Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czyste rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 09 kwiecień 2024 - 20:16

https://operacjarzek...k2YRvyf8eUpQGMM


Wysłane z mojego SM-A546B przy użyciu Tapatalka

#2 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 kwiecień 2024 - 19:22

Dwa dni i jakoś cisza w temacie. A fajna akcja!

 

Moze kogoś w robocie namówię. Do Oławy mamy 1km?


  • grzesiekp. lubi to

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 kwiecień 2024 - 19:36

Krajowe rzeki powinno chronić państwo. Jak najbardziej inicjatywy takie jak ta są również pożyteczne, ale tzw. sponsorzy oficjalni robią to tylko dla białego "pieru" i nic ponadto. Dość powiedzieć, że pepscio do produkcji litrowego napoju wykorzystuje minimum 2 litry wody ...



#4 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 kwiecień 2024 - 19:52

Dwa dni i jakoś cisza w temacie. A fajna akcja!

Moze kogoś w robocie namówię. Do Oławy mamy 1km?

Akcja fajna, ale dla organizatorów jesteśmy naturalnym hmmm przeciwnikiem , który dla większości jawi się jak ten który niszczy ekosystem, zabija ryby , śmieci i zatruwa rzeki. I na nic argumenty że wędkarze się zmieniają, coraz więcej nie zabija ryb, dba o rzeki itd.

Użytkownik grzesiekp. edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 19:56


#5 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 kwiecień 2024 - 20:28

Nieprawda i prawda.

Jesteśmy przeciwnikiem bo część wędkarzy to syfiarze i kłusownicy. Jedzenie ryb nie ma z tym nic wspólnego.

Nad rzekami to my głownie śmiecimy. Jakoś zanim się dorobiłem  łódki rzygalem tym syfem. Nie znajdowałem nad wodą podpasek i kondonów tylko pudełka po robakach, opakowania po zanętach w komplecie z syfem po piwsku, żarciu i czasem okraszone niezakopaną kupą.
Nawet psy próbują zakopywać swoje odchody…

Na wiele lat m. In. z tego właśnie powodu zrezygnowałem z wędkowania.

 

Nad wodą spotykałem też miłośników czystej przyrody i nigdy nie spotkałem się z krzywym spojrzeniem, to samo w lasach. Kiedyś jak konno przeczesywaliśmy wieruszowskie lasy (a nie bardzo wolno) jeden mądry leśniczy nam powiedział „ chłopaki nie mam nic przeciwko, tylko nie śmiećcie i nie palcie ognia. A każde wszędobylskie oczy które lubią przyrodę są mi przyjacielem. Jak zobaczycie wnyki albo złodziei, macie do mnie numer”

 

To samo nad wodą. A skoro powiadamianie o zatruciach czy śmieceniu odpowiednich służb po prostu nie działa, można robić tylko to co działa. Czyli … sprzątać samemu, po innych. Szkoda, ze w dzisiejszych czasach już nie można komuś, tak po staremu, po prostu jeszcze obić ryja 


Użytkownik Qh_ edytował ten post 11 kwiecień 2024 - 20:41


#6 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 11 kwiecień 2024 - 21:03

Krajowe rzeki powinno chronić państwo. Jak najbardziej inicjatywy takie jak ta są również pożyteczne, ale tzw. sponsorzy oficjalni robią to tylko dla białego "pieru" i nic ponadto. Dość powiedzieć, że pepscio do produkcji litrowego napoju wykorzystuje minimum 2 litry wody ...

Połowicznie masz rację.

 

Myślę, że powód wspierania jest biznesowy. Ale lepiej żeby wspierali z takiego powodu niż wcale  :D

 

Wykorzystuje 2 litry … ale ma własne oczyszczalnie i ta woda wraca oczyszczona do rzek. Jak z każdego innego zakładu spożywczego. I uwierz, że oczyszczenie Twoich ścieków po spożyciu coli czy innej spożywki są takim samym wyzwaniem jak ścieków poprodukcyjnych. No chyba ze używasz w domu chemii to nawet trudniejszym. ;) Wiem co mowię.

 

Tak sobie z z baniaka luźno liczę, że jak wypijesz litr coli to większość wysikasz w 200ml porcjach spłukując to za każdym razem kilkoma! litrami pitnej wody. Jak jeszcze raz dziennie poślesz dwójkę to ładunek ChZtów, amoniaku i potasu w tej mieszance będzie wyższy niż w ściekach poprodukcyjnych  :D i na bank przekracza limity określone w pozwoleniach wodno prawnych zakładów. ;) I nawet picie czystej wody i zajadanie sałatą niewiele tu zmieni … niedobry Ty ;) … i ja też.


  • hi-lo i venom_666 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych