Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garage Sale i lepkie ręce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 marzec 2024 - 07:42

Na jerkowej giełdzie wały robią, to i na Garage Sale nie odpuszczą. Znając życie, to wspomniany złodziej to będzie czytał.

Po czym wrzuci tu wpis "co za chu*e"...



#22 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 18 marzec 2024 - 09:30

Mnie nie było niestety na szczęście ... Ale ze dwie kamery plus tabliczki : " Sala monitorowana"  mogły by ostudzić zapędy reprywatyzacyjne  :ph34r:


  • andrew16 lubi to

#23 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 marzec 2024 - 11:39

Mam w pracy 26 kamer a kradzieży na tysiące złotych miesięcznie. Prawo chroni co drobniejszych złodziei a właściwie im sprzyja...


  • malcz i cristovo lubią to

#24 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 marzec 2024 - 11:52

Mnie nie było niestety na szczęście ... Ale ze dwie kamery plus tabliczki : " Sala monitorowana" mogły by ostudzić zapędy reprywatyzacyjne :ph34r:


Dwie kamery? :) Dajcie już może sobie spokój z tymi złotymi myślami. Dwie kamery zrobią nic, impreza jest dla Was, zwiedzających bezpłatna, wystawcy płacą grosze za stolik, ergo nie ma i nie będzie środków na kamery, lasery i rakiety :D. Żeby kamery, te hipotetyczne, których nie będzie, miały jakikolwiek sens potrzebna jest ich bieżącą obsługa (dlaczego jej nie będzie, patrz zdanie wyżej). Oczywiście osoba odpowiedzialna za mienie innych może również sama odpowiadać w zaostrzonym reżimie prawnokarnym, czy któryś z 2 pomysłodawców zgłasza się na ochotnika? Jedynie wystawcy mogliby zamontować coś na stoliku, ale osobiście jako klient czułbym się źle takie stoisko odwiedzając, PAMIĘTACIE MOŻE PRZEZ CO M.IN. PADŁ WARSZAWSKI SKLEP BASS CZY PRZYPOMNIEĆ JAK SIĘ CZUŁ KLIENT W ŚRODKU? Na każdych targach wędkarskich od lat pojawiają się złodzieje, doszukiwanie się ich rodowodu to głupota i strata czasu. Wracając jeszcze do kamer, do tego jest dodatkowo potrzebne konsensualne otoczenie prawne, być może nawet potwierdzone pisemnie przez odwiedzających... Muszę jeszcze coś dodawać, żebyście zrozumieli?

Użytkownik Hesher edytował ten post 18 marzec 2024 - 11:53


#25 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 marzec 2024 - 12:12

Też o tym myślałem, bo w sumie co za problem zamontować sobie szerokokątną action camera. Co do zgody na filmowanie, to ja sobie monitoruję populację rybika cukrowego tą kamerą, a że złodziej przypadkowo się nagrał - cóż życie. Ale zastanawiam się, czy to ma sens. Na pewno trzeba bardziej się skupiać jak robi się młyn. 



#26 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 marzec 2024 - 12:21

Nie ma. Jeśli nie złapiesz na gorącym uczynku, to czeka Cię dłuższa przewózka i perspektywa odpowiedzialności za pomówienie :)

Kiedyś dodatkowo obowiązywały dla nagrań wymogi techniczne, decydujące o ich kwalifikacji bądź nie, jako środek dowodowy, ilość klatek itp. Nie wiem jak jest teraz ale pewnie się to bardzo nie zmieniło. Dodatkowo przy nagraniu z komórki, kamery trzeba chyba oddać do dyspozycji śledczych całe urządzenie.

Użytkownik Hesher edytował ten post 18 marzec 2024 - 12:25


#27 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 marzec 2024 - 12:56

Złapanie na gorącym uczynku to jedna z najgorszych możliwości ale też każde kolejne są nic nie warte o ile nie handluje się diamentami. Nawet jeśli nagrasz złodzieja, policja go namierzy i w wyniku postępowania nakaże zwrot kosztów to na tym poziomie temat umiera. Złodziej nie musi nic oddawać ani nigdzie się dalej tłumaczyć. Od 15 lat zajmuję się na codzień podobnymi problemami więc dokładnie wiem jak wygląda cały proces fizycznie. Zdecydowana większość postępowań umiera na etapie prób wykrycia sprawcy, jak miałem ostatnio kiedy typ, nagrany kilkanaście razy, ukradł mi europalet za kilkanaście tysięcy. 


  • cristovo lubi to

#28 OFFLINE   Pegrze

Pegrze

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Idźkowski

Napisano 18 marzec 2024 - 13:02

Byłem pierwszy raz na tej imprezie, w dodatku jako sprzedawca. Była super atmosfera, o dziwo przyszło kilkoro znajomych, czyli nie jest to taka nieznana impreza.

Bywałem na innych targach, nie tylko wędkarskich. Wiedziałem, że może się zdarzyć jakaś nieprzyjemna sytuacja. Dlatego zabrałem ze sobą drugą osobę. Oraz „rozmieściłem” woblery od najtańszych na brzegu po najdroższe najdalej od odwiedzających. Czy pomogło, nie wiem, czy ktoś coś zawinął, też nie wiem. Za dużo, za szybko (stolik uzyskałem 2 dni przed imprezą, pakowałem się w noc poprzedzającą). 
Trzeba wpisać sobie w koszty takie straty, albo stosować „twarde” zabezpieczenia typu zamykane witryny…

Kamera nie złapie tylko co najwyżej zarejestruje, nagrania nie będzie wolno udostępnić, Policja pewnie zleje temat ze względu na niski koszt…

Realia.

 

A tak w ogóle to bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa - było jak dla mnie naprawdę fajnie.

Szkoda, że tylko raz do roku….


  • Maciej W. lubi to

#29 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 18 marzec 2024 - 14:50

Smutne to. Ale obecnie w sądzie czy na policji nie trzeba żadnych warunków technicznych do spełnienia, aby udostępnić nagranie jako dowód kradzieży. Ważne aby było widać sprawcę, moment zdarzenia. Ważne niestety też do kogo na policji to trafi. Ba, ważne jest nawet do jakiej jednostki to trafi. Jeżeli sprawca okaże się znany, to robi si ę u niego przeszukanie. Jak się znajdzie fanty i zostaną one zidentyfikowane  przez pokrzywdzonych, to stawia się zarzuty i tyle. Potem sprawa się toczy dalej.


Użytkownik Maja 2 edytował ten post 18 marzec 2024 - 14:55

  • guciolucky lubi to

#30 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2024 - 20:28

Jak ma Wam być lepiej, to napiszę co się w moim sklepie przykleiło komuś do rąk.  :unsure:  Teraz trzymajcie się. Był to żywy ukwiał (sic!) :blink:. Okazuje się, że da radę ukraść ukwiała z akwarium. Z kolegą żeśmy stwierdzili później, że "obrotny" klient musiał mieć w kieszeni torebkę foliową. 



#31 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 marzec 2024 - 20:41

U mnie notorycznie kradną berło z kibla więc ukwiał wydaje się w miarę intratną zdobyczą. 


  • psd27, malcz i jedin lubią to

#32 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 21 marzec 2024 - 01:30

Mam kontakt z wystawcami na Rybomani i z ich doświadczenia nie ma dnia wystawowego aby czegoś nie zakosili. Najciekawiej jak okradają w piątek jak same ,,grube kotlety" przychodzą . Ale podobno Ci są najgorsi. A z mojje brązy mogę tylko potwierdzić ,ze ludzie kradną wszystko i wszędzie. 



#33 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 21 marzec 2024 - 02:35

Mam kontakt z wystawcami na Rybomani i z ich doświadczenia nie ma dnia wystawowego aby czegoś nie zakosili. Najciekawiej jak okradają w piątek jak same ,,grube kotlety" przychodzą . Ale podobno Ci są najgorsi. A z mojje brązy mogę tylko potwierdzić ,ze ludzie kradną wszystko i wszędzie.

Zdecydowanie wszystko i wszędzie. Zdawałem auto zastępcze i gość sprawdza opony, pytam czy taki wymóg mają? A on, że mieli sytuacje, że ktoś im prawie nowe wielosezonowe opony ściągnął z felg, założył jakieś stare i tak oddał auto

#34 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 marzec 2024 - 07:23

Rzygać sie chce jak sie to czyta.

Mnie cały czas zastanawia jak można być taką szmatą, żeby, najczesciej z uśmiechem na twarzy, kraść komuś cokolwiek

U mnie w firmie nic nie ukradną, bo musieliby wózkiem widłowym i tirem podjechać a i tak dla zwykłego Kowalskiego mamy towar niezbywalny

Natomiast na rybach, oczywiscie w Polsce, zdarzylo mi sie kilka razy, ze komus sie przydala wciągarka z przyczepy, kolo zapasowe, rolki …
Raz jakiś jegomosc, podczas kiedy my stalismy przy aucie podszedł do zwodowanej 100 metrow od nas łódki i przykleił sie do jednej z wędek. Na szczęście moj kolega szybko biegał i jeszcze mocniej bił …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#35 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 08:58

Czyt te dwie strony tak się zastanawiam czy Wy zdajecie sobie sprawę gdzie żyjecie?
Kolega kolegę okradnie przy pierwszej lepszej okazji ;)
A liczycie na to że na takiej giełdzie nic nie zniknie?
To tak jak na rybach gdy urwiesz przynęta, trzeba to po prostu wliczyć jako „podatek” od spinningowania ;)

#36 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 marzec 2024 - 11:05

Jeśli patologia jest dla Ciebie częścią życia i powinniśmy to traktować jako naturalną część życia to nie wiem co napisać…

#37 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 marzec 2024 - 13:58

Odmienność jest na fali :)



#38 OFFLINE   Kejkosz

Kejkosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 17:15

Dum czy dumb?
  • S.N. lubi to

#39 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 17:18

Dum czy dumb?

A co czytać nie potrafisz?

#40 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 17:23

Szkoda gadać :)

Użytkownik DumFish edytował ten post 21 marzec 2024 - 17:41

  • ender lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych