Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DrDepth BT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 17 grudzień 2012 - 16:57

Orientujecie sie czy ow program bedzie dzialal na dwoch komputerach?



#2 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:15

Nie wiem na jakiej zasadzie weryfikowany jest klucz. Jeżeli offline czyli bez podłączenia do internetu to bez problemu możesz to i na 100 kompach zainstalować :]



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:13

kumpel (yaro czasami zaglada) ma dr depth. i cos wspominal o tym, ze jest to jakos cwanie kodowane (klucz w jakis sposob iodentyfikuje kompa/jakas czasc jego hardware) i trzeba 2 kluczy by to poszlo na 2 kompach (i masz pecha jak ci ten komp padnie) ponoc da sie zalatwic np drugi klucz, ale koles strasznie kreci nosem - nie wiem co to BT i czy dziala inaczej jak standardowy, ale podejrzewam, ze tak samo.



#4 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:52

Jesli tak jest faktycznie to lipa straszna, chcac zmienic komputer musielibysmy kupic program na nowo program. Napisze pytanie do producenta.

 

BT- rozpoznaje twardosc dna 



#5 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:34

kumpel (yaro czasami zaglada) ma dr depth. i cos wspominal o tym, ze jest to jakos cwanie kodowane (klucz w jakis sposob iodentyfikuje kompa/jakas czasc jego hardware) i trzeba 2 kluczy by to poszlo na 2 kompach (i masz pecha jak ci ten komp padnie) ponoc da sie zalatwic np drugi klucz, ale koles strasznie kreci nosem - nie wiem co to BT i czy dziala inaczej jak standardowy, ale podejrzewam, ze tak samo.

  Oj może to prawda ale coś mi się nie wydaję. Żeby to było na sztywno zestawione z kompem to musiało by być z nim razem sprzedane, bo inaczej to nie ma bata żeby nie dało się przenieść. Jak większość to pewnie instalka z kluczem wiec jeżeli nie jest wymagana jakaś rejestracja(przez neta )wiążąca klucz z imieniem, nazwiskiem itp.  bo ten  klucz może się udać tylko raz wykorzystać. Sposobów na oszukanie też by się pewnie znalazło ale trzeba by trochę pokombinować :D



#6 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:02

Pytajac producenta czy program mozemy uzywac na kilku komputerach, otrzymalem odpowiedz: YES



#7 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:19

To mi możesz też podesłać instalkę z kluczem ;p



#8 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 12:22

 no problem  :D


Użytkownik gfg8 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 17:45


#9 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:17

Trza sciepe zrobic :P



#10 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:48

Pytajac producenta czy program mozemy uzywac na kilku komputerach, otrzymalem odpowiedz: YES

Poproszę jakiś kontakt do producenta skoro już pytałeś, jeśli to nie tajemnica.



#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:55

info@drdepth.se



#12 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 19:18

  Oj może to prawda ale coś mi się nie wydaję. Żeby to było na sztywno zestawione z kompem to musiało by być z nim razem sprzedane, bo inaczej to nie ma bata żeby nie dało się przenieść. Jak większość to pewnie instalka z kluczem wiec jeżeli nie jest wymagana jakaś rejestracja(przez neta )wiążąca klucz z imieniem, nazwiskiem itp.  bo ten  klucz może się udać tylko raz wykorzystać. Sposobów na oszukanie też by się pewnie znalazło ale trzeba by trochę pokombinować :D

 

1. program generuje unikalny kod na bazie hardware'u, po jego podaniu producent przysyla serial. inny komp, inny serial dla tej samej licencji.

2. generował. od wersji 5.0 licencje są przypisane do adresu mailowego. jeden adres/licencja może obsługiwać 2 instalacje.

3. DrD to firma jednoosobowa. Per jest strasznie elastyczny, w porównaniu z koncernami rzecz jasna.

4. program wymaga netu przy rejestracji, weryfikacja kompów i ich ilości jak w pkt. 1. zmiana kompa to kontakt z producentem, on nieużywany wywala ręcznie (domniemam) z bazy.

5. starsze wersje można było mieć nie do końca legalnie, teraz to już nie takie proste, a i poprzednie wersje były zdalnie "ubijane". program komunikuje się z Perem przy okazji pobierania googlowych map tła. propo starszych wersji i witaminek- mądrej głowie dość po słowie. jednak osobiście polecam zakup- program jest naprawdę fajny i rozwijany.

 

ale: trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczeń wynikających niekoniecznie z programu. te jednak wychodzą dopiero w praniu... przykładem może być rysowanie mapy na większym zbiorniku, ze strefą ciszy. po pierwsze- zanim mapa powstanie to akwen pozna się na pamięć, po drugie- zbieranie danych rozciągniętych w czasie może dać fałszywe wyniki. poziom wody się zmienia, roślinność może zakłamać dane do BT. ideałem jest spalina i przetrzepanie zbiornika możliwie szybko, ale jak wiemy nie zawsze się da. 



#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:26

czyli jednak mialem racje. + Wydawalo mi sie, ze program mial mozliwosc ustalania offsetu dna - na podstawie kilkukrotnych roznych odczytow w tej samej lokalizacji wyciagal jakas srednia?



#14 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 08:24

czyli jednak mialem racje. + Wydawalo mi sie, ze program mial mozliwosc ustalania offsetu dna - na podstawie kilkukrotnych roznych odczytow w tej samej lokalizacji wyciagal jakas srednia?

 

program generalnie przeprowadza estymacje, szacuje, pies wie co jeszcze, bo różnej maści algorytmów Ci u niego dostatek, ale jak mu podasz dane różniące się o pół metra, to tą górkę będzie uwzględniał. może się zdarzyć tak, że w miejscu gdzie od śladów gęsto różnicy nie będzie bo skoryguje, ale już ten sam ślad na jeziorze skorygowany z automatu nie będzie, i będzie kreślona "górka"/"dołek" (zasięg estymacji definiuje się w programie). wówczas dane trzeba skorygować ręcznie. najlepiej rzecz jasna ustalić sobie jakąś głębokość w miejscu slipowania i się do niej każdorazowo odnosić, czy przy imporcie danych (jest możliwość korekty) czy też w późniejszej edycji. generalnie- w programie można dużo, w zasadzie prawie wszystko, ale dobrych danych źródłowych nic nie zastąpi (a o nie trudno, no i mszy przed startem o 4 też nikt nie odprawia :P). w przypadku BT korekty nie są możliwe, można co najwyżej sam log edytować w doktorku i powycinać jakieś ewidentne babole, natomiast charakterystyka dna w różnych porach roku bywa różna, co jest w gruncie rzeczy logiczne. nawiązując- wiem że w perowej roadmapie jest miejsce dla zielska na mapie, może wówczas się coś zmieni.



#15 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 31 grudzień 2012 - 13:50

czy logi z echa mozna edytowac w innym programie niz drdepth? W ow programie jest to beznadziejne gdyz nie mozna zaznaczac okreslonego wycinka i go usunac. Mozna zaklikac sie na smierc :|



#16 OFFLINE   wurth5

wurth5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 14:37

Panowie poczytajcie jak robić własne mapy pisze wyraźnie że należy dokonywać pomiaru od tafli wody do np. pomostu , z uwagi na zmieniający się stan poziomu wody aby pomiary były właściwie dokonane,a są dokonywane w przeciągu jakiegoś okresu czasowego.



#17 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:03

Dodam ze dane o twardosci dna uzyskac mozna tylko z przetwornikow echosond 200kHz



#18 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 07 styczeń 2013 - 13:32

Jak ktoś chcę to mam wersję 4.0.10 działa wszędzie bez kodów ;] 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych