Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaxon New Concept line - po testach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:11

Cześć,
Głównym bohaterem niniejszego wątku jest wymieniona wyżej plecionka. Od jakiegoś czasu dokładnie od lutego miałem okazję zapoznać się z tym produktem. Było to łowienie pstrągów oraz boleni. Zachęcony wieloma przychylnymi opiniami postanowiłem wziąć ją po lupę.


Stosowałem linki zarówno o kolorze żółtym fluo jak i czarnym. Plecionka początkowo, co chciałem podkreślić zachowywała się całkiem prawidłowo. Jest bardzo miękka co znacząco wpływa na komfort obsługi multiplikatora. Niestety na tym się kończy. Plecionka, w co trudno mi było uwieżyć, po kilku wyjściach nad wodę traciła swoją wytrzymałość i dotyczy to koloru fluo. Przynęty, w porównaniu z linką innych firm po prostu zrywała się jak nitka - szczególnie na węzłach. Wczoraj jednak nawinąłem nową koloru czarnego. Do dnia dzisiejszego (mimo, że się myłem :D) mam czarne ręce. Plecionka strzelała jak najgorszej jakości nitka. Miałem nawet taki przypadek, że podczas hamowania (!!!) kciukiem boleniowego woblera 6-7g wobler został odstrzelony - po prostu poleciał dalej. Nie wspomnę sytuacji kiedy prowadziłem wobler i ten zahaczając o kamień od razu się urwał - nawet nie poczułem zaczepu.

Osobiście nie rekomenduję tego produktu. Piszę to bo bardzo zawiodłem się na tej plecionce. Nadal twierdzę, że eksperymenty nie popłacają. Tej plecionki nie można nawet porównywać do PP czy Stren.

Pozdrawiam
Remek

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:30

Remek może kupiles podrobkę? :unsure:


:lol: :lol: :lol: :lol:

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:31

Remek może kupiles podrobkę? :unsure:


:lol: :lol: :lol: :lol:


Chyba tak. Muszę Tobie powiedzieć, że takiej plecionki jeszcze nie miałem w życiu.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:32

:unsure: heh i na nowo Jaxon zaprezentowal sie z mocnej strony.
Niema co zartowac bo to masakra kiedys kupilem spina Jxona byl tani niezle wyglondal i calkim niezle wobki z niego lataly ale co do mocy przy holu szczuplego mniej wiecej 4kg zaczal trzeszczec blank i nagle buch i po kijku.I od tamtej pory jedyne co robie z Jaxonem to stanowczo go odradzam.A i jeszcze jedno remku ile zaplaciles za ta cudowna nic??

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:35

[quote]
Remek może kupiles podrobkę? :unsure:


:lol: :lol: :lol: :lol:
[/quote]

Chyba tak. Muszę Tobie powiedzieć, że takiej plecionki jeszcze nie miałem w życiu.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


Tak poważnie to ciekawe co piszesz, bo niektorzy znawcy gorąco polecają ten linkę? :unsure:


#6 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:48

[quote]
Remek może kupiles podrobkę? :unsure:


:lol: :lol: :lol: :lol:
[/quote]

Chyba tak. Muszę Tobie powiedzieć, że takiej plecionki jeszcze nie miałem w życiu.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


Chyba macie panowie rację że to podróbka bo plecionka naprawdę jest ORYGINALNA :lol: :unsure:

#7 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 18:01

Eufemizmem byłoby twierdzenie że Jaxon stacza się po równi pochyłej. :lol:

#8 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 18:11

Moze Jaxon teraz wykupił cały sprzęt wędkarski jak mieli od ludzi którzy mieli przestać handlować z stadionu dziesięciolecia :lol: :lol:

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2007 - 18:49

Dobrze Remku że piszesz na stronie o tym chłamie, sezon w pełni - może kilku Kolegów po kiju dzięki tej informacji ocali ulubioną przynętę albo nie straci ryby życia...

jak nie możesz domyć rąk spróbuj odmoczyć w kawsku cytrynowym, bo ja wiem :huh:

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 18:51

jak nie możesz domyć rąk spróbuj odmoczyć w kawsku cytrynowym, bo ja wiem :huh:

albo zadzwon do michaela jacksona, on sie zna na wywabianiu czarnej farby :mellow:
sorry, ze tak totalnie bez sensu, ale jaki towar, takie posty

#11 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 lipiec 2007 - 19:15

Ja sobie poradziłem ze śladami po lince. Zmysły się bez problemu w wiślanej wodzie. Powiem więcej, brodziłem wczoraj na bosaka i zeszła mi cała opalenizna z nóg. Napisałem nawet maila do Michaela Jacksona, że jakby się chciał bardziej wybielić to zapraszam nad Wisłę :lol:

#12 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 19:27

Czesc Remek
A co Cie pokusilo, zeby kupowac taki produkt?-moze nadmiar przynet.
Ja kupilem dzisiaj 300m 0,18 Penn 22KG i 1km 0,16 Stren-a i w ten to sposob skonczylem z tematem plecionki na ten rok.

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:17

1km 0,16 Stren-a :huh: :huh: :huh:

#14 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:49

1km 0,16 na sezon :huh: , to aż tak się rwie ten Stren :lol:
Jakby zbywało 150m, to chętnie odkupię w ramach testu, bo nigdy na nią nie łowiłem, a ponoć...

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 20:52

Cześć,
Co mnie podkusiło? Hmmm ... to o czym wspomniał Jurek. Słyszałem tu i ówdzie, że to świetny produkt. No to kupiłem by przetestować. Ponieważ nie jestem związany z żadną firmą (ufff ... jak to dobrze) więc mogłem zrobić rzetelny test. No i zrobiłem - Robert wczoraj widział (jednej straty nie widział :lol: - tej najśmieszniejszej). Generalnie to poległem dwukrotnie - żyłkę też kupiłem do bani ale ona do castingu po prostu się nie nadawała. Wytrzymałość miała ogromną ale była zbyt sztywna no i strasznie puchła. Za to plecionka .... poniżej krytyki.
Przez myśl przeszedł mi test wytrzymałości plecionki. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wykonać profesjonalne sprawdzenie wytrzymałości linki. Chętnie tak dla zasady bym to zrobił - ważne by była jakaś metodologia. Wygospodaruję nawet budżet na takie badania R&D - po wczorajszych doświadczeniach chętnie przebadałbym więcej takich linek i OPUBLIKOWAŁ to na stronie głównej.
Plecionka kosztowała około 35PLN. Przed chwilą sprawdziłem jej wytrzymałość. Cytuję: „maksymalna waga ryb: 16kg” :lol: :lol: - chyba 1.6kg ... sorry 0.16 kg - o to jest odpowiednie.

Friko - jak będą jeszcze jakieś kiepskie produkty, które wpadną w rękę to na pewno napiszę. O dobrych też napiszemy.


Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:12

Remas najproscie to chyba metoda wagu sprzezynowej - to jedyne co mi przychodzi do glowy z takich domowych sposobow... choc nie wiem czy kogoś, kto na kieszonowym wyposazeniu ma wage z dokladnoscia do dziesiętnych czesci gramam takowe rozwiazanie satysfakcjonuje :mellow: :mellow: :mellow: <_< <_< <_<

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:19

Mifku
Ja chyba zaryzykuję i zawieszę na tej lince 5kg. Zobaczymy czy wytrzyma. Myślę, że NIE.

Pozdrawiam
Remek

#18 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:35

Bo to jest Remku linka antykoncepcyjna, nowość Jaxona :D Jak będziesz jej używał nic złego się rybom nie przytrafi. To lepiej działa niż C&R :D

#19 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:46

Aż się uśmiałem prawie do łez. To Ty remek nie wiesz że Jaxona się nie kupuje :lol: taki doświadczony wędkarz..... :lol: Na forum haczyk.pl jest temat dlaczego nie jaxon i tam jest kilka bitych stron opisów jaki to kolejny sprzęt jaxona zawiódł i (można sądzić w czasie czytania) w jak najdowcipniejszy sposób. Moimi faworytami są koszyk od procy który się rozerwał po strzale oraz (to mój przypadek) waga do 15kg w której rozgiął się haczyk gdy powiesiłem na nim 2.5 litrową butelkę z wodą :lol: Tak czy siak gratuluję pomysłu (zakupu) :lol:

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:51

Bardzo dobrze, że ją kupiłem. Mam w domu i PP i Sterna. Te sprawdzają się w 100%. Wiele głosów było, że jest to HIT sezonu. Potwierdzam, że jest to KIT sezonu.

Pozdrawiam
Remek