Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spin na okonia,klenia i jaza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 01 lipiec 2007 - 23:00

witam po dlugiej przerwie mam pytanko jakie wlasciwosci musi miec kijek na rybki wymienione w temacie najlepiej niedrogimax 200zl.
Pytam bo mam zamiar odlozyc za szfe gumyi wobk i od5cm do 13cm
a zaczac lowic delikatniej na gumki i wobki do 5cm.Pozdrawiam

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 05:11

8 do 10 lb mocy
szybka, regularna akcja
glebokie ugiecie
dlugosc 2.10 do 2.75

to oczywiscie moje predyspozycje :D

#3 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 05:28

Oooo !! wlasnie cos takiego. Ja ogolnie rozglondam sie tak za kijkiem 240cm do10-15gr wyrzutu a jak cos znajde to pisze (szczytowa acja,sztywny) .Jak macie jakies konkretne propozycje to nawet moze byc wiecej niz 200zl.


http://video.google.pl/videoplay?docid=5717003934279485720&a mp;a mp;q=perch+fishing&total=189&start=60&num=10& ;amp ;so=0&type=search&plindex=3
ten kijek jest swietny jak dla mnie moze troche za mieki

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 lipiec 2007 - 09:01

Trudne pytanie. Co prawda nie wiem co to znaczy akcja szczytowa czy sztywny kij do woblerków 5 cm ale można założyć, że one mają jakąś masę powiedzmy 3-6 gram i wówczas propozycja pitta@ będzie w sam raz. Odnosząc się do ceny to najważniejsze, żeby się nie złamał podczas łowienia. Dokładając powiedzmy 100 zł do podanej ceny można już poszukać dobry okoniowy kijek spiningowy na rynku.

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 lipiec 2007 - 10:58

Może nie odkryję Ameryki, ale myślę, że idealny dla Ciebie będzie Tango 2,7 do 10g. łowiłem tym kijem kilka lat klenie i jazie na woblery, okonie na gumki klasycznie i na troka.

#6 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 14:06

Szukalem kijaszka i taki za 200zl to moze byc troszke lipa
http://www.wedkarskiezakupy.pl/shopping/product_enlarge.php? id=352
Ta wedka jest ciekawa ale niewiem czy wedki RYOBI sa dobre tak jak kolowrotki jak tak to bym sie zastanawial nad nim. Albo-
http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=katalogvi ew&katid=331
Tylko mysle ze z ta wedkom to przy kleniu 1,5kg + uciag rzeczki za dlugo bym nie wojowal.Kongery tez sa niezle ale sam niewiem chyba ostatecznie trzeba podniesc cene do ok 350zl -ale to juz max cenowo

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 lipiec 2007 - 14:55

Nie znam dobrze współczesnej oferty lekkich kiji spiningowych na rzekę. Jednak powinieneś bardziej skupić się na jakości i poprawnym doborze mocy kija do rzeki niż na tych 1,5 kg kleniach. Zanim zaczniesz holować takie ryby to trochę wody w Odrze upłynie.
Proponuję, żebyś przyjrzał się wędce z serii Team Dragon 2,4metra o c.w. 3-14 gram.
Powinieneś być zadowolony. Na ten kij możesz śmiało ciągnąć małe okonki jak i wspomnianego klenia. Bez obaw.

#8 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 lipiec 2007 - 12:35

Może nie odkryję Ameryki, ale myślę, że idealny dla Ciebie będzie Tango 2,7 do 10g. łowiłem tym kijem kilka lat klenie i jazie na woblery, okonie na gumki klasycznie i na troka.


Mam taki i moim zdaniem na rzekę trochę za delikatny, ale widać można.

#9 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 04 lipiec 2007 - 14:01

[quote]
Może nie odkryję Ameryki, ale myślę, że idealny dla Ciebie będzie Tango 2,7 do 10g. łowiłem tym kijem kilka lat klenie i jazie na woblery, okonie na gumki klasycznie i na troka.
[/quote]

Mam taki i moim zdaniem na rzekę trochę za delikatny, ale widać można.
[/quote]
Ja również ma taki ale po Tuningu. Kiedyś ułamałem w nim szczytówkę za przedostatnią przelotką. Konger uznał reklamację i dał nową górną część wędki nie zabierając starej :mellow: W ułamanej części przelotkę przelotową zastąpiłem szczytową i od tej pory ma jedną wędkę o dwóch charakterystykach. Orginalne 1-10g stosuje na okonie. Tuningowana wersja zrobiła się szybsza, a jej c.w. wzrosło do moim zdaniem ok. 15g i ta służy do połowu jazi i kleni. Dodam że wersja ta bez problemu wyjęła z rzeki 2 kg szczupaka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych