Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć i łosoś w rzece. Kilka praktycznych pytań odnośnie ich połowu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 maj 2024 - 17:47

Uganiam sie już od jakiegoś czasu za jednym i drugim gatunkiem, głównie w Anglii oraz Walii. Niestety nie mialem szczescia i nikt mnie nie wtajemniczył w arkana połowu tych ryb. Tak wiec zrodziło sie w mojej głowie kilka pytan na ktore mam nadzieje ktos mi odpowie bo ryby za bardzo nie chca "gadac " :)
 
1. Na ta chwile to absolutne pytanie numer jeden. Jak łosoś porusza sie i czy wogole zmienia swoja kryjowke w obrebie jednego lowiska i jaki wpływ ma na to światło słoneczne. Np wiele razy miałem okazję obławiać bezskutecznie dobrze zapowiadająca sie długą rynnę z dużymi głazami i korzeniami. Niestety całkowicie "prześwietlona" o tej porze dnia. Nurtuje mnie wiec pytanie czy lepiej sobie odpuścić i przyjść o innej porze dnia kiedy słońce dotyka drugiego brzegu? Czy ryby opuszczają taką kryjówkę? Czy może słońce je paraliżuje i stoją tam w bezruchu? Czy też  może odpływają gdzieś indziej? Odpowiedź na to pytanie zaoszczędziła by mi mnóstwo czasu.  
 
2. Do jakiego stopnia podanie przynęty w sposób zalecany czyli rzut w poprzek trochę w gore rzeki determinuje, że ryba weźmie przynętę? Dodam, że idziemy z prądem. Jak do tej pory złowiłem dwa duże łososie i oba wzięły tak im podane przynęty. Przypadek? Problem w tym że tam gdzie łowię jest pełno krzaków i drzew wiec czasem byłby to jedna rzut w takim stylu.
 
3. Jak obławiać duże, głębokie rozlewiska, pełne wstecznych prądów? Patrz fotka. Takie miejscówki dorobiły sie swoich nazw, maja klubowe znaki na drzewie i dobrze wydeptane stanowiska ale nigdy, przenigdy nic mi z odmętów takiego łowiska nie wypłynęło. Dlaczego? Takie miejsca az krzycza "tu jest ryba"! :)
 
 4. No i na koniec: Czy łowienie łososi różni sie od połowu troci? I nie mam tu na myśli sprzętu a raczej ich zachowania w rzece. 
 
Z gory dziekuje.

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 15 maj 2024 - 17:49

  • Mateusz95s lubi to

#2 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 16 maj 2024 - 12:46

Obejrzyj
https://youtu.be/LmA...?feature=shared
  • Luckyguliver i SID lubią to