Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brak śluzu = śmierć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 czerwiec 2007 - 21:24

Cześć,

Słyszałem kiedyś (nie pamiętam gdzie :mellow:), że jeśli po zbytnim kontakcie naszych dłoni z rybą powodującym zbieranie śluzu z jej ciała po wypuszczeniu do wody jest ona bardziej podatna na choroby co często powoduje zgon. Czy to prawda i czy tyczy się to każdego gatunku?

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 czerwiec 2007 - 21:45

witam
niestety to prawda nie wiem czy tyczy sie to kazdego gatunku,ale podejrzewa,że tak
ryba np wytarzana w piachu może byc podatna na np pleśniawkę chorobe skóry co moze doprowadzić do jej śmierci :(

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 05:02

http://www.szczupak....k_Artykuly.html

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:38

Cześć,Słyszałem kiedyś (nie pamiętam gdzie :mellow:), że jeśli po zbytnim kontakcie naszych dłoni z rybą powodującym zbieranie śluzu z jej ciała po wypuszczeniu do wody jest ona bardziej podatna na choroby co często powoduje zgon. Czy to prawda i czy tyczy się to każdego gatunku?


Cześć.

Oczywiście, że tak jest, dlatego chcąc wypuścić rybę, trzeba ograniczać kontakt z jej ciałem do minimum. Za bardzo nie obejmować ryby rękoma, nie kłaść jej bezpośrednio na ziemi, nie tarzać jej w piachu, itp.
Ponadto UMIEJĘTNE podbieranie ryby chwytem pod pokrywy skrzelowe także ogranicza nasz kontak z jej ciałem i śluzem. :D



#5 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 czerwiec 2007 - 21:57

[quote]
Cześć,Słyszałem kiedyś (nie pamiętam gdzie :mellow:), że jeśli po zbytnim kontakcie naszych dłoni z rybą powodującym zbieranie śluzu z jej ciała po wypuszczeniu do wody jest ona bardziej podatna na choroby co często powoduje zgon. Czy to prawda i czy tyczy się to każdego gatunku?
[/quote]

Cześć.

Oczywiście, że tak jest, dlatego chcąc wypuścić rybę, trzeba ograniczać kontakt z jej ciałem do minimum. Za bardzo nie obejmować ryby rękoma, nie kłaść jej bezpośrednio na ziemi, nie tarzać jej w piachu, itp.
Ponadto UMIEJĘTNE podbieranie ryby chwytem pod pokrywy skrzelowe także ogranicza nasz kontak z jej ciałem i śluzem. :D


[/quote]


Tylko przy podbieraniu za pokrywy skrzelowe trzeba też uważać na same skrzela bo to podobno bardzo czułe miejsce dla ryby. Chyba o to chodziło ci po części w znaczeniu słowa UMIEJĘTNIE :D

#6 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 czerwiec 2007 - 10:21

tak to prawda wiele ryb ginie w ten sposób :(
osobiście staram się ryby odhaczać we wodzie to minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia ,oczywiście oprócz ryb które zabieram w celu kompsumpcji wiem ,że temat dla wielu formuowiczów jest drażliwy ale można też poświęcić kilka postów aby ryby były usypiane w cywilizowany sposób a nie przeczymywane cały dzień w szorstkiej siatce.Po wyciągnięciu są bez śluzu i są postrzępione. :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych