Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Photo
AUTORSKI

Odbudowa szklaka 195cm

autorski-rb

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 posts
  • LokalizacjaB臋dzin

Posted 12 December 2012 - 12:39

Witam szanownych forumowicz贸w !

Jaki艣 czas temu dosta艂em star膮 w臋dk臋 Germiny z w艂贸kna szklanego. Opisana jest jako 195 cm i cw do 15 gram, niestety przelotki s膮 zardzewia艂e, lakier odpada a i pianka pozostawia wiele do 偶yczenia.
Postanowi艂em odbudowa膰 t臋 w臋d臋czk臋 i zrobi膰 z niej fajnego klasyka na okonia/pstr膮ga - b臋dzie to moja pierwsza pr贸ba samodzielnego rodbuildingu :)
W臋dk臋 rozmontowalem, blank oskroba艂em z paskudnego lakieru i wypolerowa艂em, wiem ju偶 jaki chc臋 uchwyt - b臋dzie to fuji DPS M16 silver, klasyczny korek, omotki w kolorze ciemnej pomara艅czy. Najwi臋kszym problemem dla mnie jest dob贸r przelotek. Oryginalnie kij mia艂 5 przelotek z drutu, ja planuj臋 monta偶 siedmiu przelotek fuji w takich rozmiarach: 20LV, 12LV, 8LV, 3x6LV oraz szczytowa 6. Czy taki zestaw b臋dzie odpowiedni do tego kija ? a mo偶e zacz膮膰 od 25LV ? Nie b臋d臋 ukrywa膰 偶e nie sta膰 mnie na drogie przelotki, tym bardziej wydaje mi si臋 偶e nie ma sensu 艂adowa膰 do tego kija nie wiadomo czego :) co do spacingu to chyba pos艂u偶臋 si臋 wzorcami fuji dla kija klasy L 6 1/2 ft.
Dodam mo偶e jeszcze 偶e u偶ywa膰 tego b臋d臋 z ko艂owrotkiem Shimano wielko艣ci 2500 + 偶y艂eczka 0,14-0,18.
Planuje rzuca膰 tym paprochami na g艂贸wkach 4gram, obrot贸wki 1, woblerki do 6 gram, ew. boczny trok.

Pozdrawiam !
Piotr



#2 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 12 December 2012 - 12:57

Rozmiarowo zestaw wygl膮da dobrze, ale pod ten kr臋cio艂 da艂bym Y ,kt贸re s膮 wy偶sze.Pod jigi V-ki usz艂yby.Nie wiem jaki ten bank ma faktyczny cw i moc ,bo mo偶e spasing 25,16, 10 ,8,3x6 nie obci膮偶a艂by blanku ,ale jednak u艂atwi艂 podawanie wobk贸w.

#3 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 posts
  • LokalizacjaB臋dzin

Posted 12 December 2012 - 14:17

Te偶 my艣la艂em w艂a艣nie czy nie da膰 przelotek Y, czy dobrym rozwi膮zaniem by艂o by da膰 pierwsz膮 przelotk臋 Y a reszt臋 zostawi膰 V-ki ?
Przy okazji wrzuc臋 kilka zdj臋膰 tej w臋deczki :)

Do艂膮czona grafika

Do艂膮czona grafika

Do艂膮czona grafika

a tak wygl膮da to w chwili obecnej

Do艂膮czona grafika

Jakie艣 sugestie proponujecie ? :)

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,658 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Posted 12 December 2012 - 15:05

Ewentualnie zamiast pierwszej V 25 mo偶esz da膰 V 30 i te偶 b臋dzie dobrze





Also tagged with one or more of these keywords: autorski, autorski-rb