Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złotko- kto zna ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 czerwiec 2007 - 08:37

Ciekawy multiplikator. Złoty Shimano- kto go zna ???

http://www.allegro.pl/item205347252_multiplikator_shimano_cr estfire_cr_100d_z_canady_.html

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 czerwiec 2007 - 17:01

W tym kołowrotku Marku nie ma nic ciekawego poza kolorem. (jeżeli ktoś lubi zółty). Jest to jakaś prosta, popularna wersja wyprodukowana gdzieś w Tajlandii i sprzedawana w Kanadzie za jakieś 30-40$ kanadyjskich. Brak jakichkolwiek danych technicznych, korbka po prawej stronie kompletny brak serwisu i jak się domyślam kupa plastiku w środku. Zdecydowanie odradzam.

#3 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2007 - 19:47

Multik na dwóch łożyskach, hamulec magnetyczny, synchronizacja hamulca walki z wodzikiem ( czyli przy wyciaganiu plecionki wodzik przesuwa sie wraz z nia ), dośc ciezka szpula ale spokojnie rzuci sie przynęta ok 6-8g, chociaz po wyzej 10g rzuca sie juz komfortowo. Gdyby nie korba po prawej to dobry multik do nauki.

#4 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 czerwiec 2007 - 13:31

Dzisaj w miejskim sklepie spotakelm taki mlynek tyle ze kolor brazowy...taka zabawka z Majezjii za 80 PLN...

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 czerwiec 2007 - 14:07

Czyli trafiłeś na jeszcze oszczędniejszą wersję bez złotych aplikacji. Tego chłamu pojawia się coraz więcej w różnych miejscach. Takie coś może tylko zniechęcić do castingu.
Cieszę się, że uważasz przed ewentualnym kupnem.
Życzę ci udanych wakacji z castingiem w ręku.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 czerwiec 2007 - 14:09

Dzieki tez Ci zycze polamania kija ( przyslowiowo )
Nie mialem zamiaru go kupic tylko zwrocil on moja uwage...nie wszystko zlote co sie swieci chyba ze to jest Shimano Calcuta Conquest :lol:

#7 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 czerwiec 2007 - 13:43

Akurat to nie jest żaden chłam, a całkiem dobry, choć starszej daty multik w nowej odsłonie. Trzeba sie troszke znać żeby coś oceniać :D

#8 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 czerwiec 2007 - 15:27

Ja nie ocenilem tego multika bo nie znam go...

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2007 - 20:48

(...) The quality and the performance of the reel is not good for the price you pay for it (...)

http://www.tackletou...wcrestfire.html

Nie mam osobistych doświadczeń z tym kołowrotkiem i raczej już ich miał nie będę. Z pewnością są ciekawsze, niewiele droższe konstrukcje na rynku. Nie specjalnie interesuję się multikami i nie pretenduję do jakiegoś znawstawa w tej dziedzinie. Ale nawet dla mnie konstrukcja tego młynka, zawiera rozwiązania techniczne które nie pozwoliłyby mi go określić jako całkiem dobry - chociażby grafitowa rama na jednym ze zdjęć zamieszczonym w zamieszczonym linku do allegro. Chociaż zdaję sobie sprawę iż sformułowanie całkiem dobry - różne rzeczy dla różnych osób może oznaczać :unsure:

@tomcast
nie wchodząc w polemikę odnośnie młynka, wydaje mi się że przytyki osobiste w rodzaju kto się na czym zna, a na czym nie, na czym zna się troszkę itp - nie służą dobrej atmosferze na forum. Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś oceną sprzętu, wydaje mi się że swoje odmienne zdanie lepiej wyrazić w sposób merytoryczny, poparty konkretnymi argumantami niż wypowiadać ogólne opinie okraszone argumentami ad personam.

Pozdrawiam


#10 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 czerwiec 2007 - 21:06

Spoko, ale nazywanie czegoś chłamem, o czym nie ma sie pojęcia, też jest nie na miejscu :D

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2007 - 21:47

@Tomcast

myślę że nazywanie czegoś chłamem różni się jednak od oceny czyiś kwalifikacji . Rozumiem że można być przywiązanym emocjonalnie do sprzętu ale to nie powinno się przenosić na relacje pomiędzy ludźmi. Po raz kolejny zwracam na to uwagę :wacko:

Zresztą, dosyć kuriozalnie, bo o czym jak o czym ale o multiplikatorach @Thymallus akurat ma pojęcie jak mało kto B)








Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych