Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiosna w szkierach - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 czerwiec 2007 - 09:25

Cześć,
W ostatniej dekadzie kwietnia przebywałem wraz z kolegą Robertem na wyprawie studyjnej w Szwecji. Moim zadaniem było przetestowanie kilku nowych łowisk w ciągu raptem siedmiu dni. Nie mieliśmy więc absolutnie czasu na dokładne rozpracowywanie najlepszych miejscówek. Oto krótka relacja z jednego naszych przystanków – szkierowego łowiska w Blekinge. Zapraszam serdecznie do lektury nowego artykułu na jerkbait.pl. Tym razem wycieczka do zatoki Blekinge.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 czerwiec 2007 - 10:02

Znowu się spóźnie do pracy przez czytanie ....
Artykuł czyta się miło, znajduję w nim potwierdzenie kilku moich spostrzeżeń z nad wody (ryby na płytkiej i bardzo płytkiej wodzie, najlepsze popołudnie a rano klapa itd). Ładne miejscówki i aż dziw że łódź nie miała na wyposażeniu GPSa.
Mam też taką hipotezę że przez bardzo nietypową zimę łowienie w tym roku chyba jest i będzie trudne - niezbyt słychac o tym żeby miejscowi coś łowili, po za sporadycznymi perełkami raczej kiszka i 90 to już niezłe osiągnięcie. Jak czytam o wyjazdach do Szwecji to też podobne wnioski....

Jedyne na co zwróciłbym uwagę w artykule to zdjęcie z 2 szczupakami - kiedyś w brytyjskim Pike&Predator skończyło sie na naciąganych tłumaczeniach i wielkim przepraszaniu za zamieszczenie zdjęcia które sugerowało że autor zabija ryby :mellow: (był na nim z dwoma szczupakami na raz).
Ale to tylko drobnostka - pierdółka, nie sieję zamętu, artykuł jest ok!!

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 czerwiec 2007 - 10:17

Jedyne na co zwróciłbym uwagę w artykule to zdjęcie z 2 szczupakami - kiedyś w brytyjskim Pike&Predator skończyło sie na naciąganych tłumaczeniach i wielkim przepraszaniu za zamieszczenie zdjęcia które sugerowało że autor zabija ryby :mellow: (był na nim z dwoma szczupakami na raz).
Ale to tylko drobnostka - pierdółka, nie sieję zamętu, artykuł jest ok!!


Wszystko jest napisane :D Akurat tutaj bym się nie martwił Eventur na wielu łowiskach w porozumieniu z właścicielami ośrodków wprowadza C&R plus dodatkowo zakaz wywożenia ryb do Polski :D

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:49

Mam taka teorie - zeby dobrze trafic, trzeba jechac na poczatku kwietnia i siedziec miesiac. Za wczesnie jest nie dobrze, ale za pózno bywa jeszcze gorzej - ryba wyjdzie w morze i po sprawie.

Nie wiadomo tez kiedy wraca...za pózno pojedziesz, nie polowisz - sztormy. Za wczesnie - nie polowisz, bo go nie ma. Tu sprawa jeszcze trudniejsza.

Zaczynam odkladac i na emeryturze... :lol:

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:17

No wlasnie tak jest, istnieje spora szansa ze sie nie trafi...

A wie ktos gdzie na Szkierach daja polapac na troling?

Gumo

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 18:14

Ja wiem, ale to nie sa do konca szkiery, choc maja troche ze szkierów. To...Alandy.

#7 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 05 czerwiec 2007 - 21:57

Dobrze się czyta, ale przetestowanie kilku nawych łowisk wzbudza nadzieje, niestety nie spełnioną.
Południowa Szwecję sobie odpuszczę :mellow:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 czerwiec 2007 - 08:10

Czytając ten artykuł przypomniałem sobie naszą wycieczkę na Roslagen we mgle. Traci się całkowcie orientację w przestrzeni. Płynęliśmy z kompasem mimo to zboczyliśmy z kursu poprzez chwilowe zatrzymanie łodzi - zwiało nas z kursu. W takich momentach wszyscy powinni trzymać się razem i nie ma czasu na indywidualne, solowe występy i heroizm.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 czerwiec 2007 - 08:38

I do naszej listy o rulach na łodzi warto dopisać punkt o baku pełnym paliwa i na dalszych wyprawach małym kanisterku.

#10 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:20

Cześć fajnie napisane. Szkoda że opisałeś tylko 3 z 6 dnie wędkowania chyba, że to ja kiepsko czytałem pozdrawiam. Mam nadzieje że i mi będzie dane tam kiedyś połowić.

#11 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:47

Moze troche OT,
Remek do ktorego Syrsan Ciebie ciagnie??
Sa dwie zatoczki o takiej nazwie, jedna z 45 mil na S od Sth, druga 15 na NE.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych