Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opinie na temat plecionki Dragon-X strong szczupak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 08:42

Kurde szkoda ze Power Pro nie ma srednicy 0,16 albo 0,17 tylko 0,15 i od razu 0,19. Co Powiecie o Dragon X- strong...Szczupak 0,18mm...


Załączone pliki



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 08:51

Weź pod uwagę że średnice podawane w polsce są całkowicie z kosmosu - 20lb stren czy power pro mają po ok 0,25?? średnicy i tylko 10kilo, a tutaj 25 funtów i 0,15 :unsure: niestety ale nie ma chyba sensu wierzyć w naklejki.m Stren jest 8lb a PP 10 - i s ą naprawdę cienkie, a nie mają napisane na pudełku że są cienkie.

#3 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 09:02

W koncu nie wiem jaka srednice wziac plecionki. Teraz mialem 0,20 i troszke chcialbym zejsc...Zna ktos ta X- strong Guide ???
Kolor nie jest obojetny wiec raczej nastawie sie na zolty fluo...dobrze czy nie ??? Musze szybko wybrac bo w piatek musze cos wybrac a Znajomy jedzie w piatek do hurtowni....Co Wy na to ???

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 09:10

Ja na Twoim miejscu nie wywarzałbym drzwi co są na oścież otwarte - poczytasz forum i większość łowi na PowerPro lub Strena, w stosunku do nich prawie nie ma zarzutów, czego nie można powiedzieć o innych plecionkach. Inna rzecz że chyba najwyższy czas żeby wreszcie sobie odpuśicic operowanie średnicami jako że szczególnie na Polskim rynku to g... znaczy. Takie odnoszę wrażenie że z punktu widzenia wędkarza ważniejsza jest wytrzymałość, podana w funtach jako że wędkę też ma opisaną w funtach więc nie będzie musiał sobie liczyc kalkulatorzyć.... Naprawdę mleko - dobry zestaw opisał Ci już chyba każdy kto mógł na forum i na priv - po co tworzyć nowe byty (mam nadzieję ze nie w nieskończoność).
Znajomy jedzie do hurtowni - niech Ci kupi Strena 14lb i będzie robił z 80% sytuacji jakie spotkasz nad wodą, dobrze będzie działać z małym curado i będzie Ci się miło i wygodnie łowiło.
Pozdrawiam i idź wreszcie na ryby - lato mija!!!!

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 czerwiec 2007 - 10:16

mleko_1 prosze o nie mieszanie tematow - jak sant krua to sant krua a nie plecionka dragona. Jak chcesz zmienic temat to po prostu zrob nowy watek.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 czerwiec 2007 - 10:20

Moim zdaniem to zainwestuj w PP. Roznica w srednicy jest pomijalna. Jakosc, jesli oczywiscie nie kupisz podrobki, gwarantowana.

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2007 - 10:44

Jezu, 1000 razy bylo... :angry:
W przypadku plecionki nie mozna mowic o zadnej srednicy.

A jak zmierzysz srednice tasiemki???

Reasumujac:
1.kup sobie Power pro, uwazaj na podrobki...
2.juz 8lb PP jest bardzo cienka a ostatnio rzucili na rynek (pewnie na razie zachodni) o wytrzymalosci 5LB.
Patrzylem, jest nieoszalamiajaca ale jest, roznica w grubosci w stos. do 8LB

Gumo
p.s.Jestem w stanie tak zmierzyc PP 8lbs, ze srednica wyjdzie....0 :lol:

#8 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 27 czerwiec 2007 - 11:58

Sam opis powyższej plecionki ją dyskwalifikuje.To jakieś bzdury wypisane na opakowaniu.

Odezwij się do kolegi @psulka z naszego forum.Za 50zł kupisz i u niego Power Pro z USA.

#9 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 27 czerwiec 2007 - 12:32

Mleko odpuść sobie tego Dragona ... chyba że masz za dużo hajsu i lubisz experymenty.
Na przełomie maj/czerwiec miałem z Dragona plecionki
1. Invisible 0,06 (zgodnie z opisem), wystarczy że powiem szmelc bo rozchodziła sie a wytrzymałość to miała z kosmosu
2. Guide Select Red 0,17 (zgodnie z opisem) przeznaczona zwłaszcza do opadu, tak mi krwi napsuła że po 1szym (JEDNORAZOWYM!!!) łowieniu zaprzestałem używania. Z ostrego czerwono-marchewkowego koloru, na używanym odcinku, została praktycznie biała linka z bardzo delikatnymi smugami. Zauważyłem poźniej, że porobiły sie również przegrubienia (możliwe że to przez zaczepy).
Szkoda nerw. Za ponad 5 dyszek masz PP.

#10 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 14:20

Ostanio doszly do mnie informacje ze, PP stracila na jakosci i coraz wiecej wedkarzy w USA rezygnuje z jej kupna.Ciekawostka jest tez to, ze ogladajac w sklepie plecionke Stren w kolorze szaro-zielony-camouflage i zoltym zauwazyc mozna bylo pewne roznice i nie mam na mysli tylko farby.Roznica ta zauwazalna byla w duzej ilosci szpul.Z tego to powodu zastanawiam sie czy wszystkie podroby sa naprawde tylko tzw. podrobami.Czasami historia powtarza sie, pomyslmy o Fire Line...

Daro



#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:43

Kurde szkoda ze Power Pro nie ma srednicy 0,16 albo 0,17 tylko 0,15 i od razu 0,19. Co Powiecie o Dragon X- strong...Szczupak 0,18mm...

ciekawe od kiedy plecionki maja srednice? :unsure: :wacko:


#12 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2007 - 13:07

Kurde szkoda ze Power Pro nie ma srednicy 0,16 albo 0,17 tylko 0,15 i od razu 0,19. Co Powiecie o Dragon X- strong...Szczupak 0,18mm...


Cześć.

Jeżeli chodzi o średnicę plecionek to odpowiedzieli ci już koledzy. Ja tylko potwierdzę, że w stosunku do plecionek nie powinno się używać opisu jej średnicy, ponieważ zmierzenie średnicy plecionki jest praktycznie niemożliwe.

Teraz trochę o plecionce Dragon X-Strong.
Podczas tegorocznego pobytu w Szwecji, miałem okazję przetestować dwie plecionki z serii Guide Select - szarą i czerwoną.
Ogólnie co do plecionek nie mam zastrzeżeń. Dobrze się układają, nie nasiąkają wodą i mają okrągły przekrój, który nie zmienia się po długotrwałym użytkowaniu.
Wytrzymałość dobra.
Jedyną wadą jest to, że po intensywnym łowieniu, czerwona pleconka traci kolor (ale to normalny efekt w barwionych plecionkach).
Ogólnie mam dobre zdanie o tym produkcie i mogę polecić.

Oczywiście zawsze będę podkreślał, że nie ma lepszych plecionek niż Power Pro i Stren. :D



#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 13:39

Stren Braid to faktycznie świetna linka. Zarówno ta 8,10 czy 14 funtowa. W ścislej czołówce jest też Spirerwire stealth 15 lbs i Spiderwire Oryginal 10 lbs. Nie można się przyczepić także do Tufline`a XP 10 i 15 lbs.
Power Pro, kiedyś szlagier faktycznie się ostatnimi czasy zmienił. Kilka lat temu kupiłem motek 15 lbs i starczył mi na 3 sezony. Dzis jakoś ta linka szybko szmacieje. Nabiera wody, klei sie do szpuli. Tragedia jest z cieniutką tasiemką 8 lbs. Po kazdym wyjeżdzie na ryby trzeba wywalić kilka metrów linki, bo jest cala poszarpana i zwiotczała. Jakość trzyma PP 20 lbs

pozd JW :D

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2007 - 14:16

@Jurek,

dla mnie dobra firma, która produkuje plecionki to taka, która we wszystkich wyprodukowanych modelach wytrzymałości zachowuje się tak samo, bez jakiejkolwiek zmiany parametrów linki.
Czyli tylko PP i Stren.
O Spiderwire, czy Tuff Line nie można powiedzieć, że jest dobra, ponieważ różne wytrzymałości tych plecionek zachowują się zupełnie inaczej.

Poza tym polecam kupowanie PP i Strena tylko zagranicą, najlepiej w Usa. Od lat nie miałem żadnych złych doświadczeń sprowadzając te plecionki z Usa. Używam tych plcionek od 8 lb do 50 lb i zupełnie nie mam do czego się przyczepić. Od tego sezonu testuję też nową PP o wytrzymałości 5 lb.



#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 14:50

Rognis,

ja tez kupuje linki w US. Mam pewnego dostawce, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Jesli chodzi o zachowanie się tej samej linki przy różnych wytrzymalościach to PP jest moim zdaniem najgorsza. Przynajmniej ta kupowana juz w 2007 roku. Wczesniej bylo super. Tasiemka 8 lbs ma sie nijak do naprawde dobrej 20 funtówki. Grubszych linek niż 20 lbs nie stosowałem z wiadomych względów. Fakt Stren to ideał. 8 czy 20 lbs zachowuje się bardzo podobnie. Jednak np. spiderwire stealth 15 lbs jest cieńszy niz stren 14 lbs co znacza dalsze rzuty. Mnie to jest potrzebne. Tuf line XP stosowałem tylko 10 i 15 lbs. Znakomita linka. Od kolegów łowiących w norwegii dowiedzialem sie, ze 50 funtówka jest też znakomita. W US napewno trafimy na lepszą linke niż te dostępne w Polsce.
JW

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2007 - 15:02

@Seba

ja też testują nową PP 5lb - wziąłem białą i jest prawie.... przezroczysta, nie? Jak narazie moje wrażenia są bardzo pozytywne, ale to dopiero pierwsze koty za płoty, zobaczymy co będzie po końcu sezonu. Może wysilimy się we 2 na jakiegoś arta, chyba że zaraz okaże się że jeszcze więcej osób skusiło się na piąteczkę :o

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2007 - 11:06

Ja jeszzce swojej 5lB nawet nie powiesilem.. :D
Tak sie obawiam, ze mi cos duzego siadzie i mi to rozpirzy...
Ciekawe rzeczy opowiadacie o PP, rzeczywiscie gdzies od 10LB w dol plecionka wykazuje zwiekszona zuzywalnosc ale po 1(niestety) najczesciej jej uzywam, po drugie jest naturalne, ze slaba wytrzymuje mniej.
Nie mniej nie pamietam ktory to juz sezon uzywam takiej 8ki i owszem pare metrow juz poszlo (to chyba naturalne jak sie lowi?) ale dalej plecionka jest bez zarzutu.
Z najnowszej dostawy mam te 5LB i w takim razie wezme ja od razu do testow, najczesciej zmiany widac juz po 1szym lowieniu, gdy jest cos nie tak...

Gumo

#18 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 11:21

Niema linek niezniszczalnych. Zawsze pierwsze metry od przynety są najbardziej wymęczone. Też mi sie wydaje, że odcinać należy kilka metrow zwłaszcza po intensywnym łowieniu w rzekach. Jednak z PP 8 lbs trzeba wywalać 2-3m co 1-2 wyjazdy a np. ze strena 8 lbs co 4-6 wyjazdow. Dlatego twierdzę, że PP już nie taka jak kiedyś. Moze poprostu są już lepsze linki na rynku. Dodam tylko, że PP 8 lbs jest totalnie płaska. Stren ma przekrój znacznie bardziej zbliżony do kolistego. Piecio-funtówki sprawdzać nie będę, w małych mocach wolę, monofil. jedzie tez do mnie 5 funtowy FC sam jestem ciekaw jak to bedzie działać.
pozd JW :D


#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2007 - 11:44

Niema linek niezniszczalnych. Zawsze pierwsze metry od przynety są najbardziej wymęczone. Też mi sie wydaje, że odcinać należy kilka metrow zwłaszcza po intensywnym łowieniu w rzekach. Jednak z PP 8 lbs trzeba wywalać 2-3m co 1-2 wyjazdy a np. ze strena 8 lbs co 4-6 wyjazdow. Dlatego twierdzę, że PP już nie taka jak kiedyś. Moze poprostu są już lepsze linki na rynku. Dodam tylko, że PP 8 lbs jest totalnie płaska. Stren ma przekrój znacznie bardziej zbliżony do kolistego. Piecio-funtówki sprawdzać nie będę, w małych mocach wolę, monofil. jedzie tez do mnie 5 funtowy FC sam jestem ciekaw jak to bedzie działać.
pozd JW :D


Z tego co piszesz, jasno wynika, że kupiłeś podrobioną PP 8lb. Mam zupełnie inne doświadczenia z PP 8lb. Tej wytrzymałości PP używam na dwóch kołowrotkach i na jednym multiku. Nawet jedną szpulkę plecionki mam nawiniętą już 3 sezon i nadal jest bez zarzutu (pomijając odcinek najbliżej przynęty, który czasami dodcinam). Poza tym moje PP 8lb wcale nie jest płaskie. :D



#20 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 11:51

o to dobre!! ja swoją PP 8 lbs kupiłem w amerykańskim sklepie wysyłkowym. Kilku kolegów też kupowało m.in w cabelasie i zawsze PP 8 lbs była płaska! Myślę jednak, ze mam orygimnalną linkę bo faktycznie trzyma moc i używam jej już drugi sezon, ale tylko dlatego, ze na motku było 275m, więc odcinajac kilka po wyprawie nad wodę...jest nadal jej sporo :D Reasumując stren jest lepszy.
pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych