Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przymiarka do pierwszego kija.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 styczeń 2024 - 17:20

Dzień dobry wszystkim

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego kija  - w sumie kompletnego zestawu pod muchę. Uczyć się na czymś trzeba. Wody PZW Katowice więc rzeczki i zbiorniki. Postawiłem ( po lekturze) na - 9' / 274cm/ AFTM 5 

 

Rozważam dwa zestawy

 

Orvis Encounter

https://salar.pl/pro...J7vMpfhD-B8hNoA

 

lub

 

Redington Crosswater 

https://salar.pl/pro...EOK3pyM-1VqvcOU

 

Myślałem tez o tańszych rozwiązaniach ( okolice 800 zł)jak zestawy Traper Caddis, Scierra Fly combo czy Vission Keeper ale z braku doświadczenia stwierdziłem, ze bezpieczniej będzie wskoczyć oczko wyżej. Jakieś Jaxony nie są brane w ogóle pod rozwagę.

 

Finalnie nie wiem co wybrać. Wizualnie Orvis podoba mi się najbardziej ale wiadomo nie tylko to jest istotne. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.



#2 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 22 styczeń 2024 - 17:26

Jeśli byłbym na twoim miejscu kupiłbym traper speed combo w 4 klasie. Ten kij ma dopałke i długość od 9 do 10.6. W tej klasie połowisz na suchą muchę, mokrą i na nimfę. Mój pierwszy kij to była właśnie piątka jako najbardziej uniwersalna i była tak naprawdę do wszystkiego i do niczego;) dzisiaj mam kij #3 nimfa, #4 sucha, #6 streamer. Miałem kij trapera model stream do nimfy 10 #3 i był naprawdę dobry. Inne produkty też są ok. Pozdrawiam

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 22 styczeń 2024 - 17:48

Myślę że na początek śmiało możesz kupić właśnie 9' w #5 klasie. Wymienionych przez ciebie wędek nie znam, ale łowiłem kilkoma różnymi Orvisami i to są bardzo fajne kije, z Rednigtona znam tylko Classic Trout i moim zdaniem to jedna z lepszych wędek na rynku za całkiem rozsądne pieniądze.

#4 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 styczeń 2024 - 17:56

Jeśli byłbym na twoim miejscu kupiłbym traper speed combo w 4 klasie. Ten kij ma dopałke i długość od 9 do 10.6. W tej klasie połowisz na suchą muchę, mokrą i na nimfę. Mój pierwszy kij to była właśnie piątka jako najbardziej uniwersalna i była tak naprawdę do wszystkiego i do niczego;) dzisiaj mam kij #3 nimfa, #4 sucha, #6 streamer. Miałem kij trapera model stream do nimfy 10 #3 i był naprawdę dobry. Inne produkty też są ok. Pozdrawiam

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

 

No to już robią się kolejne kije...  :)

Dla mnie mucha to jakieś tam dopełnienie i nie będzie nigdy wiodącą metodą. Rozdrobnienie się na kilka kijów nie wchodzi w rachubę więc chyba taki do wszystkiego i do niczego będzie najodpowiedniejszy.. oczywiście mogę się mylić



#5 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 styczeń 2024 - 17:58

Myślę że na początek śmiało możesz kupić właśnie 9' w #5 klasie. Wymienionych przez ciebie wędek nie znam, ale łowiłem kilkoma różnymi Orvisami i to są bardzo fajne kije, z Rednigtona znam tylko Classic Trout i moim zdaniem to jedna z lepszych wędek na rynku za całkiem rozsądne pieniądze.

 

Przeskok oczko wyżej (cenowe) jak na kij dla początkującego amatora to pochodna dobrych opinii jakimi cieszą się producenci



#6 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2024 - 20:15

Kup najtańszy.

#7 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 22 styczeń 2024 - 21:02

Kup najtańszy.

 

Nie lubię najtańszych rozwiązań. W mojej opinii najtańszy sprzęt to jest po to, żeby człowieka zniechęcić - budżet 900-1200 to chyba takie optimum. Jak przeglądałem oferty to topowe firmy latają w okolicy 3-4 k za wędkę nie licząc reszty



#8 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 styczeń 2024 - 21:27

...  

Dla mnie mucha to jakieś tam dopełnienie i nie będzie nigdy wiodącą metodą. ....

;) tez mi sie kiedys tak wydawalo ;) :) 

Teraz mam kije od #3 do #12 i to tylko jednoreczne. Dwurecznych boje sie dotykac... bo sie moze tak skonczyc jak z jednorecznymi ;).


  • Sławek Oppeln Bronikowski, pawelHERP i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#9 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 styczeń 2024 - 21:48

Nie lubię najtańszych rozwiązań. W mojej opinii najtańszy sprzęt to jest po to, żeby człowieka zniechęcić - budżet 900-1200 to chyba takie optimum. Jak przeglądałem oferty to topowe firmy latają w okolicy 3-4 k za wędkę nie licząc reszty


Najtańszy z tych które sobie wybrałeś.
  • Paweł Bugajski lubi to

#10 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 23 styczeń 2024 - 00:38

Witam.

MarMyt ... napisz konkretnie gdzie będziesz najczęćsiej łowił w Okręgu, to powiem Ci co tam najlepiej pasuje.

Bo już np. na Dramie to takim zestawem nie połowisz wcale, tylko się będziesz wkur.iał ...

I nie wykluczaj przysłowiowego Jaxona - na niektóre wody u nas to czasem szkoda cokolwiek innego bo po jednym dniu łowienia kijek trzeba wręcz wyszorować, a linka wygląda jak by miała sto lat ... sorry - taki mamy "klimat"  :rolleyes:

Pozdrawiam.



#11 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 styczeń 2024 - 12:28

A jakie ryby chcesz tam łowić? Wzdęgi, karpie ?

#12 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 23 styczeń 2024 - 20:39

A jakie ryby chcesz tam łowić? Wzdęgi, karpie ?

Karpie hmmm..

 

 9 stóp i klasie 5 nauka na rzekach okręgu a początki pewnie na jakiejś wodzie stojącej, żeby ogarnąć jako tako precyzję i technikę rzutu. Rzeki i zbiorniki PZW Katowice.



#13 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 23 styczeń 2024 - 21:21

Witam.

MarMyt ... napisz konkretnie gdzie będziesz najczęćsiej łowił w Okręgu, to powiem Ci co tam najlepiej pasuje.

Bo już np. na Dramie to takim zestawem nie połowisz wcale, tylko się będziesz wkur.iał ...

I nie wykluczaj przysłowiowego Jaxona - na niektóre wody u nas to czasem szkoda cokolwiek innego bo po jednym dniu łowienia kijek trzeba wręcz wyszorować, a linka wygląda jak by miała sto lat ... sorry - taki mamy "klimat"  :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

A co z dramą? Od lutego ze spinem mam zamiar ją poznawać a ta rzeczka prawie nigdzie się nie przewija w relacjach 



#14 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 23 styczeń 2024 - 21:23

Wykup sobie dniówka lub dwie na Wiśle Wilka. Rzeka drabina, ale rozwiniesz linkę jak trzeba, więcej zrozumiesz, mniej frustracji 


  • cys82 i Forest-Natura lubią to

#15 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 24 styczeń 2024 - 07:31

Dzień doberas

Taka poranna refleksja, 12 wątków poniżej są 92 strony w temacie "pomoc dla swieżaka".


  • Sławek Oppeln Bronikowski, cys82, Jack__Daniels i 1 inna osoba lubią to

#16 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 styczeń 2024 - 08:01

Jedna z pochodna opiekuńczego państwa  :D



#17 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 24 styczeń 2024 - 12:35

Dzień doberas

Taka poranna refleksja, 12 wątków poniżej są 92 strony w temacie "pomoc dla swieżaka".

Oczywiście czytałem. Wypowiedź Pana Roberta Bednarczyka odnośnie sprzętu Orvis daje duży punkt temu producentowi. Jestem na 17 stronie wątku o sprzęcie trapera...hm mimo przekonujących wypowiedzi przedstawicieli marki nie potrafię się przekonać na 100%- może dla tego, że nie kojarzę ich z takim asortymentem. Shakespeare, który gdzieś rzucił mi się w oczy po lekturze kategorycznie odpada. Zanim zaczynam zadawać pytania ( mam nadzieję dość konkretnie opisałem swoją sprawę) to długo staram się samodzielnie znaleźć informacje i wytłumaczenie jeżeli czegoś nie łapię.



#18 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 24 styczeń 2024 - 13:14

A myślisz że Orvis z najniższej półki będzie lepszy niż Traper?

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
  • zeralda lubi to

#19 OFFLINE   MarMyt

MarMyt

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 24 styczeń 2024 - 13:41

A myślisz że Orvis z najniższej półki będzie lepszy niż Traper?

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

 

Pojęcia nie mam. Niestety nie mam nikogo znajomego, który by na muchę łowił



#20 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 24 styczeń 2024 - 14:04

Jak miałbym kupować Orvisa to zacząłbym od Clearwatera (1300 zł)
W tej cenie w Caddis masz wędki TFO( różne Serie)
Traper np Guide Quill z 25 lat gwarancji to (900 zł)
Na Olx masz 9#5 Vision Onki (całkiem fajny się wydaje)
W tym budżecie masz jeszcze Redington classic trout (1200)
Wyższe modele Greysa np Gr80tez bym wziął pod uwagę. O każdej z tych wędek znajdziesz informacje na zagranicznych stronach wpisując model i frazę review.
Mój pierwszy zestaw to był kij i kołowrotek z aliexpress Maxcatch Premier 9#5. Uczyłem się nim rzucać i ma całkiem dobre opinie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych