Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 01 lipiec 2007 - 22:29

Witam !
Ponieważ są wątki o kleniach, jaziach, szczupakach, boleniach, sandaczach, a dziś mamy 1 lipca - czas na brzanę.
Ta niesamowicie silna i piękna ryba już od dosyć dawna mnie kojarzy się z latem i z Wisłą, w której ze zmiennym szczęściem próbuję Ją łowić. Piszmy o technice i taktyce jej łowienia, o najskuteczniejszych przynętach, o najlepszych miejscach w rzece, gdzie można ją złowić. Jednocześnie proszę - nie zabijajmy brzan, ta ryba na to nie zasługuje.
Dla zachęty kilka fotek z ostatniego wypadu, gdzie przyłowem, zamiast klenia, była 70 cm wiślana brzana. Po sesji zdjęciowej wróciła na powrót do swojego środowiska - być może dostarczy jeszcze komuś tych samych wrażeń co mnie.
Pozdrawiam.



Załączone pliki



#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 01 lipiec 2007 - 22:42

Piekny gigantyczny Kielb :mellow: ...mysle ze to bedzie trudne wyzwanie . Jak popatrze ile tych bolkow lowicie co niby mialy byc takie nieuchwytne :mellow: ... a teraz bolki zdominowaly forum i prowadza peleton :lol:

#3 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 01 lipiec 2007 - 22:54

Bolenie i tak będą przewodzić peletonowi, z prostej przyczyny - brzany złowione na spining to może kilka promili ilości złowionych boleni - ale przecież tak trudna zdobycz lepiej smakuje ! :D

#4 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 01 lipiec 2007 - 22:58

Piękny początek wątku :mellow:

@Jerry, to tak jak z sandaczami, które nim pojawiły się gumy rzadko kto łowił na spinning. Łatwo dostępne, właściwe wabiki powodują, że to, co kiedyś było uważane za kunszt, dzisiaj jest sprowadzane do banału. Na szczęście nie zawsze i wszędzie. :D

#5 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 02 lipiec 2007 - 08:56

Piekny gigantyczny Kielb :mellow: ...mysle ze to bedzie trudne wyzwanie . Jak popatrze ile tych bolkow lowicie co niby mialy byc takie nieuchwytne :mellow: ... a teraz bolki zdominowaly forum i prowadza peleton :lol:


Faktycznie od rapek to jest tu grono specjalistów ale brzany to naprawde piękne ryby ostatni film WMH 3 rzeki obejrzałem parę razy zazdroszczę ludziom gdzie te ryby występują może w te wakacje gdzieś się na nie wybiore a na warcie słyszałem o jednej złowionej 3 kilowej sztuce na spining z przelewu ale to taka 6 w totka :D


#6 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 lipiec 2007 - 09:36

Mimo,że brzany nigdy nie złowiłem to uważam ją za jedną z najwspanialszych ryb :o
Sum,sandacz,boleń i brzana to prawdziwa arystokracja wśród wodnych mieszkańców :D

Brzana @Falgmara piękna B)
Gratuluję! :D

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 lipiec 2007 - 09:38

sam chetine dolaczylbym do grona barwenowcow niestety na moich wodach ryba ta wystepuje dosc nielicznie - a w niektorych, tych blizej domu zaledwie sladowo...

#8 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 02 lipiec 2007 - 10:36

Juz wyobrazam sobie hol takiej rybki , kij pieknie wygiety
i odlos hamulca , mmmmiodzio :unsure: :unsure:
Gratulacje

#9 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 lipiec 2007 - 10:48

A o to moj kielbik:)

Załączone pliki



#10 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 lipiec 2007 - 11:53

Brzana na moim kawałku Wisły również ne występuje w dużych ilościach, można powiedzieć że są to ilości śladowe. Na odcinku około 8 kilometrów rzeki udało mi się namierzyć jedną miejscówę, dostępną dla brodzącego spiningisty, w której udaje się w miarę regularnie połowić tą rybę. Najmniejsza z tej miejscówki miała 64 cm a największa 76 cm. Hol tych ryb to niezapomniane przeżycie - dlatego warto próbować ! :D


#11 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 lipiec 2007 - 15:00

brzany od dłuższego czasu chodzą mi po głowie, ale do łowiska, w którym występują one w ilościach dających spore szanse na ich złowienie niestety mam daleko, jednak nie poddaje się i mam nadzieję, że wczesniej czy później poczuję na kiju moc tej rybki :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:25

Ja w tym roku mam ambicję złowić brzanę na casting. Czy się uda? Oto pytanie :D Wszystko zależy od tego czy rognis zabierze mnie na pychówkę :lol:

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:24

a na warcie słyszałem o jednej złowionej 3 kilowej sztuce na spining z przelewu ale to taka 6 w totka :D

Witam warciak pytam wszystkich miejscowych, od Konina do Sremu, czy cos słyszeli o brzanach w wercie i nic. Moze ty mi podpowiesz gdzie mozna trafic 6 w totka.

#14 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:38

Witam

Tak dla podtrzymania tematu.

Co prawda do tej pory łowie brzany głównie na gruncik (na spining trafiłem dwie) ale od tego roku zamierzam się do nich ostro przyłożyć i skusić z premedytacją na przynęte sztuczną.

Mam to szczęście że w okolicy mam miejsca w których brzany jest bardzo dużo, zazwyczaj w sezonie podczas jednej zasiadki trafiają się trzy lub cztery.

Niestety miejsca przeważnie dość ciężkie do przeczesania woblerkiem (przydala by się łódeczka).

Moje zdanie jest takie, złowienie brzany to w 99 % odpowiednie miejsce, pozostały 1 % to czy gdy jesteśmy nad wodą będą miały ochotę coś przekąsić.

Brzana to piękna ryba która dostarcza niezapomnianych wrażeń, więc wypuszczajmy każdą złowioną (zresztą jak każdą rybkę)

i tu moje pytanie czy macie jakieś sprawdzone woblerki na ślizy, z tego co widzę to Dorado Invader jest skuteczny :D

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki



#15 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:44

@Kubson
To była moja pierwsza na Invadera, wszystkie inne do tej pory złowione, to tylko i wyłacznie na woblery Bonito - sandacz 5 cm i kleń 3,5 cm oraz Salmo hornet 4cm. Wszystkie wobki w wersji tonącej i bez przednich kotwic - zamiast kotwicy dociążenie w postaci 1,5 g śruciny - chodzi o to aby w każdym miejscu łowiska z bardzo silnym nurtem, mieć kontakt z dnem. Te dwa typy woblerów nie są wybrane przypadkowo - mimo że są dodatkowo obciążone, nie tracą nic ze swego charakteru pracy. :D


#16 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:46

@Kubson
Piękne ryby, piękne zdjęcia - gratulacje B)

#17 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 lipiec 2007 - 22:14

Kubson ,życze tak pięknych brzan i na spinning :D

ps.Zaraz wpadnie na ten topic jeden Pan Redaktor i będzie pozamiatane B)

#18 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 22:16

@falqmar

Dzięki za info, tak zrobię, niestety obawiam się że po pięciu urwanych wobkach zrezygnuję :D

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   88,74 KB   192 Ilość pobrań


#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 22:44

@Falgmar, @Kubson,

piękne brzany :D Super!



#20 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 02 lipiec 2007 - 22:51

Ahh Kubson, Twoje sławne brzany! Niestety póki wędkowałem na Wiśle nie było dane mi złowić żadnej - a tutaj...
Tak czy inaczej, jak zwykle się spisałeś! No i oczywiście życzę w końcu tej rekordowej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych