Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby plakatowe tempery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 24 listopad 2012 - 18:32

Witam,czy używał ktoś farb plakatowych(temeprów) do malowania aerografem wobków?

#2 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 24 listopad 2012 - 18:37

Pakatowych nie używałem, ale używałem rozcieńczonych akryli z tubki, dało się, ale nie było to jak dla mnie komfortowe użytkowanie :wacko:

#3 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 24 listopad 2012 - 18:41

Akryle to klasyka gatunku :) Ostatnio kumpel mi podsunął pomysł związany z temeperami ale zanim co chciałem zapytać tutaj na forum czy ktoś może już próbował.

#4 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 listopad 2012 - 20:47

Tempery - bardzo fajnie się nimi maluje. Na początek są idealne. Do lakieru trzeba dobrze wysuszyć gotowca Hertz Lack i Domalux tego nie gryzą. Po lakierowaniu nabierają fajnych soczystych barw.

PS . do aero to raczej coś z mieszalnia farb samochodowych.

Użytkownik GregorS edytował ten post 26 listopad 2012 - 20:27


#5 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 listopad 2012 - 12:13

Tempery mają jedną wadę otóż zawierają talk i kredę zmniejszają przyczepność lakieru poliuretanowego ale wystarczy jedna-dwie warstwy lakieru typu capon i już ten efekt jest zniesiony :) .

#6 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2012 - 19:24

Tempery mają jedną wadę otóż zawierają talk i kredę zmniejszają przyczepność lakieru poliuretanowego ale wystarczy jedna-dwie warstwy lakieru typu capon i już ten efekt jest zniesiony :) .

Na temperę ten capon ?? Czasami zdarza mi się malować temperami woblery, bezpośrednio na to dawałem domalux i nie zauważyłem nic niepokojącego.

Po lakierowaniu nabierają fajnych soczystych barw.

Potwierdzam.

#7 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 listopad 2012 - 22:40

Bo pewnie nanosiłeś je pędzelkiem lub czymś podobnym ale żeby pogonić temperę przez aerograf trzeba je bardzo mocno rozrzedzić potem natryskujesz to na podkład w moim wypadku najczęściej nitrolak lub podkład samochodowy ten dodatkowo pokrywam jeszcze przed malowaniem jedną warstwą poliuretanowego lakieru( po prostu tak się przyzwyczaiłem lepszego powodu nie widzę ) .O ile na nitrolaku jakoś lepiej tempera napylona aerografem się trzyma choć też nie rewelacyjnie to na poliuretanie masakra w czasie czyszczenia oczek łatwo zadrzeć powłokę lakieru wierzchniego a jak bym się uparł to pewnie odwiną bym całego woblera z lakieru , ogólnie nie polecam napylania aerografem temper ale jest to możliwe i całkiem fajne efekty można uzyskać to tyle jak ktoś nie wieży można sprawdzić .

#8 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 listopad 2012 - 15:00

Zauważyłem, że tempera nie bardzo trzyma mi się akrylu (biały podkład). Po nałożeniu poliuretanu też woblera można "oskórować" . Będę musiał spróbować dać capon na akryl i dopiero temperę.

Użytkownik Artech edytował ten post 27 listopad 2012 - 15:01