Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Suzuki 2.5 KM z pontonem 330 - czy to ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 12 lipiec 2024 - 13:02

Mam okazję kupić w dobrej cenie praktycznie nowy, jeszcze na gwarancji, silnik Suzuki o mocy 2.5 KM. Aktualnie pływam na Kolibri 330 w połączeniu ze starą ale dobrą MinnKotą Maxxum 50lbs.

Pytanie czy warto brać silniczek 2.5 KM do takiego pontonu? Jeśli na minnkocie pływam 6 km/s to ile w przybliżeniu miałbym na Suzuki? Ogólnie lubię elektryka ale czasem przydałoby się szybsze napłynięcie na łowisko bądź możliwość obłowienia większej ilości miejscówek... Łowię na jeziorach, nie mam doświadczenia z silnikami spalinowymi. Kilka razy zakładałem na mój ponton Yamahę 4 KM i w pojedynkę udawało mi się wejść w ślizg ale wiadomo, że na tym Suzuki nie liczę na to.



#2 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisano 12 lipiec 2024 - 14:06

W ślizg nie ma szans nie wejdziesz , na pewno popłyniesz szybciej niż na elektryku o ile nie wiadomo wszystko zależne od wiatru szpeci na pokładzie itp ale przyjmijmy że niech to będzie 10 km/h ale:
Zawsze ogranicza Cię paliwo którego taki silniczek pali nie za dużo a nie akumlator duży plus według mnie a tak jak piszesz jak przyjdzie więcej popływać i obłowić większą ilość miejscówek to lepsza spalina jak do tego dojdzie mocny wiatr ( i może uciag wody jak wyskoczysz kiedyś może na rzekę )to elektryk nie ma podejścia nawet do 2,5 km.
  • Grzegorz B. lubi to

#3 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 12 lipiec 2024 - 14:26

Szkoda kasy... Jak chcesz spaline to kup coś min 6hp... Nawet starego dwusuwa którego kupisz poniżej 2tys... W porównaniu z elektrykiem to twoje maleństwo ma tylko jedną zaletę - dowolną ilość paliwa zabierana nad wodę...
  • Grzegorz B. lubi to

#4 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2024 - 17:37

Nie bierz takiego silnika. Bez sensu to jest. Chyba, że nie możesz dźwigać wtedy jest to jakieś uzasadnienie. 2.5 HP nadaje się do pontonów kursujących w porcie między jachtem a keją. 

Warto brać silnik najmocniejszy w danej budzie. Dla Yamahy będzie to np. 6 HP na niej kończą się konstrukcje jednocylindrowe. 

 

W Suzuki masz podobnie - 6 HP a następnie 20 HP. 



#5 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5523 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 lipiec 2024 - 17:58

+ ten hałas jak kosiarka …. , jeszcze go nie widać a słychać z daleka


Użytkownik siarq edytował ten post 12 lipiec 2024 - 17:59


#6 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 12 lipiec 2024 - 19:26

Do pontonu 330 cm optymalne jest jak dla mnie 6 HP. Mam takie Suzuki, łatwo to wpakować do bagażnika i na pawęż nad wodą, Śmiga 25-26 km/h bez problemu u mnie taki zestaw. 



#7 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 12 lipiec 2024 - 21:00

+ ten hałas jak kosiarka …. , jeszcze go nie widać a słychać z daleka


Ty chyba nie masz pojęcia co piszesz. Szanuję Cię i niech tak zostanie więc nie pisz proszę bzdur, że 2.5hp suzi hałasuje bo słyszałem elektryki głośniejsze. To nie honda chłodzona powietrzem.
Osobiście gorąco polecam ten silnik. Po pierwsze wagowo to przeskok, chyba że kolega ma lifepo4. Po drugie prędkości z tym modelem porównywane do silników 4hp. Sprawdzone na Drużnie, te same łodzie podobna obsada i moja łódka płynęła szybciej niż 4hp. Jeżeli cena jest świetna, a kolega go nie weźmie, to chętnie go kupię.
  • elmo i bassmaster2000 lubią to

#8 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5523 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 lipiec 2024 - 21:12

Nie mam nic do Suzuki czy innych marek , dla mnie silniki jedno cylindrowe i przebywanie długotrwale podczas ich pracy jest poprostu nieakceptowalne i tyle .  Każdy ma inne poczucie komfortu . I nie napisałem nic o licie czy elektrykach , także spokojnie 



#9 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 12 lipiec 2024 - 21:24

Nie mam nic do Suzuki czy innych marek , dla mnie silniki jedno cylindrowe i przebywanie długotrwale podczas ich pracy jest poprostu nieakceptowalne i tyle . Każdy ma inne poczucie komfortu . I nie napisałem nic o licie czy elektrykach , także spokojnie

druga część była do pytającego, pojawił się akapit. Co do głośności suzuki 2.5hp niezamordowanej to polecam osobiście się przekonać, można się zdziwić. Porównując do hondy, to honda jak auto bez tłumika, a suzi jak hybryda która czasem delikatnie warknie.

#10 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 13 lipiec 2024 - 21:58

Witam , ja aktualnie posiadam Kolibri 330 bez kila i silnik suzuki 2,5KM. Kupiłem ten zestaw ze względu na niską wagę. Silnik bierzesz w jedną rękę i możesz ćwiczyć sobie bicepsy :-) Ja na pokładzie miałem kotwicę 10kg , akumulator do echosondy AGM 10kg , Echosonda 12 cali , plecak , torba z przynętami , podbierak , jedzenie , kamizelka , gaśnica i płynąłem max 16km/h. Na pół gazu płynie 10km/h i na cały jak jest spokojna woda i nie ma wiatru to 16km/h.

https://youtube.com/...c?feature=share



#11 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 13 lipiec 2024 - 22:58

Jak tylko wolno na spalinie - to nawet bym się nie zastanawiał. 



#12 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1386 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 lipiec 2024 - 07:34

Ponton 280 1.5 osoby pod prąd Odry (rzeka płynie w tym miejscu 3-4km/h). Silnik Yamaha 2KM 7kg.
https://www.instagra...Gx5anJ6cDZ2dnNy
Jak kolega wyżej, można spalinę to jakkakolwiek będzie lepsze od prądu.
Kolegę ma łódkę breme z najnowszym epropulsionem pływa 10km/h ile to kosztuje każdy wie. Założyłem 3KM spaline za 700zł i pływał 14km/h...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 14 lipiec 2024 - 07:35


#13 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1473 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 lipiec 2024 - 08:39

Ja jak miałem ponton 3,7m z racji tego że tam gdzie głównie pływam jest strefa ciszy używałem elektryka ale kilka razy w roku wybieram się na Wisłę i do takich wypadów spokojnie wystarczał mi 3,5 konny Merkury .
  • Tresor lubi to

#14 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 19 lipiec 2024 - 19:46

Kupiłem :)
Na początku sierpnia będę kilka dni nad wodą i potem podzielę się wrażeniami. Na razie mogę powiedzieć, że waga robi wrażenie, jest lżej niż moja MinnKota z Lifepo4. Dziękuję za wypowiedzi w temacie.

Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 19 lipiec 2024 - 19:48

  • Tresor lubi to

#15 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2024 - 20:00

Jak nie będziesz zadowolony to odkupię 😁

#16 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano wczoraj, 10:25

Gratulacje!!! Suzuki df 2.5 to najlżejszy silnik a wbrew pozorom to naprawdę pływa i ma niezły uciąg w porównaniu do elektryka. Miałem, pływałem z pontonem 300cm i w Szwecji z pontonem 360cm. Tym małym pontonem przy spokojnej wodzie pływałem po otwartym morzu. Sprzedałem kumplowi i żałuję do dziś. Najlepszy silnik mobilny na wyjazdy na ryby na małe i średnie wielkościowo jeziora. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych