Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Ryba bierze"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:22

Odrabiając zaległości w czytaniu natknąłem się na ciekawostkę; dodatek do Rzplitej o dniach morza w czerwcu w Kołobrzegu.
Jest tam taki tekst, cytuję w całości:
Kołobrzeg - jak mało które miasto - jest wskazane dla wędkarzy. Największą atrakcję stanowi Parsęta, która przepływa przez miasto. Parsęta nazywana jest królową rzek Pomorza. Od paru lat na tarło do rzeki wpływają z morza niesamowite ilości troci. Ze wszystkich rzek pomorskich w Parsęcie jest ich najwięcej, tutejsze łowiska, co jest ciekawostką, stanowi konkurencję dla słynących z troci rzek skandynawskich. O jej renomie świadczą organizowane na jej łowiskach zawody wędkarskie dla elity świata wędkarskiego całej Polski, a nawet zagranicy. W Kołobrzegu można obserwować z mostów na Parsęcie i Kanale Drzewnym wpływające na tarło trocie.Wędkarze nazywają dorodne okazy leszcza łopatami. Wszystkie dopływy Parsęty i okoliczne rzeczki i rowy są krainą pstrąga i lipienia.
Dla wędkarzy żądnych morskich przygód miejscowi armatorzy organizują wyprawy na dorsza. Za bardzo atrakcyjne wędkowanie morskie uważa się też poławianie leszczy bezposrednio z plaży.
Ufff - koniec tego tekstu.
Jak bardzo trzeba nie mieć pojęcia o tym co się pisze i chcieć/musieć koniecznie coś napisać, żeby puścić do gazet taki osobliwy tekst?
pozdr

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:20

@kwasik
to sie nie nazywa 'nie miec pojecia' tylko marketing :D

#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 lipiec 2007 - 18:24

O jej renomie świadczą organizowane na jej łowiskach zawody wędkarskie dla elity świata wędkarskiego całej Polski, a nawet zagranicy.

Prawie jak z Misia:
...panie reżyserze, ja pana we wszystkich filmach widziałam: w Polskich, zagranicznych i Amerykańskich... :lol:

#4 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 lipiec 2007 - 18:30

Witajcie
Może tą osobę trochę poniosło, ale o wpływających trociach i łososiach nie przesadzał. Kiedyś byłem jesienią podczas ciagu tarłowego akurat obok, bo nad Regą. Jeżdżąc w styczniu czy innych miesiącach nie miałem pojęcia jak wiele dorodnych ryb wpływa do naszych pomorskich rzek. Te listopadowe parę dni dało mi do myślenia tzn. gdzie lądują te wszystkie dorodne sztuki widziane z mostu, bo przecież nie w rękach wedkarzy 1 stycznia! Odpowiedź przyszła szybko, bo natknąłem się na zorganizowane grupy młodych-zdolnych-miejscowych którzy wypatrując ryby w polarkach wybierali sobie co dorodniejsze sztuki i wyławiali je na szarpaka. Dzieła dokończyły dzielne brygady PZW odławiające trocie pod śluzą agregatem. Były to odłowy służące tzw. sztucznemu tarłu, tylko nie mogłem pojąć po co im tyle ryb i czemu upychają je do plastikowych beczek...
Tak więc nie krytykujcie domorosłego pismaczka i niestety uwierzcie mu na słowo, bo dla nas na 1 stycznia nie zostaje zbyt wiele :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych