Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ukleje 2024 xD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 marzec 2024 - 10:32

Spróbujcie się ze mną

https://vm.tiktok.com/ZGefddCFy/

#22 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 marzec 2024 - 22:48

😎👍

Załączone pliki


  • Friko, kostom63 i MajKar lubią to

#23 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 marzec 2024 - 12:47

Łowiąc płocie na mikrojigi ukleje też się zdarzają, normalna rzecz. Przy kilkuset płociach, które złowiłem w tym sezonie na mikro przynęty kilka uklejek się zameldowało, jednak zdecydowanie przyjemniej łowi się te pierwsze, brania są konkretniejsze. Ukleje szarpią przynętę jak Reksio szynkę, ciężej zaciąć. 

@homax co to za przyrząd do dręczenia ryb ? ;p



#24 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 13 marzec 2024 - 18:37

 

@homax co to za przyrząd do dręczenia ryb ? ;p

Nie do dręczenia tylko dla komfortu, głównie rybek. Chwytak. Widziałem to kiedyś na youtubie jak japońce tego używają. Po pierwsze nie zdejmuję rybie ochronnej warstwy śluzu. Po drugie nie przekazuję jej ludzkich patogenów. Po trzecie ryba tak chwycona odruchowo nieruchomieje co w połączeniu z bezzadziorem powoduje że wyczepienie przynęty trwa mniej niż sekundę. I po czwarte mam suchą rękę co w chłodnych porach roku jest nie do przecenienia. Używam od 7 może 8 lat..

Oczywiście do małych ryb, czyli białoryb, okonki, mały szczupaczek jako przyłów..


  • Friko, Polspin i wilczybilet lubią to

#25 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 marzec 2024 - 19:13

Ja jeśli tylko jest to możliwe nie dotykam ryb przed wypuszczeniem, ale ten chwytak mnie zainteresował. Gdzie można go kupić ?



#26 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 13 marzec 2024 - 19:36

Prońcie bardzo  :)

 

https://pl.aliexpres...rch|query_from:



#27 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 13 marzec 2024 - 22:51

Nie wiem jak teraz, ale w cieplejszych miesiącach gdy ławice uklei wygrzewają się pod powierzchnią to wystarcza mikro haczyk plus dosłownie coś w kształcie kulki o średnicy max 3mm na trzonku, w kolorze czerwonym lub białym (innych nie sprawdzałem, pewnie chodzi o kontrast)przeciągane nad ławicą (raz szybciej, raz wolniej) zawsze prowokuje do brania. Także nic nowego.



#28 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 marzec 2024 - 00:11

Dzięki, wrzucone do koszyka. Z ciekawości rzuciłem hasło na Allegro i niestety cena x3, a nawet więcej :/



#29 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 00:45

Dzięki, wrzucone do koszyka. Z ciekawości rzuciłem hasło na Allegro i niestety cena x3, a nawet więcej :/

No niestety ale co się dziwić ? Opłać swój ZUS, pracownika ZUS, zapłać mu nawet najniższą krajową, odłóż dla siebie też chociażby tą najniższą krajową, dorzuć marżę niech te 20 % dodaj wynajem opłaty za media to będziesz sprzedawać po cenach zbliżonych do Chińczyków ? Szczerze wątpię. 



#30 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 marzec 2024 - 08:09

No niestety ale co się dziwić ? Opłać swój ZUS, pracownika ZUS, zapłać mu nawet najniższą krajową, odłóż dla siebie też chociażby tą najniższą krajową, dorzuć marżę niech te 20 % dodaj wynajem opłaty za media to będziesz sprzedawać po cenach zbliżonych do Chińczyków ? Szczerze wątpię. 

Pretensji do sprzedających u nas nie mam, a po drugiej stronie myślisz, że podatków nie ma i pracowników, którzy ogarniają temat podobnie ? Towar ściągany jest od nich i wystawiany za cenę x4, uważasz, że to normalne ?



#31 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 marzec 2024 - 08:14

Wujek był na tuńczykach w Omanie, to wyjazd na cierniki do Władysławowa nie wydaje się wielką przesadą. Może się uśmiechnąć do Janka, żeby wydłubał kilka mikropopperów.


Hehe dobre 😅. Prawda taka że gdyby ukleje rosły do metra byłyby dominującym drapieżnikiem i wtedy by był sens robić poppery ale że są jakie są to zostanę przy tuńczykach. Trochę to pokazuje że u nas jest taka bida z rybami że zaczynamy łowić wszystko. Gdyby normalne ryby były w zadowalających ilościach nikt by nie myślał o łowieniu uklei i ultralaightach , a tak na bezrybiu i rak ryba.

Użytkownik wujek edytował ten post 14 marzec 2024 - 08:15


#32 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 marzec 2024 - 09:10

Hehe dobre . Prawda taka że gdyby ukleje rosły do metra byłyby dominującym drapieżnikiem i wtedy by był sens robić poppery ale że są jakie są to zostanę przy tuńczykach. Trochę to pokazuje że u nas jest taka bida z rybami że zaczynamy łowić wszystko. Gdyby normalne ryby były w zadowalających ilościach nikt by nie myślał o łowieniu uklei i ultralaightach , a tak na bezrybiu i rak ryba.

Oooo tak. Metrowe ukleje to by były takie nasze tarpony!  :good:  Mi by to nie przeszkadzało! :P 


  • kostom63 lubi to

#33 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 14 marzec 2024 - 09:16

Hehe dobre . Prawda taka że gdyby ukleje rosły do metra byłyby dominującym drapieżnikiem i wtedy by był sens robić poppery ale że są jakie są to zostanę przy tuńczykach. Trochę to pokazuje że u nas jest taka bida z rybami że zaczynamy łowić wszystko. Gdyby normalne ryby były w zadowalających ilościach nikt by nie myślał o łowieniu uklei i ultralaightach , a tak na bezrybiu i rak ryba.

Co do zasobności naszych wód. W moim przypadku to było sięgnięcie po muchówkę. Woda się "otworzyła": ukleje, jelce, kleniki i płotki:) Ryby, na które bym nawet nie spojrzał łowiąc na spławik. Przyznam, że słabo to wygląda.

Gratulacje dla łowców uklejek, wbrew pozorom na spina nie są łatwe do złowienia.


  • Friko lubi to

#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2024 - 09:29

Hehe dobre . Prawda taka że gdyby ukleje rosły do metra byłyby dominującym drapieżnikiem i wtedy by był sens robić poppery ale że są jakie są to zostanę przy tuńczykach. Trochę to pokazuje że u nas jest taka bida z rybami że zaczynamy łowić wszystko. Gdyby normalne ryby były w zadowalających ilościach nikt by nie myślał o łowieniu uklei i ultralaightach , a tak na bezrybiu i rak ryba.

 

 

myślałem że napiszesz "jaki łowca - takie tarpony "  :lol:  ech



#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2024 - 09:32

Mikropoppery to na słonecznice!
Cierniki najprościej przy dnie. Imitacja jokersa na 1mm czeburaszce.
Kij do 0,5 gr.
Do tego lekki młynek w rozmiarze max 500 z nawiniętą pajęczą nicią.

 

pitu-pitu a ciernikowej wody nikt nie polecił... wiecie co - przecież Wam nie wyłowie, dajcie spokój przecież nie prosiłem o namiar na tajną lipieniową czy pstrągową metę 



#36 OFFLINE   soccer34

soccer34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 10:27

https://pl.aliexpres...307216071.html?
dziesiątki uklej i płotek złowiłem na ten kolor transparentny z czerwonym brokatem  :D



#37 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2024 - 13:33

pitu-pitu a ciernikowej wody nikt nie polecił... wiecie co - przecież Wam nie wyłowie, dajcie spokój przecież nie prosiłem o namiar na tajną lipieniową czy pstrągową metę 

W małej rzece, nad którą zaczynałem przygodę z wędkarstwem były tu ujścia lokalnych ścieków i burzowców.
U nas trudniej, bo cała rzeka wygląda jak ściek, może kolektor bielański, albo żerański?



#38 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 marzec 2024 - 13:50

myślałem że napiszesz "jaki łowca - takie tarpony "  :lol:  ech


Nie no, ja szanuje każdego wędkarza 😉. Wędkarstwo ma tyle obliczy że każdy znajdzie dla siebie rozrywkę i niech każdy łowi jak lubi.

#39 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 15:44

pitu-pitu a ciernikowej wody nikt nie polecił... wiecie co - przecież Wam nie wyłowie, dajcie spokój przecież nie prosiłem o namiar na tajną lipieniową czy pstrągową metę 

 

 

Na nimfę-parkinsona bywają dublety koluchów - chwytają z obu końców gumkę i wiszą na niej lub częściej spadają. Trudno podebrać  :D



#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2024 - 07:53

stwierdzam, że forum złagodniało :) ...i w sumie dobrze


  • homax lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych