Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zabezpieczenie/ochrona kołowrotka przed działaniem słonej wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2012 - 22:57

Planuję łowy w Bałtyku. Czy na okoliczność słonej wody muszę jakoś specjalnie zadbać o kołowrotek? Myć go po każdej dniówce? Po weekendzie rozebrać i od nowa przesmarować? Ogólnie chodzi mi o rady jak zadbać by go nie uszkodzić. A może się nie przejmować bo słyszałem opinię że zasolenie Bałtyku jest tak niewielkie, że w zasadzie nie ma znaczenia dla kołowrotka? Jeśli chodzi o szczegóły to mam zamiar posługiwać się Ryobi Metaroyal.

#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 listopad 2012 - 23:12

Zapewniam, że i w Bałtyku jest trochę soli. Widać to, w szczególności, jak nie wypłuczesz przynęt pod bieżącą wodą........................ po kilku dniach widać ;)
Spłukuję młynek pod kranem, kijek też zabieram pod prysznic. Zawsze, po zakończeniu dnia łowienia. Pewnie dzięki temu jeszcze kręci.
Innych zabiegów nie wykonuję.
Ostatnio kołowrotek chwilę pływał, nim pozbierałem się z wody. Nie zauważyłem by ta kąpiel, w jakiś szczególny sposób na niego wpłynęła.
Wrogiem, chyba większym jest wiatr, niosący suchy piasek ew. woda zmącona z drobinami piasku.
Tylko moje to domysły ;)

Użytkownik popper edytował ten post 19 listopad 2012 - 23:13


#3 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2012 - 23:18

Super. to wiem, że nie ma czego się bać, ale o sprzęt zadbać trzeba po łowieniu. Kołowrotek jest w zasadzie świeżo przesmarowany. Jeśli będę go czyścił z wierzchu po każdym łowieniu to muszę po całym weekendzie go otwierać i w środku wyczyścić? Zakładam, ze nie wyląduje w wodzie ani w piachu.

#4 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 20 listopad 2012 - 00:23

Jesli nie wykapiesz go w wodzie to chyba w zasadzie nie musisz robic nic- jedynym miejscem stycznosci ze slona woda moze byc rolka kablaka i jej lozysko-oplocz to kranowka po lowieniu i powinno byc ok. Jesli wykapiesz kolowrotek w slonej wodzie, a nie jest to Van Staal, to raczej bez rozbierania sie nie obejdzie-takie sa moje doswiadczenia. Ale sa wyjatki. Moj badziewiak Catana lezal w solance jakis czas z utopiona wedka, potem zdarzylo mu sie drugi raz i ciagle kreci. Spro wyzionelo ducha natychmiast na drugi dzien po moczeniu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych