Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mulitplikator SHIMANO Curado 201Bantam... i co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remixsc

remixsc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 29 listopad 2012 - 00:12

Witam wszystkich,
Ostatnio zakupiłem mój pierwszy w życiu multiplikator ale w tym temacie jestem tak samo zielony jak mój Curado :-)
Wiem, że ten model ma już swoje lata ale wyobraźcie sobie, że kupiłem nówkę w sklepie z wyprzedaży - musiał przeleżeć chyba 7 lat!!!
Zdecydowałem się na ten zakup, bo to prawdziwy japończyk i w tym przedziale cenowym mogłem kupić co najwyżej DAIWA - Made In China. Szukałem czegoś uniwersalnego czyli takiego, który poradzi sobie z małym 20 gramowym woblerem i z 60 gramowym jerkiem.
Mając to na uwadze mam pytanie jaki kijek do niego dobrać? Myślałem o dosyć krótkim - tak do 2m, bo łowię zazwyczaj z łódki.
Powiem więcej - celuję tak w 1,80 - 1,85 i cw 20-60. Musi być 2 częściowa. Co wybrać? Przedział cenowy 200-400zł.
Kolejne pytanie może Was-znawców zaskoczyć ale nawet nie wiem jaką plecionkę i ile jej metrów do mojego multika kupić.
W opisie znalazłem dane ale są w funtach i yardach . Oczywiście można to z łatwością przeliczyć ale to w dalszym ciągu nic mi nie mówi.Interesuje mnie raczej grubość w mm oraz długość w metrach. Czy Waszym zdaniem plecionka 0,25mm wystarczy na 60 gramowego SLIDERA 12 a jeżeli tak to ile jej wejdzie na moją szpulę? A może 0,25mm to za mało?
A i jeszcz jedno - sprzęt szykowany na Szwedzkie wody a tam metrowy szczupak nie należy do rzadkości :-)
Poniżej dane podane przez producenta:
lb-yds:
8-200
10-170
12-150
14-125

Pozdrawiam wszystkich "remixsc"


Użytkownik remixsc edytował ten post 17 grudzień 2012 - 21:24


#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2012 - 16:35

Cześć
Mogę Ci polecić chyba trochę zapomniany kijek MAX Empire Casting 1,9 20-60. Dodrze wyważony, lekki, całe zbrojenie b. fajne. Łowiłem nim i Relaxem 4L+10-15g główka i kogutami 15-35g ( tutaj jest super) i Sliderami 10S. Chybe nie podpiął bym do niego Slidera 12S ale i tak podane zastosowanie jest ciekawe. W Szwecji pracował z Revo STX i PP 0,19mm. (najbardziej uniwersalna grubość do tych zastosowań. Życzę si szczupłego, który przy dobrym ustawieniu hamulca zerwie lub zabierze ci tą plecionkę :rolleyes: )

#3 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 29 listopad 2012 - 16:56

W opisie znalazłem dane ale są w funtach i yardach . Oczywiście można to z łatwością przeliczyć ale to w dalszym ciągu nic mi nie mówi.Interesuje mnie raczej grubość w mm oraz długość w metrach.


... już gdzieś ten link zamieszczałem: http://www.powerpro....Image.dash.jpeg - przedstawione parametry dotyczą plećki Power Pro... możesz co nie co porównać...

p/s... średnicą w mm zbytnio bym się nie sugerował...

#4 OFFLINE   remixsc

remixsc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 15 grudzień 2012 - 14:35

Witam,
Decyzja zapadła. Wybór padł na wędkę Dragona Express Cast 1,83 cw.20-60(kat.24-39-184). Nawet udało się zejść z ceną poniżej 200 zł:-)
Kijek, choć " Made In China" robi wrażenie solidnego i jest przy tym bardzo lekki ( tylko137gr.)
Ciekaw jestem jak się spisze nad wodą. Narazie muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać do wiosny:-(
Niestety dalej nie wiem na jaką plecionkę się zdecydować???
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za sugestie kolegów z forum.
"remixsc"

#5 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 15 grudzień 2012 - 17:33

w dziale ogólnym msza żywy temat o plecionkach - odsyłam i polecam (nie ma sensu tu go powtarzać)
Plecionka, która..?


sporo użytkowników poleca:
SPIDERWIRE ULTRACAST GREEN
z grubością nie ma co przesadzać pod slidera wystarczy w granicach 0,23



#6 OFFLINE   remixsc

remixsc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2012 - 21:23

Witam,

Też celuję pomiędzy 0.20 a 0.23mm.

Tylko czy wejdzie mi 135m?Jak nie sprawdzę to się nie przekonam...

Pozdrawiam


Użytkownik remixsc edytował ten post 17 grudzień 2012 - 21:25


#7 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 19 grudzień 2012 - 13:47

remixsc,

uderz do kogoś z teg forum w sprawie plecionki. Weź sobie plecionkę 30lbs i nie zastanawiaj sie nad średnicą. Ile wejdzie tyle wejdzie i już. Jak zaczynasz przygodę z castem i planujesz Szwecję to naprawde nie będzie to za lekko.

Na forum sprzedają ją takie osoby jak psulek albo Stachu, a przynajmniej ja od nich kupowałem. Sprowadzają plećki ze stanów wiec jakość odpowiednia. Co do firm, to zapytaj co mają na stanie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych