Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SPINNERBAITY - jak się sprawdzają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:03

Zainspirowany wątkiem ktory pojawil się w sąsiednim wątku o topwaterach, pomyślałem sobie iż może warto byłoby porozmawiać o chyba ciągle dosyć egzotycznej u nas przynęcie - czyli o spinnerbaitach, i o tym czy sprawdza się na naszych wodach.

Ze słyszenia i z obserwacji wiem że na miniaturowe spinnerbaiciki ludzie lowia okonie, czesto w zielsku.

Ja próbowałem stosować wersje większe, ok 3/8-1/2oz (10-15grm) na szczupaki - i musze powiedziec ze z marnym skutkiem. W inne przynety ryby biły, a moje spinnerbaity omijały. Miałem wręcz wrażenie że spinnerbait wystraszał ryby. Używałem wersji z szerokim listkiem, podobnej do tej na zdjeciu z cabelasa:




Przez zielsko szły mi fantastycznie, ale co z tego... :unsure: Może macie lepsze doświadczenia, jakieś swoje szczupako-spinnerbaitowe tricki którymi zechcecie się podzielić?

Pozdrawiam

Załączone pliki



#2 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:16

Swego czasu jak poszukiwałem opisów technik łowienia na spinner i buzzbaity natknąłem się na kilka stron poświęconych tym przynętom.
Jednak własne spostrzeżenia będę miał najwcześniej za 2 miesiace :D

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:19

Moze lepiej na szczupaki sprawdzaja sie blaszki typu listek wierzby spokojniej pracujace w wodzie ? Tych nie próbowałem :unsure:

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:22

Ja przez krótki czas używałem spinnerbaita z małych okrągłym listkiem. Powiem, że brały ale nic dużego.

Pozdr.

Salmo

#5 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:33

Stosowałem spinerbaity 14g z dwoma wierzbowymi listkami.Są rzeczywiście antyzaczepowe.Złapałem jednego krótkiego szczupaka a kilka odprowadzeń przez wymiarki bez pobicia zaszufladkowały przynęte jako nie łowną.Teoretycznie powinna się sprawdzać lecz moje esoxy jej nie doceniają :(

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:34

w USA generalnie najwiecej łowi się bassów a jak wiadomo basisko ma wieeeeelka paszcze(wystarczy obejrzec jakis film z polowów bassa) i takie gabaryty przynęty I 1 chaczyk nie robia wrazenia na tych rybach nawet mały basik ma paszcze jak małe wiaderko :lol: ,ryby w polsce miały by problem z polknieciem takiej przynety a co idzie problem z zacięciem,Fakt małe szcupaki wala i w wielkie jerki no ale w jerku sa 2 kotwice.
generalnie łowilem na raie przynety i zaprzestałem strasznie nieskuteczne zaciecia,słaba lotnośc,jeduny plus to dobre na zielsko fakt.

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:52

spinnerbaity na szczupaki tylko w trzcinach, poza bambusem nic z zebami na to nie zlapiesz :mellow:
nalepsze jakie mialem to terminator a cenowo strike king, 7 gram na plytka wode a 14 gram na wietrzna pogode i lowisko glebsze niz 3 metry

duze i ciezkie spinnerbaity, np. lindy, nadaja sie swietnie do oblawiania glebokich miejsc w poszukiwaniu zimowej metrowki

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:54

a ja to se nawet moze w sobote poszukam tej duzej i niekonieczniez imowej :mellow: i nawet jakiegos spinnerbait w pudelku znajde. jakies zawieruszone prologici z decathlonu i nawet jeden - moj ulubiony od Króla J.pl :D

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:57

akurat na lotnosc to nie narzekałem przy swoich strike king... ale one sa 3/8 i 1/2 wiec...

Co masz na mysli @pitt ze nic z zebami na to nie zlowie? Tez Ci sie nie sprawdzily na szczuplych? Tzn. stosujesz tylko w tych przypadkach jak juz nie da rady czym innym rzucic?

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:05

nalapiesz krociakow jak wariat, ale w trzcinach, poza trzcinami nic na to nie bierze, pisze caly czas o szczupakach, zebacze biora agresywnie i nie ma zadnych problemow z zacieciami, jak pisal hasior ... moze tepe haki mial kolega, nie wiem ... wiem tylko, ze wieczorami, w szwedzkich trzcinowiskach nie wolno mi bylo na 'to cos' lowic, bo ja lapalem rybe za ryba a kolesie z ekipy nic

hihihi a spinnerbaity mialem tylko ja <_<

http://www.hechtfan.de/pics/Neuer%20Ordner/CIMG6535schweden2006.jpg

http://www.hechtfan.de/pics/Neuer%20Ordner/CIMG6537schweden2006.jpg

http://www.hechtfan.de/pics/Neuer%20Ordner/CIMG6533schweden2006.jpg

to jedne z nielicznych fotek ze spinnerbaitami, ryby byly po prostu za male :mellow:

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:11

pitt ja miałem na myśli Polski standard szczupaka ,czyli ledwo 45cm a taki spinnerbait jak masz na foto to juz kawalek przynety,z reszta moje były prawie takie same :D ,poprostu ryby nie trafiały tam gdzie trzeba czyli w hak (który był ostry :mellow: )
metrowa napewno bez problemu capnie taka przynetę.

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:13

reasumujac: w trzcinach. Dzięki @pitt, moje spinnerbaity dostaną drugą szansę :unsure:

#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:34

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w łowieniu na spinnerbait'y, bo już w ogóle na nie nie łowię. Ale kiedyś, wiele lat temu, miałem ich kilka w swoim szczupakowym pudełku.
Mam podobne doświadczenia, jak Pitt. Ryby najczęściej brały na spinnerbait'y w okolicach trzcinowisk, a najlepsze efekty miałem na bardzo zarośniętych i dość płytkich górkach. Najczęścej brały mi na nie nieduże szczupaki, ale z tego co pamiętam mój brat złowił na spinnerbait'a takiego 80 kilka cm :D
Ogólnie teraz nie używam spinnerbait'ów, bo uważam że jest dużo więcej lepszych przynęt na szczupaki.



#14 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:58

Krótko: killer na Zalewie Koronowskim w lipcu/sierpniu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych