Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na pstrągi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 lipiec 2007 - 21:22

Witam
Miałbym prośbę o pomoć w wyborze kija na pstrągi, najchętniej jakiegoś japończyka. Myślałem nad wędką od 6,5 do 8 stóp, do ok 3/4oz i mocy ok 15lbs. Akcja fast. Chętnie dwuczęściowa żeby ułatwić ew transport lotniczy. Do multika shimano scorpion (linka będzie stren 14lb). łowię w rzekach wolno do średnioszybko płynących, na raczej większe (4 do 8cm) przynęty. Oprócz standardowych krzaków istnieje szansa na spotkanie z większą rybą więc wole mieć nadmiar mocy niż żal straconej szansy.
Wylookałem sobie coś takiego:
http://www.plat.co.j...slicer2/top.htm

model SC-652M, cena więcej niż przyzwoita, jeśli choć trochę przypomina serię arrival którą widziałem byłoby super. Ew sugestie mile widziane.

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 lipiec 2007 - 04:40

Witaj Kuba

Pytanie jest bardzo ciekawe ale odpowiedz dość trudna. Pisząc najogólniej kij pstrągowy powinien być mniej więcej klasy, kosztować tyle co kołowrotek. Wtedy jest szansa na jakiś zestaw optymalny. Rozważany przez Ciebie model jest bardzo ładny ale powinien być też dobry. Niestety cena nie sugeruje takiego rozwiązania.
Łowienie pstrągów w Japonii jest dość popularne. Niestety większość ich oferty pstrągowej to kija pod korbę. Jest to najpopularnejsza metoda połowu. Dodatkowo moce ich kiji na pstrągi jakby nie odpowiadają europejskim przyzwyczajeniom. Są za delikatne jak dla nas. Przesyłam Ci jedną propozycję. Niestety moc jest mniejsza.
http://fishing.tenry...m/1305sfti.html
Sugeruję rozejrzeć się wśród kiji na basy. Tam jest o wiele większa oferta kiji castingowych, a i parametry bardzo podobne do tych jakich szukasz.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:27

Cześć,
Tak jak Thymallus powiedział łowienie pstrągów w Japonii jest dość popularne. Dość w porównaniu z bassami zamieniłbym raczej na mało popularne :D albo wręcz promilowe. W większości firm znajdziesz dosłownie śladowe ilości wędzisk do łowienia pstrągów. No i tak w ofercie firm znajdziesz:

- Evergreen - QuadTwister - będzie miał dobrą moc (zwykle mniejsza niż opisana)
- Shimano - seria Cardiff, Luvia
- Megabass - seria Pagani - Pregunta; seria destroyer Elese lub coś o mocy F1 (ale tutaj uważaj bo niektóre kije mają moc F1 a z nich miota się przynęty do 1oz. - zastosowanie do łowienia powierzchniowcami !)
- Daiwa - SilverCreek

Jest tego więcej ale ... wybór jest trudny jednak coś można wybrać. Jak widziałeś ja poszedłem w rozwiązanie custom i jestem z tego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 lipiec 2007 - 22:14

Ok, staneło na major craft beneyro - 2składzie 8-14lbs i do pół uncji, jak przyjdzie opiszę odczucia.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 lipiec 2007 - 08:15

Ok, staneło na major craft beneyro - 2składzie 8-14lbs i do pół uncji, jak przyjdzie opiszę odczucia.


No i gratulacje! Pisz, pisz ... wklejaj zdjęcia - jestem zainteresowany.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 sierpień 2007 - 17:39

Wreszcie przyszedł, ginrin dał ciała na całej lini ale sytuacje uratował burzum szatanista :mellow: Kijek rewelka. Mimo 14funtów z lekkością obsługuje małe wobki - 4cm bullheady latają jak pierdnięcie, łatwiej niż z 10lb st croix. Naprwdę ciekawy kij, niedługo test bojowy bo dzisiaj na trawniku :mellow:

#7 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 18:49

bbbuuuhahahahha :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:00

Wreszcie przyszedł, ginrin dał ciała na całej lini ale sytuacje uratował burzum szatanista :mellow: Kijek rewelka. Mimo 14funtów z lekkością obsługuje małe wobki - 4cm bullheady latają jak pierdnięcie, łatwiej niż z 10lb st croix. Naprwdę ciekawy kij, niedługo test bojowy bo dzisiaj na trawniku :mellow:


A wrzucisz zdjęcia?

Burzum to widzę, że jest głównym importerem na jerkbait.pl. Masz jakąś fajną żyłeczkę 8lb? Koniecznie JAPOŃSKĄ :D Albo Soloram?

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:08

Zdjęcia chętnie bym zrobił ale niezbyt mam czym, popróbuje jutro i zobacze co wyjdzie. Dzisiaj z wrażenia pojechałem na pstrągi ale ołszyn taki że.... jeszcze nie widziałem takiego...
Dobry news jest taki, że wcale nie jest taki jarmarczno-odpustowy jak ze zdjęc na stronie sklepów, wstawka jest miedziano pomarańczowa i moim zdaniem pasuje!! kij jest naprawdę ok. Ma dziwny karbowany blank - z czyms takim do tej pory się nie spotkałem, pewnie w innych jest to pokryte jakimś lakierem czy jak?? W każdym razie w dotyku dość nietypowy.
A jeśli chodzi o wykonanie to - za mało się na tym znam żeby opisywać. Przelotki podobne do mefistowych, chyba tytanowe?? Kijek pierwsza klasa.

#10 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:09

hehhe na razie nie mam już żadnej...poza fluorocabronem 0,210mm...być może na jesień bedę miał sporo różnych ciekawostek, w tym żyłki i tylko MADE IN JAPAN :D nic innego. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:10

hehhe na razie nie mam już żadnej...poza fluorocabronem 0,210mm...być może na jesień bedę miał sporo różnych ciekawostek, w tym żyłki i tylko MADE IN JAPAN :D nic innego. Pozdrawiam


A jaki masz fluoro? Właśnie szukam bo mi się zapasy skończyły. Potrzebuję 150m.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:12

priv