Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hamulec ręczny w przyczepie podłodziowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 14 listopad 2012 - 19:02

Witam wszystkich FACHOWCOW i nie tylko . Zwracam sie z pytaniem do was o nastepujaca rzecz , czy jest mozliwosc zrobienia(zamontowania )hamulca recznego do przyczepy pod lodz !? Pytam poniewaz niedlugo bede (chyba) posiadaczem lodzi z USA , a z tamtad przyczepki przychodza bez hamulca . A musze takie cos miec zeby zarejstrowac przyczepe. To ze mozna takie cos zrobic to wiem bo juz dzwonilem do jednej firmy i takie cos robia !tylko ze cena mnie zabila 2000 € :wacko: . Dlatego chce zrobic sam lub ze znajomym.
Mega Pozdro i dzieki.

Użytkownik CLAUDIO edytował ten post 15 listopad 2012 - 22:54


#2 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 19:07

Kup oś od przyczepy kempingowej i zamontuj w swojej podłodziowej :)

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 listopad 2012 - 19:08

obawiam sie, ze bedziesz musial wymienic piasty na takie "hamowane" (przynajmniej w mojej przycvzepce tak mi powiedziano).

#4 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 14 listopad 2012 - 19:17

A jak kupie os od przyczepki to takie cos przejdzie PRZEGLAD?
Co do piast :kupic to nie problem ,ale jak je zamontuje to tez trzeba bedzie gdziec ten hamulec reczny ZROBIC i ZAMONTOWAC!

Użytkownik CLAUDIO edytował ten post 15 listopad 2012 - 22:53


#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 listopad 2012 - 20:27

piasty maja wbudowany hamulec i chyba tylko linke trzeba pociagnac, ale piasty chyba wymagaja dluzszych osiek (w mojej przyczepie to wymiana zawieszenia itp)_

#6 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 listopad 2012 - 20:51

Przy okazji musisz zmienić kompletny zaczep w przyczepie na taki który bedzie sterował hamulcem. Ma mieć dokumenty bo na to zwracają uwagę przy przeglądzie nie na oś.

#7 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 14 listopad 2012 - 22:40

Ok dzieki. Wiec bede cos kombinowal.

#8 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 14 listopad 2012 - 23:10

Nie bardzo rozumiem skąd konieczność posiadania hamulca i to do tego "ręcznego" żeby
przyczepka przeszła rejestrację .. ? Sprzedają po sklepach/marketach tysiące przyczepek bez tego hamulca
i nikt nie biega i nie przerabia ich. Czy to jest wytyczna stacji kontroli pojazdów i czy na pewno chodzi o sam ręczny czy tez
może o "najazdowy" ? Z koniecznością posiadania "ręcznego" nie spotkałem się jeszcze a najazdowy to kwestia ładownosci przyczepki czyli wagi Twojej łódki która będzie na niej wożona.

Hmmm widzę w podpisie Madryt ... czyli chodzi o Hiszpanię czy tez jak być może błędnie założyłem o Polskę ?

Użytkownik zamki edytował ten post 14 listopad 2012 - 23:12


#9 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 listopad 2012 - 06:51

W Polsce taka przeróbka chyba podpada pod pojazd SAM, czyli tak jakbyś robił przyczepę od nowa z koniecznością przeglądu rejestracyjnego- opis rysunki techniczne itd. A jak jest w Hiszpanii to nie wiem. Na pewno zrobienie tego, tak żeby pracowało razem z układem hamulcowym samochodu jest dużo bardziej skomplikowane. Prościej tak jak napisał zamki, wymienić zaczep na taki do hamulca najazdowego, do tego ośka z bębnami, przeciągnąć dwie linki i masz hamowanie.
Ja mam trzy przyczepy, jedna jest hamowana dwuosiowa i sprawawdzałem w dowodzie nie ma nic o hamulcu, ale opisana jest jako ciężarowa i nie wiem czy to automatycznie np przy kontroli oznacza dla policji, że ma hamulec. Drugą zrobiłem sobie sam pod łódkę i już dokręciłem do niej sporo części bo to i tak nie ma teraz znaczenia. W dowodzie jest wbite przyczepka lekka typu SAM. Trzecią kupiłem teraz też pod łódkę i jeszcze nie rejestrowałem też jest opisana jako lekka a w świadectwie homologacji w miejscu "układ hamulcowy" widnieją kreseczki. Więc tak mi z tego wszystkiego wychodzi, że jak się dokłada hamulce to zmienia się typ przyczepy i trzeba rejestrować od nowa.
Może zarejestruj wózek w PL później dołóż te hamulce a hiszanie się nie pokapują :D

#10 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 15 listopad 2012 - 10:01

Ładowność klasyfikuje przyczepkę. Jaki zakres wag trzeba sprawdzić w przepisach ja nie pamiętam.
Lekka nie wymaga żadnego hamulca. Pamiętać też trzeba, że dla przykładu w Polsce do ciągnięcia przyczepy
z tak zwanym "najazdem" jest potrzebna dodatkowa kategoria prawa jazdy zwana E ?

Lekka DMC do 750 kg ? czyli przyczepka 200 łódka z 400 i jest jeszcze zapas ... :mellow:
ps. Mogłem coś pomylić .... lepiej sprawdzić ...

Użytkownik zamki edytował ten post 15 listopad 2012 - 10:03


#11 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 15 listopad 2012 - 13:19

Zamki jesteś w błędzie z tą wagą przyczepy, dzisiaj obowiazuje w kodeksie jeden przepis samochód + przyczepa o łącznym DMCe do 3,5 tony nie wymaga prawa jazdy E wystarczy B. To jest DMC całkowite samochodu + DMC przyczepy.W związku z Viatolem i awanturami na temat ciągnięcia lawet z łodziami przyczep kepingowych przez Busy i ciężkie sówy to DMC jest większe niz 3,5t obowiązuje Viatol a to jest w brew przepisom unijnym i konstytucji RPjest projek o zmianę DMC do 4,250kg na kategorię B bez opłat.Na dzień dzisiejszy jest jedno kryterium dla kat.B bez opłat to łącznie do 3,5t

Użytkownik tornado edytował ten post 15 listopad 2012 - 13:21


#12 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 15 listopad 2012 - 19:21

O kur..a w koncu jakies KONKRETNE wypowiedzi !@Zamki tak mieszkam w Hiszpani, ale co do ciezaru lodzi i przyczepki to sa takie same (wagi jak i w PL ) do 750kg. ale cos mi z tym nie pasuje 450 kg lodz + przyczepka nie wiem ile + samochod to chyba wyjdzie ponad 3500 dlatego chyba bede musial zamontowac ten hamulec. Mega Pozdro i dzieki za info :ph34r:

Użytkownik CLAUDIO edytował ten post 15 listopad 2012 - 22:53


#13 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 15 listopad 2012 - 20:00

Tornado popełniłem skrót myślowy zakłądając w tle, że
przyczepa z hamulcem ma spora ładowność .. a ja jeżdżę busem
więc z góry załozyłem, że zestaw przekroczy magiczne trzy i pół tony ..
ale oczywiście dobrze, ze to skorygowałeś dzięki.

Claudio przyczepka pod średnią łódkę waży około 200 kg plus łódka 450 kg więc na
auto zostaje jeszcze 2850 kg .. tyle to waży mój traffic załadowany przepisowo do pełna..
zajrzyj do dowodu rejestracyjnego owej przyczepki i swojego samochodu dodaj co trzeba
i dopiero wymyślaj rozwiązanie .. i wyjdzie, że żadnego hamulca Ci nie trzeba ...

#14 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 15 listopad 2012 - 21:12

@ Tornado jest tylko jeden szczegół który trzeba dodać że DMC przyczepy nie może przekroczyć DMC pojazdu ciągnącego.

#15 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 15 listopad 2012 - 21:32

Sorry pomylilem sie nie mialo byc ze do 3500 tylko ze przekrocze te 750 kg!
Lodz 450 + przyczepka mowicie ze 200 + trzy (3) baterie tez jakies 90-100 kg. Tak ze mam sie prawie w MAXimum.
Zobaczymy jak wszystko dojdzie to bede kombinowal dopiero
a jak nie to na PLECY i do wody ! ;)

#16 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2012 - 21:38

Tu macie wszystko w temacie
http://oskduet.pl/na...jazdy-przyczepa

#17 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 listopad 2012 - 21:50

Claudio przepraszam że nie w temacie , ale ten "chamulec" bije nawet mnie dyslektyka po oczach :unsure:
Edytuj proszę temat :)

#18 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2012 - 22:34

Robił ktoś badanie techniczne przyczepki typu SAM potrzebne do zarejestrowania i może powiedzieć jak to wygląda i na co zwracają uwagę?

#19 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 15 listopad 2012 - 22:54

Sorry Milupa ale juz nie moge zmienic tematu :(
Mea culpa .

#20 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 15 listopad 2012 - 22:55

Sorry Milupa ale juz nie moge zmienic tematu!:(

MEA CULPA .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych