Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

A jednak stało się ... CASTINGOWA KAFEJKA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7253 odpowiedzi w tym temacie

#7161 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:50

Gruba w stosunku do tego kija. I wiem, że niemal nikt na to patrzy oraz wiem też jak wygląda palpacyjnie solidna japońska linka pe 1,2 np. wspomniany varivas, duel hardcore czy egi metal oraz kilka innych. Niech każdy łowi jak lubi 💪

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 13 kwiecień 2022 - 18:52


#7162 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:53

Na spore rybki się nastawiasz bo dość grubej plecionki używasz. Solidna PE 1.2 to już zdaje się ponad 10 kg. teoretycznej wytrzymałości.

Sławku grubość jest dość mocno przemyślana i podyktowana warunkami na mocno zaczepowym łowisku . Co do realnej grubości to @Bob ma racje . Założony Dragon ( krwistoczerwony nie pamietam modelu ale bardzo polecam bo miałem go na stałoszpulowcu w poprzednim sezonie ) oscyluje grubością do 1.5 varivasa czy duela czyli jak dla mnie dosyć cienko :)

Ps. Jakbym łowił na czystej wodzie to zszedłem do max .1.0 ;)

Użytkownik sero1975 edytował ten post 13 kwiecień 2022 - 18:55


#7163 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:57

Ponad Twoim postem wyjaśniłem pojęcie "gruba". Tylko tyle. Życzę udanych zaczepów, które chwilę później będą sprawdzać moc zastawów 💪

#7164 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 kwiecień 2022 - 19:03

Często się zastanawiam czemu wiele osób sztywno trzyma sie zapisanych parametrów na plecionce i kiju (bez wpadania w przesadę). Bo plecionka za mocna! i co sie stanie? zapominają na co jest taka gwiazdka pod korbą w mulitku, pokrętło na szpuli stało szpulowca lub na jego "dupce"?


  • Biesan, Paavo i Alexspin lubią to

#7165 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 kwiecień 2022 - 19:09

Ta krwistoczerwona to najprawdopodobniej Dragon Jiggin Braid. Świetna plecionka, ale wychodzi z produkcji.


  • BOB i S.N. lubią to

#7166 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 kwiecień 2022 - 19:09

Ja osobiscie dobieram linke do metody i warunkow panujacych na lowisku Ale dokladnie niech kazdy lowi jak lubi bo np. Ostatnio tu czytalem ze pletka i przypon z FC to slaby pomysl a lepiej zrobic przypon z Mono. Lowie od lat z FC ale jak widac nie kazdy uwaza to za stosowne rozwiazanie. Tak samo do wobkow wole mono jak pletke ale sporo z was woli pletke.
  • sero1975 lubi to

#7167 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 kwiecień 2022 - 19:13

Nie oceniam bo nie używam "pletki" :P  :D  :D  :D


  • Predatorhunter i Alexspin lubią to

#7168 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 kwiecień 2022 - 19:20

Ta krwistoczerwona to najprawdopodobniej Dragon Jiggin Braid. Świetna plecionka, ale wychodzi z produkcji.


👍. Tak . Dokładnie o nią chodziło .

#7169 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 14 kwiecień 2022 - 10:21

Posiadam sobie SLX Dc, który używam do takiego jerkowo-gumowego, stosunkowo lekkiego casta. Przeglądając co tam ciekawego w Mefisto zauważyłem, ze posiadają na zamówienie szpulki do Curado Dc. W tamtym momencie (przecież ta choroba postępuje) narodził się u mnie „szprytny” plan żeby posiadać szpulkę, na która nawine nieco cieńsza pletke, dokupie kij i poużywam sobie taki zestaw do lżejsze casta typu twitch, małe jerki, ewentualnie gumy. Zatem stawiam pytanie, czy te ww. szpulki będą współgrały z SLX DC, a jeżeli nie to czy ktoś ma namiar na takie owe w internatach. Gdyby były lżejsze od oryginału to już w ogóle bajka. Dzięki z odpowiedzi!

#7170 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2022 - 21:44

Witam,

Nowy zestawik przetestowany i jestem pod ogromnym wrazeniem. Rzucalem moze nie mikrusami ale 4-5gr lata z taka lekkoscia ze trzeba bylo hamowac. Ogolnie zestawik spasowany idealnie. Fotka na zyczenie Piotra 😊

Załączone pliki



#7171 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 kwiecień 2022 - 07:45

... a jakich przynęt 4 gramowych używałeś ? Bardziej lotnych czy raczej większe woblerki o takiej masie ?

#7172 OFFLINE   nevis

nevis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 kwiecień 2022 - 11:34

Witam,

Nowy zestawik przetestowany i jestem pod ogromnym wrazeniem. Rzucalem moze nie mikrusami ale 4-5gr lata z taka lekkoscia ze trzeba bylo hamowac. Ogolnie zestawik spasowany idealnie. Fotka na zyczenie Piotra

 

Jak z odległościami przy tym Stream Custom? Słyszałem, że startuje nisko ale to raczej sprzęt, do krótkich rzutów w rzeczkach.



#7173 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 kwiecień 2022 - 12:05

Jak z odległościami przy tym Stream Custom? Słyszałem, że startuje nisko ale to raczej sprzęt, do krótkich rzutów w rzeczkach.

Miałem chwilę ten multik ale dublował mi się z Alphasem Air i SS Air.Sam Stream Custom to nic innego jak Alphas Air ze szpulką od SS Air, jedyna różnica w szpulce to stała cewka, która sprawia, że hamulec magnetyczny nie ma żadnego ''poślizgu'' jak to ma miejsce z cewkami typu SV, co ma wpływać na wykonywanie celniejszych rzutów na mniejszych dystansach. Co do długosci rzutów, to róznic do Alphas Air czy SS Air nie zauważyłem, jak zwykle najwieksze znaczenie ma konfiguracja całego zestawu oraz same umiejetnosci obsługującego...czyli nic nowego w tym temacie.


  • nevis lubi to

#7174 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 16 kwiecień 2022 - 12:38

Lowilem wobkami Chubby 38f, duo rozante 63sp i lill bill 70f. Mlynek nie jest raczej zeby rzucac na dalekie dystanse. Pitching, podswanie wabika z dolu, boczne rzuty gdzie masz malo miejsca to idealne zadania dla tego mlynka. Stala cewka to dobre rozwiazanie bo lowi sie naprawde bezstresowo. Rzucalem z samego nadgarstka 10-15m co na 5m rzecce jest i tak max ze wzgledu na wegetacje na brzegu. Kijek rowniez mega sie spasowal i wyszlo mega przyjemne universalme kombo po ktore bede siegal czesciej nie tylko lowiac na malych rzeczkach.
  • nevis lubi to

#7175 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 kwiecień 2022 - 13:25

Jak z odległościami przy tym Stream Custom? Słyszałem, że startuje nisko ale to raczej sprzęt, do krótkich rzutów w rzeczkach.

Mam nowego silver creeka i jest świetny. Bezstresowe rzuty, hak z koralikiem wolframowym + cienki worm libry czyli jakieś 2,3gr łącznej masy lub czeburaszka 0.8gr + mały raczek 3cm Stepanowa czyli 1.80gr łącznej masy.
Z boku, spod nóg itp. Kurtki ruch
nadgarstka lub trochę dłuższy wymach ale tyko przedramieniem.
Nie rzucałem ile fabryka dała bo
odległości jakie potrzebowałem uzyskać to od 10 - 15m i takie odległości uzyskiwałem tymi przynętami.
Kijek 1.8m, 1-5lb do 5gr.
Płaskie rzuty, celne. Hamulec ustawiony na 5-6. Linka 0,6 PE ok, 50m nawinięte Jedno co trzeba wg mnie zrobić to zmienić smar na jakiś rzadszy ale jeszcze poczekam bo łowiłem nim dopiero łącznie ze 30 godzin.
Wezmę go na łódkę w maju i porzucam za okoniem na otwartej wodzie to pobawię się w testy odległości przy kiju 2.13m do 7gr. Creek świetnie leży w dłoni. Wyglada rewelacynie. Jest zwarty, buda jest ze stopu. Jest niższy od px68, która mam. Dla mnie rewelacja na mniejsze rzeczki typu Bystra czy Bystrzyca. Do tego jest stworzony i po to go kupiłem. Dalsze odlegości - pytanie jakie chcemy uzyskać przy łowieniu pstrągów ? Mnie to co uzyskuje w zupełności wystarczy.
Miałem alphasa air i wg mnie creekiem rzuca się łatwiej. Ale to moje osobiste odczucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik koval75 edytował ten post 16 kwiecień 2022 - 13:31

  • Predatorhunter i nevis lubią to

#7176 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 kwiecień 2022 - 15:36

Jeśli temat zszedł trochę na łowienie pstrągów w małych rzeczkach,to i ja pokaże nowe jeszcze dziewicze combo przeznaczone do takiego łowienia…a co tam.Załączony plik  EF32D555-4108-4FE5-90C5-4555BABD298C.jpeg   61,56 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  609361FA-4963-437A-8EE3-56F1C515BCFE.jpeg   57,17 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  B170D0F1-10AC-46F8-994E-028097AF715E.jpeg   53,69 KB   11 Ilość pobrań Alphas SV TW z lekką szpula i kijek wlasnej produkcji 6’6” 6lb 2-7g regular-fast.

#7177 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 kwiecień 2022 - 15:44

Jeśli temat zszedł trochę na łowienie pstrągów w małych rzeczkach,to i ja pokaże nowe jeszcze dziewicze combo przeznaczone do takiego łowienia…a co tam.attachicon.gif EF32D555-4108-4FE5-90C5-4555BABD298C.jpegattachicon.gif 609361FA-4963-437A-8EE3-56F1C515BCFE.jpegattachicon.gif B170D0F1-10AC-46F8-994E-028097AF715E.jpeg Alphas SV TW z lekką szpula i kijek wlasnej produkcji 6’6” 6lb 2-7g regular-fast.


Na jakim blanku ? Mono czy dwa składy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7178 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 16 kwiecień 2022 - 16:22

Na jakim blanku ? Mono czy dwa składy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorry nie podłozyłem do zdjecia częsci szczytowej.,Blank to nie żadne japońskie cudo,Jest to blank dwu-składowy na spigocie w rosadnej cenie robiony dla Tackle24.de i sprzedawany tylko u nich pod nazwą TAC Kasai UL 6'6'' opisany niby do 10g, ale tyle nie pociagnie.Co do samego blanku to materiałem i charakterystyka wypisz wymaluj ''starszy'' i mocniejszy brat Super Trouta od Matagi.Jest czym zaciać,a pod obciążeniem blank gnie z fajną progresją do rękojeści.



#7179 OFFLINE   nevis

nevis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 kwiecień 2022 - 16:40

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Dopytuję bo niedawno miałem możliwość zakupienia Stream Custom ale moim celem są okonie a nie pstrągi i zwątpiłem w sens posiadania kolejnej takiej zabawki.

Przerabiałem Abu Garcia Revo Ltx BF-8, bardzo dobrze go wspominam. Niestety wspominam bo zachciało mi się jeszcze lżej i zmieniłem na nowego Alphasa Air Tw. Było miodzio, rzuty gramowymi przynętami, zadowalające odległości ale po roku takiego łowienia postanowiłem wrócić do łowienia normalnych okoni na twitche 8-10cm, keitechy 3,5-4 cala na dość lekkich główkach. Stwierdziłem, że nie będę męczył Alphasa i znów coś zmienię. Wybór padł na Steeza CT, kręci cudownie, startuje bez większych problemów od 3-4 gram czyli tyle ile potrzebuję ale mam wrażenie, że brakuje mi odległości. Specjalnie mnie to nie dziwi, to nie jego żywioł ale jakoś tak bardzo się polubiliśmy, że jestem w stanie mu to wybaczyć. Idzie lato, czas wyciągnąć pudełko z moimi ukochanymi dogami jr, przynęta waży niecałe 6gram a będę potrzebował osiągać duże odległości więc mam sprzętowy lekki mętlik w głowie :)



#7180 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 16 kwiecień 2022 - 16:47

Sorry nie podłozyłem do zdjecia częsci szczytowej.,Blank to nie żadne japońskie cudo,Jest to blank dwu-składowy na spigocie w rosadnej cenie robiony dla Tackle24.de i sprzedawany tylko u nich pod nazwą TAC Kasai UL 6'6'' opisany niby do 10g, ale tyle nie pociagnie.Co do samego blanku to materiałem i charakterystyka wypisz wymaluj ''starszy'' i mocniejszy brat Super Trouta od Matagi.Jest czym zaciać,a pod obciążeniem blank gnie z fajną progresją do rękojeści.


No to super kijek, Matagi znam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk