Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mały, niski profil - od 5g do 30g - abu, shimano, daiwa, który dalej pośle przynętę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 28 listopad 2012 - 15:47

A ten nowy revo s nada się chociaż do jerków 40-80?

#22 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 listopad 2012 - 20:57

Kolega a czym różni się nowy od starego? Jak dla mnie to wyglądem, więc raczej przeznaczenie nie zostało zmienione. S i SX to MH, STX M, Premier ML i tyle.

#23 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 11:08

Ja jednak uważam że różnią się bardzo - nowy Revo od starego się różni wagą i to baardzo dużo bo nowy Revo STX waży 6.35 oz = ~180g a stary STX 249g... [właśnie płynie do mnie z za wody nowy STX...] a przy tak sporej różnicy w wadze można przyjąć że to całkiem inny młynek, bo spadek wagi o prawie 40% musi wpłynąć na zasadniczą konstrukcję kołowrotka i główne elementy, no chyba że jest cały np. z tytanu lub plastiku... się okaże.

Użytkownik a.marcin edytował ten post 29 listopad 2012 - 11:11


#24 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 29 listopad 2012 - 11:10

Jak już jesteśmy przy tych revo odchudzonych o jakie zastosowanie w praktyce mają głównie s i sx jaką gramaturę obsłużą z naciskiem na 40/80?

#25 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 listopad 2012 - 22:34

Spadek wagi o niecałe 30%, panele boczne z plastiku C6 grafit ;P, EVA na uchwytach, takie informacje podaje producent. Nie wygląda na to aby miały one mieć wpływ na pracę młynka w stosunku do poprzednich modeli.

#26 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 listopad 2012 - 22:45

5g i 50m ,to jakoś nie ogarniam ,nie zależnie od multika,czy rodzaju przynęty. Fantasmagoria nam się tu chyba wkrada drzwiami i oknami,takich rzeczy nawet korba nie daje ...........ale otwarty człowiek ze mnie i czekam na wiarygodny film. Porównywalna odległość z życia wzięta: u mnie na osiedlu każda działka ma 12 metrów szerokości,latarnia stoi co 2 działki ,czyli 24m, i ............to jest na tyle dużo że do drugiej latarni to ciężko dorzucić wabikiem boleniowym,a co dopiero jakimś kleniowym duperelem. Realnie myślę 30-35m da się rzucić,ale więcej to muszę zobaczyć ,żeby uwierzyć.

Bo kolega mieszka na drogim osiedlu. U nas standardem jest 48 m pomiędzy latarniami :lol:

#27 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:08

Spadek wagi o niecałe 30%, panele boczne z plastiku C6 grafit ;P, EVA na uchwytach, takie informacje podaje producent. Nie wygląda na to aby miały one mieć wpływ na pracę młynka w stosunku do poprzednich modeli.


Hmm, masz na myśli Revo STX? bo skoro piszą że spadek wagi to niecałe 30% to ciekawe jak to wyliczyli, bo mi jak bym nie liczył spadek wagi z 249g na 180g nie wychodzi niecałe 30% a raczej niecałe 40% [249/1,38=180,43] - po za tym np. na basspro.com w opiniach o produkcie użytkownicy piszą że druga wersja jest zdecydowanie solidniejsza i nie są jakoś super zachwyceni trzecią wersją - ale zobaczymy. Ja oczywiście świadomie go wybrałem, pomimo tych opinii.

PILOT, ja zamierzam go stosować do przynęt max ~80g, myślę że sobie poradzi.

Użytkownik a.marcin edytował ten post 30 listopad 2012 - 11:08


#28 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 30 listopad 2012 - 11:23

Dystrybutor napisał mi, że nowy Revo S przeznaczony jest do 10/30g a starszy model obsługiwał normalnie ciężkie wabiki. Nowy Revo S ma podaną moc w LBS jako 20 tak samo nowy SX - ?

#29 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:21

fantasmagoria? pewnie tak ... kiedys, pewien zawodnik na tym forum obiecal, ze wstawi film udowadniajacy wyrzucenie kleniowego bzdyka, do tego z krotkiej wedki castingowej, jezeli sie nie myle z CC 51 SS, na ponad 50 metrow ... czekamy na ten film jakies 3 lata ... prawdopodobnie bedzie to wielkie dzielo, godne oscara, skoro produkcja trwa tak dlugo ... good luck!

A ten nowy revo s nada się chociaż do jerków 40-80?

nada sie z palcem w nosie

#30 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:37

Rekord świata to zdaje się 114m ciężarkiem, a nie wobkiem o masie 5/8 oz. Zatem posłanie 5gr wobka na 50m to było by 43% odległości rekordowej wabikiem lżejszym o ponad 3,5 raza. Ja wiem, że to nie zależność liniowa, ale daje do myślenia.

#31 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 listopad 2012 - 12:55

bo skoro piszą że spadek wagi to niecałe 30% to ciekawe jak to wyliczyli, bo mi jak bym nie liczył spadek wagi z 249g na 180g nie wychodzi niecałe 30% a raczej niecałe 40% [249/1,38=180,43] -


Tak dla porządku, bo aż zęby bolą: (1-180/245)*100%=27,7% i choćby sie ktoś... bardzo starał, to nie wyjdzie inaczej. A prościej: 40% z 249 daje 99,6, czyli kołowrotek ważyłby niecałe 150g, a nie 180g.

Sorry za offa
  • rzuk lubi to

#32 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2012 - 12:57

Ja nie wiem ile siły trzeba włożyć w taki wystrzał, bo nie będzie to wyrzut. 5g na 50m posłać... Mam małe doświadczenie z multikami ale tego nie widzę.

#33 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 13:08

Poprawiam się. Rekord z 2008r to 116,32m w męskiej i 98,22m (2000r), w damskiej kategorii, multikiem z ciężarkiem 5/8 oz czyli18gr.

Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 30 listopad 2012 - 13:09


#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 listopad 2012 - 13:39

Ciężarki to bardzo lotne obiekty :)
Swoją drogą ciekawe, jak wyglądałby wykres zależności długości rzutu od masy ceteris paribus dla konkretnego kręciołka? Pewnie byłby obarczony sporym błędem (powtarzalność rzutów), ale gdyby tak sie pokusić o uśrednienie wyników... Pomarzyć zawsze można ;)

#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 13:43

Ja nawet kiedyś chciałem takie wykresy zrobić, przy użyciu Radaru trackman. Miałem znajomka na jednym z pól golfowych gdzie takie coś mają, niestety ludzie się zmienili, choć może gdybym zagadał... To by było dobre, bo wykresy byłyby bardzo pełne: prędkość kija, prędkość początkowa ciężarka, prędkość średnia, trajektoria itd. :)

#36 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 30 listopad 2012 - 14:07

Ciekawe jakie są rekordy w porównaniu w rzucie spinem do casta?

#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 30 listopad 2012 - 14:17

Takie ze rekord świata baitcastingowy jest dłuższy od spinningowego

#38 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 14:51

Już chyba nie. Tegoroczny rekord w spinie 18gr to 120,52. Wiało w plecy :D .

http://castingsport-...weltrekorde.pdf

#39 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 30 listopad 2012 - 16:08

fantasmagoria? pewnie tak ... kiedys, pewien zawodnik na tym forum obiecal, ze wstawi film udowadniajacy wyrzucenie kleniowego bzdyka, do tego z krotkiej wedki castingowej, jezeli sie nie myle z CC 51 SS, na ponad 50 metrow ... czekamy na ten film jakies 3 lata ... prawdopodobnie bedzie to wielkie dzielo, godne oscara, skoro produkcja trwa tak dlugo ... good luck!


nada sie z palcem w nosie

Pitt- a może po prostu ten wabik jeszcze leci? ;)

#40 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 09 grudzień 2012 - 15:10

Witam.... Jesli chodzi o najlepszy kolowrotek to mysle ze mozesz sprobowac daiwa steez 103 I dokupic Megabass IS spool eventualnie mozesz sprobowac daiwa px type r chociaz nie bedzie latwo.... Jesli chodzi o mnie to do finesse techniki uzywam spinning kolowrotek daiwa steez 2508 albo stella 2500 fe I kij do 3/8 w zaleznosci od przynety....powodzenia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych