Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konkretny zestaw pod Twitch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 08 kwiecień 2024 - 18:03

Panowie, poczytałem i nadal nie mogę się zdecydować. Poszukuje już rok konkretnego setupu pod twitcha, rzeki i jeziora, przynety w przedziale 7-13cm ale głównie 10-11cm, 6/7g-20g, łódki ... Jakbym się zamknął w 1000pln za komplet byłoby super, będzie więcej ale będę zadowolony z rzucania i operowania też dam rade. Wiem, że do takiej zabawy juz musi byc zacny multik więc zwracam się do fanów tematu z prośbą o konkretną pomoc.

Użytkownik Pat92 edytował ten post 08 kwiecień 2024 - 18:30


#2 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 09 kwiecień 2024 - 20:28

... Kolega optymista, cały zestaw za ,,tysiaka"... to nie są tanie rzeczy....

... ad meritum... Koledzy @Novis i @ Minecjusz zanabyli Tatule 70, 80, zapewne spełnią założenia sprzetowe...  Piotr już coś pisał w wątkąch, podpytaj ... Metanium Shallow Edition to już wyższa półka cenowa... za pokręcajkę. 

Moje pytanie zasadnicze,czy Kolega już ,,wyszedł z szafy" i łowi, ma styczność z ,,wędką z kołowrotkiem na wierzchu"...



#3 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 09 kwiecień 2024 - 21:14

Może być ciężko z tym budżetem. Zarówno 70 jak i 80 Tatuli da radę przy tej gramaturze. Na seryjnej szpuli. Sporo przy twichowaniu zależy od kija. Ma być szybki, cięty, nie kluskowaty. Jeżeli masz awersję do Daiwy, bierz śmiało Curado 71 MGL HG. Wiem co piszę, bo mam jedno i drugie. Twiching wymaga od multiplikatora wyższego przełożenia, to taka odmiana jerkowania, tylko innymi przynętami. trzeba szybko kasować luz na lince. 

Moja rada, kup sobie Daiwę Salamandurę 70 na Alli, występuje tylko w kolorze czerwonym. To to samo, co Daiwa 70SV TWS. Zmieścisz się w budżecie poniżej 600 zł. Za resztę powinieneś znależć kijka. Salamandura ma jeszcze jedną rzecz. Fabrycznego Drag clicka, którego nie posiada Tatula 70SV. Rozwojowo, nie ma problemów w razie czego z zakupem lżejszych szpul do tych modeli.


  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 kwiecień 2024 - 21:28

jerkbait.pl/topic/133203-cast-pod-twitcha


Użytkownik S.N. edytował ten post 09 kwiecień 2024 - 21:29


#5 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 kwiecień 2024 - 22:05

Robert zadał kluczowe pytanie, którego podstawę, ja doskonale rozumiem bo jestem początkującym "castingowcem". Kij do Twitch-a nie ułatwia nauki i nie jest dobry na początek przygody z castem. Na pewno sama idea używania zestawu BC jest słuszna natomiast kij do Twitch-a nie wybacza błędów :)
  • BOB, cristovo i bob74 lubią to

#6 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 21:34

za chwilę będę wystawiał taki zestaw.....no ale budżet ponad razy 2 niestety :ph34r:



#7 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 10 kwiecień 2024 - 22:20

Robert zadał kluczowe pytanie, którego podstawę, ja doskonale rozumiem bo jestem początkującym "castingowcem". Kij do Twitch-a nie ułatwia nauki i nie jest dobry na początek przygody z castem. Na pewno sama idea używania zestawu BC jest słuszna natomiast kij do Twitch-a nie wybacza błędów :)

 

Kuba, ja w sumie także jestem początkującym castingowcem, ale zestawem, który właśnie wystawiłem na giełdę i który świetnie nadaje się do twitcha, rzucam bezproblemowo, swobodnie i bardzo pewnie. Przy czym oczywiście czasami nieco kosztem odległości (magnetyk na 7 w trudniejszych warunkach pogodowych), ale zazwyczaj i tak nie mam potrzeby rzucania dalej, niż max 30-40 metrów, a najczęściej nawet tyle nie muszę, podgląd na bocznym echo mam na 15 czy 20 metrów ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 10 kwiecień 2024 - 22:20


#8 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 11 kwiecień 2024 - 21:03

... Kolega optymista, cały zestaw za ,,tysiaka"... to nie są tanie rzeczy....

... ad meritum... Koledzy @Novis i @ Minecjusz zanabyli Tatule 70, 80, zapewne spełnią założenia sprzetowe...  Piotr już coś pisał w wątkąch, podpytaj ... Metanium Shallow Edition to już wyższa półka cenowa... za pokręcajkę. 

Moje pytanie zasadnicze,czy Kolega już ,,wyszedł z szafy" i łowi, ma styczność z ,,wędką z kołowrotkiem na wierzchu"...

Tak, mam obycie z niskoprofilowcami pod jerki i opad snadaczowy na curadziakach, tak myslalem, ze nie bedzie tanio, ale gdyby znalazło się cos mocno sensownego pod ten szczupakowy twitch to i 1500 bym wygospodarował.


  • bob74 lubi to

#9 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2024 - 21:00

Shimano Curado 2.08 m. 7-21 g. w granicach 600 zł dostaniesz. Do tego SLX XT 151 HG i się w tysiaku wyrabiasz. No może w 1200 zł.  :)  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych