagon nie ubiegł :)

Użytkownik Dienekes edytował ten post 10 listopad 2012 - 15:50


#6 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 listopad 2012 - 16:06

Hmmm... no cóż... przyznam że o tym nie pomyślałem. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak dobrze celować i szybko wyjąć kilka 100+ zanim gumki się zdemolują ;)
Dzięki.

#7 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2012 - 16:13

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi .Szczupak sandacz kochają RH.Klonek też nie pogardzi.Jednak szczupal potrafi z gumy zrobić pędzel!!

#8 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 listopad 2012 - 18:58

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi .Szczupak sandacz kochają RH.Klonek też nie pogardzi.Jednak szczupal potrafi z gumy zrobić pędzel!!

Rzeczywiście tak kochają je sandacze ?
  • lenti20 lubi to

#9 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 listopad 2012 - 20:37

Rzeczywiście tak kochają je sandacze ?


Oj kochają kochają :) Zapraszam do oglądania http://rhlures.com/fotoblog.htm w tym roku dopiero mamy zamiar się za nie wziąść (chodzi o sandacze o ile będzie gdzie je wogóle łowić u nas), ale w tamtym roku łowiliśmy na prototypy 13-14cm, a w tym już są dostępne te modele w pełnej krasie.
Co do szczupaków to rzeczywiście mogą nieco sponiewierać gumę, jednak zależy wszystko gdzie ta guma wyląduje.

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 listopad 2012 - 20:44

Patrząc na te foty, wydaje się i tak dość selektywną przynętą.

#11 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 listopad 2012 - 21:11

Powiem tak większość sezonu poświęcamy boleniom (maj-październik) między czasie sezon sumowy, oczywiście trafiają się sandacze w tym okresie jednak na nie przestawiamy się celowo jak już bolki u nas praktycznie siadają, a więc pozostaje łowienie listopad-grudzień co zresztą widać po ubiorach już typowo zimowych :)

#12 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 listopad 2012 - 21:30

Przeglądałem filmiki na jutubie i w jednym z opisów znalazłem informację że pomimo dość dużej masy gumki są wolno tonące. Jak głeboko da je się nimi łowić? Oczywiście mowa o mętnookich drapieżnikach.

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 listopad 2012 - 09:11

Moją pierwszą rybą na RH był właśnie ładny gruby 80-ątak i do tego wziął w obleganym industrialnym miejscu, ale ze starymi modelami raczej nie nastawiałbym się na nie, jak było napisane wcześniej po prostu szkoda tej przynęty na zębate. Robert ma w ofercie inną gumę-kopyto, które bardziej sie nada.
w

#14 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 11 listopad 2012 - 12:55

Na szczęście kopytka też zamówiłem. Osobiście bardzo mało łapię na gumy, można powiedzieć wcale. Ale idzie zimno, rybki będą głębiej, potestuję i dam znać jak się sprawa ma z ich przeznaczeniem tylko na zębate.

#15 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 11 listopad 2012 - 15:44

Jeśli szczupaki preferują szybkie drgania, a na to wygląda z opisu Kolegi, to faktycznie trwalszy będzie ripper w wersji z mniejszym ogonem. One drgają dosyć szybko chociaż nie tak jak ukleja. Można sobie przystrzyc ten ogon co zwiększy amplitudę. Guma jest masywna i powinna spokojnie przetrwać wiele szczupaków.