Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skręcona żyłka na kolorotku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 marzec 2024 - 16:50

Witam dla czego mi się skręca żyłka jak nawine na kręciol. Próbowałem dwa razy raz wrzucając do wiaderka i drugi raz trzymając na pisaku między stopami i nawijając odwrotnie do wskazówek zegara. Problem cały czas ten sam

#2 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 10 marzec 2024 - 16:54

Witam dla czego mi się skręca żyłka jak nawine na kręciol. Próbowałem dwa razy raz wrzucając do wiaderka i drugi raz trzymając na pisaku między stopami i nawijając odwrotnie do wskazówek zegara. Problem cały czas ten sam

Sprawdź czy rolka kołowrotka się luźno kreci.
Jak nie kreci to nasmarować rolkę, wyczyścić, dołozyc łozysko
Druga sprawa używasz wirówek załoz lepszy krętlik do przyponu lub załóż dobry dodatkowy przed przyponem jak nie chcesz na przyponie wymieniac

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka
  • platynowłosy lubi to

#3 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 marzec 2024 - 17:24

Skręca się , bo żle nawijasz. Jak stałoszpulowiec, a nawijasz tak, że żyłka odwija się że szpuli nabitej na ośkę to jest źle i będzie się skręcać. Żyłka powinna schodzić ze kupionej szpulki tak, jak schodzi ze szpuli kołowrotka.

 

xspoolinglinethumb1.jpg.pagespeed.ic.ekM



#4 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 marzec 2024 - 19:22

A teraz nawinalem źle jest sposób żeby uratować może rozwinę na łące i spróbuję nawinąć??

#5 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2024 - 13:05

Skręca się , bo żle nawijasz. Jak stałoszpulowiec, a nawijasz tak, że żyłka odwija się że szpuli nabitej na ośkę to jest źle i będzie się skręcać. Żyłka powinna schodzić ze kupionej szpulki tak, jak schodzi ze szpuli kołowrotka.

 

xspoolinglinethumb1.jpg.pagespeed.ic.ekM

Paweł, czy wrzucając szpulę z żyłką lub plecionką do wiadra z wodą i ona podczas nawijania na szpulę kołowrotka sama obraca się w wiadrze z wodą jest zły i powoduje później skręcanie się linki ?



#6 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 13 marzec 2024 - 10:30

Nigdy nie nawijałem plecionki czy żyłki z wiadra z wodą. Jeśli rolka się nie obraca to i woda z Lichenia nie pomoże.  Przekładam przez przelotkę ale też odpowiednio naprężam by nie nawijać luźnej żyłki bo np w czasie holu ryby obciążona linka może wejść głęboko w szpulę i narobić bałaganu, nawet stosując cięższe przynęty może się tak zrobić. Im cięższy kaliber tym mocniej naprężam linkę.

  https://splawikigrun...ch=47601;image 

Załączone pliki


  • jachu i Polspin lubią to

#7 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4365 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 14 marzec 2024 - 18:36

Ja zawsze nawijam z ręki (szpula na ośce, długopis, rurka, itp.) i nigdy problemów nie miałem. Jedynie sztywny Fluorocarbon (zwłaszcza gruby) potrafi świrować.
Maszyny fabrycznie jak nawijają żyłki na szpule to nie kręcą się wokół szpuli tylko szpule się obracają wokół własnej osi. Wiec żyłka na szpuli nie może być w jakikolwiek sposób skręcona. Nawijam ściskając mocno linkę/żyłkę (tyle żeby nie przecięła palców) i ktoś trzyma mi szpulę z lekkim oporem. Jak nie ma nikogo to zakładam w aku na śrubie, lekko dokręcam nakrętkami żeby nie latała i nawijam.
  • md30 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych