Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Magic tools gościa Marc Petitjean


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 25 marzec 2024 - 06:52

Tak nawiasem ... policzyłem z ciekawości ile trzeba wydać na wypasiony komplet narzędzi do kręcenia (wszystkich) wymyślonych przez Petitjean'a, razem z jego imadłem w najbardziej wypasionej wersji i oczywiście razem z książką. No i wyszło mi że mniej niż wynosi obecnie cena jednej nowej topowej wędki muchowej markowych producentów ...

 

 

Nie mam nic przeciwko panu wynalazcy i jego produkcji gadżetów. Naprawdę jak ktoś chce klipsy po dwie stówy kupować nic mi absolutnie do tego. Trzeba tylko widzieć swoje miejsce w szeregu.

 

Żeby popłynąć na ryby można kupić nówkę Riverfoxa z nówką silnikiem z salonu i całym wypasem za blisko sto tysięcy, a równe dobrze można kupić sobie coś zdecydowania bardziej budżetowego i nie nabawić przy tym kompleksów. Filnalnie jedno i drugie zagadnienie wędkowania ogarnie, i cel zostaje osiągnięty a o to w tym chodzi. Tak samo do 100m2 trawnika nie kupię traktorka Stiga za ponad dychę, bo wystarczy zwykła kosiarka za 5 stów. Takich przykładów mogę podać do znudzenia.

 

W tym sezonie pobawiłem się w zakupy XUL trochę szpeju do kręcenia i 3 tysiaku wyjechały w miesiąc. Więc gdzieś pali się już dość mocno czerwona żarówka z tyłu głowy, że klipsy CDC w moim przypadku powinny być z pianki EVA :) .


  • Pluszszcz i marian-56 lubią to

#22 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 marzec 2024 - 08:37

Jak to w powiedzeniu o szczurze"można i tak i tak"



#23 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 23 kwiecień 2024 - 22:38

Te klipsy wraz z twisterem to kapitalne narzedzie do krecenia. Najlepiej radzi sobie ze wszelaka sierscia czy wiekszymi piorami jakie wiazemy w petli czyli co pisal @peresada.
Mam orginal. Polecam.

Użytkownik Bujo edytował ten post 23 kwiecień 2024 - 22:39

  • Marszal lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych