Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wklejka do ul\xul


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Boxerar

Boxerar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Gładysz

Napisano 21 marzec 2024 - 19:42

Witam.

Strzelił mi do głowy pomysł sprawdzenia się w rodbuildinga. Na pierwszy ogień wytypowałem do przerobienia mojego starego greysteama 1-5g ze złamaną wklejka, aby nie pchać się zbytnio w koszty na poczatku tej przygody.

W związku z tym potrzebuje porady w doborze ów złamanej wklejki, chciał bym żeby była jeszcze bardziej czuła jak w oryginale, znalazłem w internetach coś takiego :

-Browning Szczytówka węglowa pełna 70cm 0,7-2,0mm

 

Zamysł jest taki aby stworzyć kij do dłubania białorybu dlatego potrzebuje delikatnej wklejki. Wiem nie będzie to latać jak w typowych kijach bo tego stworzonych bo będzie ładować się sama góra a dół jest dość sztywny ale coś może z tego wyjdzie :)



#2 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 marzec 2024 - 20:12

Szczytówkę da się dopasować lepiej niż to jest w GS. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim wyraźnie widać szybsze zwężenie na przejsciu z tubulara i potem już normalna zbieżność. Stąd uczucie ładowania się samej góry.

Wydłużając wklejkę o "jedną przelotkę" oraz dopasowując zbieżność, bez tego "uskoku", powinieneś uzyskać bardziej równomierną akcję.

Kij nie powinien stracić, a nawet zyskać na czułości i przekazywaniu brań do dolnika.



#3 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 marzec 2024 - 20:20

Lepszym wyborem będzie szczytówka 3,5 / 0,8 mm ( https://www.szczupak...elna-i8006.html ). Łatwiej dobierzesz płynne przejście wklejka/blank. Łączenie powinno wypaść pod omotką przelotki.


Użytkownik markir edytował ten post 21 marzec 2024 - 20:23

  • kineret lubi to

#4 OFFLINE   Boxerar

Boxerar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Gładysz

Napisano 21 marzec 2024 - 21:05

Lepszym wyborem będzie szczytówka 3,5 / 0,8 mm ( https://www.szczupak...elna-i8006.html ). Łatwiej dobierzesz płynne przejście wklejka/blank. Łączenie powinno wypaść pod omotką przelotki.

Dzięki za odp. pomyślę i pomierzę wszystko dokładniej jak zdemontuję starą, niestety nie mam możliwości pójść do sklepu pomacać i wybrać tej która będzie mi odpowiadać, tak było by sporo łatwiej.



#5 OFFLINE   Boxerar

Boxerar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Gładysz

Napisano 21 marzec 2024 - 21:13

Szczytówkę da się dopasować lepiej niż to jest w GS. Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim wyraźnie widać szybsze zwężenie na przejsciu z tubulara i potem już normalna zbieżność. Stąd uczucie ładowania się samej góry.

Wydłużając wklejkę o "jedną przelotkę" oraz dopasowując zbieżność, bez tego "uskoku", powinieneś uzyskać bardziej równomierną akcję.

Kij nie powinien stracić, a nawet zyskać na czułości i przekazywaniu brań do dolnika.

Dzieki za odp. U mnie to przejście też tak wygląda, Miałem bardziej na myśli że jak zastosuje jeszcze miększa szczytówkę jak w oryginale to tak się stanie, wiem ze można to zniwelować wydłużając wklejkę ale nie chce tez żeby drugi skład był o np 20cm dłuższy.



#6 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 marzec 2024 - 21:23

nie mówie o wydłużaniu "w górę". tylko ucięciu tubulara przelotke niżej.

Mierz zewnetrzną srednicę blanku w tym miejscu, zmierz finalną długość jaka została na wklejkę.

Jeśli będziesz musiał skracać wklejkę to od grubszego końca, a to juz wskazuje że będziesz musiał wziac ciut większą średnicę w tym miejscu.

Jak zamontować wklejkę masz w wątku Mekamila.

Sprawdź też kręgosłp szczytówki przed wklejeniem. Niby przy tych  średnicach to niewiele, ale jeśli zamontujesz pomiękkiej stronie przelotki, to będzie ciut lepiej reagować i wskazywać brania.



#7 OFFLINE   Boxerar

Boxerar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Gładysz

Napisano 21 marzec 2024 - 21:38

nie mówie o wydłużaniu "w górę". tylko ucięciu tubulara przelotke niżej.

Mierz zewnetrzną srednicę blanku w tym miejscu, zmierz finalną długość jaka została na wklejkę.

Jeśli będziesz musiał skracać wklejkę to od grubszego końca, a to juz wskazuje że będziesz musiał wziac ciut większą średnicę w tym miejscu.

Jak zamontować wklejkę masz w wątku Mekamila.

Sprawdź też kręgosłp szczytówki przed wklejeniem. Niby przy tych  średnicach to niewiele, ale jeśli zamontujesz pomiękkiej stronie przelotki, to będzie ciut lepiej reagować i wskazywać brania.

już rozumiem :) a jeszcze takie szybkie pytanie bo postów o malowaniu blanków, omotek lakierem jest sporo a czym pomalować omotki na wklejce ? żeby były barwione jakąś farba czy to jest ten sam lakier tylko z pigmentem ?



#8 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 marzec 2024 - 21:50

Najlepiej użyć odpowiedniej nici np.: ProWrap ColorFast Nylon 225 Neon Orange.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych