Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Dragon 2,4 m / 3-14 g + ...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   asldn

asldn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 19:28

Witam wszystkich fanów castingu :) Proszę o pomoc w wyborze multiplikatora. Potrzebowałbym czegoś, co rzuca już 5g przynętami, budżet mam ograniczony, maksymalnie do 350 zł. Jest w ogóle szansa na kupno czegoś, co będzie mi odpowiadało w tej cenie ? Multik będzie podpięty do kijka Team Dragon Cast 2,4m 3-14g. Całość przeznaczona będzie na okonie i szczupaki na lekko. :) Łowienie castingiem chcę dopiero zacząć, więc proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc gdyż ja jestem zupełnie zielony w tym temacie :D

#2 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 listopad 2012 - 19:46

Witaj
Nie jestem żadnym guru w dziedzinie castingu bo sam w lato zacząłem się tym bawić ale tak się składa że pierwszy mój multik to curado 101d.
Powinien się sprawdzić przy tych 5g.Ba powiem nawet że się sprawdza :)

#3 OFFLINE   asldn

asldn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 20:07

Cześć fish28,
Szkoda tylko, że cena tego curado 101d znacznie przekracza te 350 zł. :(
Na pewno nie znajdzie się nic tańszego ? :mellow:
Tak czy inaczej dziękuję za szybką odpowiedź :)
  • Czerwc lubi to

#4 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 listopad 2012 - 20:11

ja za swojego zapłaciłem 400zł tak że nie tak dużo :)
na temat innych multików się nie wypowiem gdyż poprostu innych nie posiadam

#5 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 17 listopad 2012 - 16:07

Najtrudniej i najkosztowniej zaczynać casting od lekkiego zestawu. Jeśli nie kupiłeś jeszcze kija, to odpuść sobie lekki casting z takim budżetem i spraw sobie zestaw do cięższego łowienia. Zaoszczędziś nerwy i środki. Jeśli koniecznie chcesz iść w tą stronę, to poszukaj Shimano Scorpion 1001 lub Curado 51. Na takim kiju rzucą przyzwoicie przynętą o skupionym ciężarze 5gr.

Szczupaki na lekko kijem do 14gr?? Celujesz w sztuki po 50cm?

Użytkownik dawid_ edytował ten post 17 listopad 2012 - 16:10


#6 OFFLINE   asldn

asldn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 17:28

Łowiąc gumami +/- 5cm szczupaki są bardzo częstym przyłowem. Zdarza się, że w dzień nie złowię żadnego okonia, a same szczupaczki. :P
Zwykle są to sztuki w granicach 50-60 cm. Zdarzają się mniejsze, czasem większe. Odcinek Bobru nad którym łowię nie jest obfity w zaczepy i mogę sobie pozwolić na spokojny hol :)

Dziękuję za odpowiedź :)

#7 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 17 listopad 2012 - 17:30

To "zaryzykuj" prawdziwy, szczupakowy zestaw w castingu. Wyjdzie Cię taniej i może używając większych przynęt i szczupce będą większe :)

#8 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 listopad 2012 - 09:10

jeśli się uparłeś na casta na lekko to poluj na używki jak chłopaki radzą;.curado 51,101,scorpion 1001.na forum często za fajne pieniądze można kupić.

#9 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 18 listopad 2012 - 18:33

Hej, ja mam scorpiona 1001 sparowanego z dragonem którego posiadasz i jest super. Zgadzam się z opinią poprzedników, że ten kij nie nadaje się do łowienia szczupaków. To witka na okonie jest.

#10 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 listopad 2012 - 15:42

Cześć Zaks
Nie należę do grupy b. doświadczonych castingowców ale naprawdę intensywne łowienie w tym sezonie i kilka zakupów pozwala mi na taką podpowiedź. Do TD 3-14 jak i St.Croix Premier 1/8-1/2oz stosowałem RYOBI Aquila Ixorne UL. Oczywiście Curado 51 (podpinam naprzemiennie do tych kijków) daje większą swobodę przy np Comecie 2, ale naprawdę daje rade (warunkiem jest dobre ustawienie docisku i magnetyka) Cena nowego RYOBI to właśnie 350-( nie jestam w stanie określić trwałości) Podkreślam jeszcze raz, nie stawiam Curado , Scorpiona na równi z Ryobi ! ale jako zamiennik z niższej półki jest OK
Pozdrawiam

#11 OFFLINE   asldn

asldn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 18:29

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Po głębszym namyśleniu dochodzę do wniosku, że nie opłaca mi się kupować ultralekkiego castingu. Często zakładam woblerki do 2-3g, a z wyrzutem takich przynęt na castingu miałbym pewnie problem :P Nie stać mnie na multiplikator który wyrzuci tak małe przynęty. Mam mocno ograniczony budżet, w końcu mam dopiero 15 lat :D Zastanawiam się nad czymś ciut cięższym, np. Team Dragon 2,45 7-21g + jakiś multiplikator z Okumy. hmm.. może Calera? Jak myślicie? Sprawdził by się taki zestawik podczas łowienia przynętami 10-15g? :)

#12 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 listopad 2012 - 19:28

Czemu akurat plastikowa Calera :unsure: Przeszukaj choćby allegro. Jeśli już Okuma to może Alumina na metalowej ramie (słowo daje to nie mój towar a ten sam oferent wystawia TD SE do 35g)). Ja znalazłem nową za...dużo mniej niż nowa Calera. Znajdziesz również ABU w porównywalnej cenie. Poszukaj również starszych ofert na forach. Zachowaj spokój i rozsądek przed podjęciem decyzji i miłej zabawy w poszukiwaniach :)

#13 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 21 listopad 2012 - 20:05

Dlaczego większość osób, które w polsce spinningują myślą wędka=dragon? Jest tyle firm, tyle możliwości, większość lepszych od dragona..

Generalnie w przedziale 10-30gr jest taniej i prościej złożyć zestaw na początek. Praktycznie większość tanich multiplikatorów firm ABU, Shimano, Daiwa czy Okuma obsłuży ten zakres.

Przeglądaj dział sprzedam, na jerkbaicie da się wychaczyć fajne rzeczy po kosztach.

Tani i przyzwoity multik Okumy to V-200LX albo Aveon.

http://www.multiplik...id=63&Itemid=39
http://www.multiplik...d=101&Itemid=39

Miałem V-200LX. Jest OK. Ma też dwie szpule w komplecie, w tym jedną, płytszą niż Aveon.

Użytkownik dawid_ edytował ten post 21 listopad 2012 - 20:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych