Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

morskie trocie z łódki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartekm

bartekm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 26 listopad 2012 - 21:24

Panowie ,a jak jest z przepisami tj. pomijając sprzęt który trzeba posiadać na łódce (gps,koło,kamizelki ,pistolet syg. itd.) to czy trzeba każdorazowo zgłaszać chęć wypłynięcia w morze w najbliższym bosmanacie (mówię tu o łowieniu w strefie przybrzeżnej 2 mil.)?



Witam,
Postaram się pomóc:
1. Nie jest konieczny gps ani też pistolet sygnałowy.
2. Nie zgłaszasz nikomu samego faktu wodowania (za wyjątkiem strefy nadgranicznej kiedy należy ten fakt zgłosić SG, nie dotyczy zachodniej granicy państwa).
3.Aby się zwodować musisz wkroczyć na pas techniczny (jeśli ponton przeniesiesz na plaże na plecach, czy wciągniesz na pontonowych kółkach to wodujesz i pływasz i nie potrzebujesz niczyjej zgody). Dalej musimy uściślić czas i miejsce, jeśli to będzie środek wakacji, zatłoczona plaża wtedy są wyznaczone odpowiednie tory dla sprzętu sportowo - rekreacyjnego, nadal jednak wnosisz ponton na plaże na plecach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, aby móc zwodować się zgodnie z fifa należy uzyskać zgodę w Inspektoracie Ochrony Wybrzeża właściwego Urzędu Morskiego. Wygląda to tak, że składasz podanie od kiedy do kiedy oraz w jakim miejscu chciałbyś się wodować. Głównie chodzi o to, by móc przejechać przez pas techniczny i dostać się do wody.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Ja zasięgałem języka w Świnoujściu, które podlega jurysdykcji Urzędu Morskiego w Szczecinie. Zaznaczam fakt istnienia urzędów morskich w Gdyni i Słupsku. Tam mogą występować inne przepisy.
Pozdrawiam

#22 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 listopad 2012 - 10:32

Dzięki,łowił będę poza okresem wakacyjnym mam takie miejsce(w ok.Jastrzębiej G.) gdzie można zjechać po płytach nad samo morze i bez problemu się zwodować. Tak samo nad zatoką pucką np w ok. Mechelinek ,dlatego pytałem.

pozdr.wobi

#23 OFFLINE   gregs

gregs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 28 listopad 2012 - 22:51

Ja nie do końca mam wybór bo w moich okolicach jest woda tylko trociowa dlatego jak mam wolny dzień to trenuję to co jest. Łośki poganiam jak będzie na to czas i sianko :( Oraz chętni bo troll to zabawa zespołowa.
  • wojti80 lubi to

#24 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 08:46

Zdecydowanie zespołowa. Samemu za wiele nie zrobisz. Nawet przy trociach musi być team. Dużo zależy od zgrania ekipy. Widoczne jest to zwłaszcza przy kilku braniach na raz :) czego oczywiście jak najczęściej wam życzę. Nie ma chyba większej adrenaliny jak dwa albo 3 kije gnące się ku wodzie w tym samym momencie. kurde rozmarzyłem sie.... do niedzieli niedaleko. pozdro

#25 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 01 grudzień 2012 - 08:49

e.... do niedzieli niedaleko. pozdro



Czesc Wojtuś, czyżbyś wybierał się na trociowanie w niedziele? Pozdrowionka ;)

#26 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 01 grudzień 2012 - 08:51

Dajcie znać, czy można coś jeszcze połowić z łódki w okolicach Górek zachodnich, Mechelinek? Będę zobowiązany

Użytkownik stubek edytował ten post 01 grudzień 2012 - 08:52


#27 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 17:57

Było zabawnie. 3 łodzie 3 ekipy i tylko u nas 4 brania z czego wyszły dwa smrody z zeszłorocznego zarybienia. Wszystkie brania u mojego kompana, ja jedyne srebro widziałem jak odwijałem kanapki. Pozdro.

#28 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 16:43

Ktoś pływa jutro?

#29 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 09 grudzień 2012 - 07:31

Czesc, ja mam zamiar pływać w środe, fajnie zapowiada się wtorek (wiatr) ale niestety nie dali mi wolnego.

#30 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 12:55

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Wczorajsze 73cm. Zimno jak sku.........n :)
  • Kuba Standera lubi to

#31 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 09 grudzień 2012 - 13:59

Ktoś pływa jutro?


hi,tez wczoraj pływaliśmy, mieliśmy sporo brań (ponad 20) jednak ryby źle się zapinały lub spadały podczas holu
jedynie co udało nam się podebrać to: jedna troć 50+ i niewymiarowy łosoś (dobra ryba była na kiju niestety w połowie holu spadła)
większość brań z planeta, przynęta wobler (brały na rożne nie było jednego faworyta)

73cm to juz fajna ryba to, że było zimo już teraz pewnie nie pamiętasz ;)

PS
dopiero po roku nabrałem lekkiego przekonania co do Salmo Wacky

#32 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:12

20 brań i dwie ryby? może kotwiczki wymień, my mieliśmy 3 brania i wyjęlismy 2 ryby. wszystkie 3 brania w wahadło

#33 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:42

20 brań i dwie ryby? może kotwiczki wymień, my mieliśmy 3 brania i wyjęlismy 2 ryby. wszystkie 3 brania w wahadło


koledzy - łódka obok pływali i mieli 6 ryb i kilka brań a łowili tylko do 13-tej (na blaszki)
sam nie wiem dlaczego nam ryby spadały, muszę porozmawiać z kolegami w czym był błąd i cos zmieć na kolejny wyjazd
kotwice owner, jeśli ktoś miał już kiedyś taka sytuacje to liczę na sugestie w czym upatrywać błąd

PS
w jakim rejonie łowiliście? bliżej brzegu czy głębiej?

Użytkownik @Wojti edytował ten post 09 grudzień 2012 - 19:43


#34 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 22:50

Ryby trafiliśmy na 3m.
Może problemem waszym jest sprzęt. Sztywne wędki? plecionki? To wszystko połączone z płynąca łodzią powoduje spore przeciążenia i spady ryb. Łowie w tym sezonie wędkami typu "krowi ogon" i żyłkami. W porównaniu do zeszłego roku gdzie łowiłem plecionkami spadów jest dużo mniej.
No i nie używam planerów. Lubie bezpośredni kontakt. Planery zakładane bezpośrednio na wędki wg mnie gubią ryby ale wielu moich znajomych łowi nimi z sukcesami więc nie tu bym upatrywał problemu nieskutecznego łowienia.
Czasami również trafiają się dni że spada wszystko.Wtedy nie masz na to wpływu.
Sukcesów życzę. Pozdro

#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 grudzień 2012 - 00:12

20 brań i dwie ryby?


Bywa. W tym roku mieliśmy taki dzień na jeziorowych pstrągach w SE. Po kilku godzinach myślałem, że zacznę wyć. Mega ostre kotwice, sprawdzone przynęty, elastyczne kije, prowadzenie i z ręki, i z uchwytu,... czy żyłka, czy plecinka - efekt ten sam. Co chwila pier...nięcie, że kij z ręki wyrywa i spinka. I nic to, że przez 2 poprzednie dni złapaliśmy 2-3 tuziny łądnych ryb, z czego połowa miałą 50+. Tej nocy waliły nas po rogach aż miło - i nic nie byliśmy na to w stanie poradzić.

A co do bardzo amortyzujących zestawów: przy łowieniu z rzutu na bardzo dużych odległościach potrafią wyrządzić więcej szkody niż pożytku - przekonałem się o tym na własnej skórze. Z kolei Harry miał podobne jazdy w trolu - kluskowaty CD-ek + żyłka = 100% spadów. Po zmianie na plecionkę doprowadzał do ręki pstrąga za pstrągiem. Zatem różnie to bywa - czasem trzeba pokombinować.

A co plannerów - polecam te ciągane na maszcie ;) W czasie holu nic się nie pałęta...

#36 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 08:32

Czasami tak bywa i nie masz na to wpływu.
Powodzenia

Edit: Ktoś sie szykuje na weekend?

Użytkownik wojti80 edytował ten post 11 grudzień 2012 - 08:36


#37 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 11 grudzień 2012 - 23:29

Czesc, my pływamy jutro od rana do wieczora. JAk będzie ciekawie to w weekend powtórka. trzymajcie kciuki;) jutro późnym wieczorem zdam relacje. Pozdrawiam serdecznie ;)

#38 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 12 grudzień 2012 - 23:30

Cześć, po pierwsze to - zimno :) Po drugie było przesympatycznie, pogoda rewelacja tzn. słaby wiatr i nie padało. Było sporo brań, ale spadały, 3 sztuki niewymiarowe 40+ wyholowane (wróciły do wody) po za tym nic większego. Kolega miał piękne uderzenie, ale akurat gaworzył przez telefon a wędka była w uchwycie i rybka się spięła. Brania w większości na blaszkę - na wobca mniej, ale skuteczniej. Woda przy brzegu 3.3 stopnia na 10 metrach 4.5. Ale wypoczynek wspaniały, niepowtarzalna sceneria - dla takich chwil warto żyć :D
Najlepszego ;)

Użytkownik stubek edytował ten post 12 grudzień 2012 - 23:32


#39 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 12 grudzień 2012 - 23:53

... Ktoś sie szykuje na weekend?


o ile pogoda i zdrowie dopisze postaram się pływać
(dopisano: 15.12 - teraz już wiem będę na wodzie, ruszamy z Mechelinek)

co do ostatniej wyprawy to myślę ze duża ilość brań i mała skuteczność była spowodowana tym ze atakowały w większości te małe niewymiarowe ryby, dzwoniłem do kilku kolegów aby się poradzić, ilości ponad 30 brań na łódkę to nie jest coś nadzwyczajnego, był po prostu taki dzień, że tak żerowały i tyle, sugestie:trzeba kombinować, zmieniać prędkość, wielkość i rodzaj przynęt, pływać dalej bliżej brzegu, trudno powiedzieć co może pomóc – najpewniejsze jest to wędkarskie szczęście

Użytkownik @Wojti edytował ten post 15 grudzień 2012 - 14:34


#40 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:31

ah, te prognozy pogody na dziś zapowiadali sztorm a dało się spokojnie pływać

co prawda pod wieczór przyszła mgła i ledwo co trafilismy do bazy ;)

 

złowiliśmy jedna troć 55cm, trzy ryby nam spadły podczas holowania (i dwa puste brania)

niestety planety montowane na lince maja swoje wady

 

PS

rozmawiałem dziś z rybakami bo tez akurat spływali w sieciach mieli jednego "łosia" ponad metrowego i kilka troci w przedziale 3-5kg