Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędkowanie w okolicy Ruciane-Nida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:37

Witam serdecznie!

Mam do szanownych forumowiczów pytanie. Gdzie warto porzucać (casting,spinning) w okolicy Ruciane-Nida?

Sytuacja jest taka :

Mam kolegę który ma łódź motorowodną zwodowaną na Bełdanach, jednak do trollingu jest to za duża moc. W zeszłym roku w lipcu przy największych upałach polowaliśmy tam na okonie, ze skutkiem dobrym dosyć. Teraz jadę tam prawdopodobnie na weekend. Prawdopodobnie bo sami wiecie jaka jest pogoda jak na razie

No ale załóżmy że już tam będę to z tego co na forum czytałem Rognis_oko poleca Wiartel. Jestem szczęśliwym posiadaczem silnika ale elektrycznego więc wypłynięcie na Bełdany wypożyczoną łódką z tym silnikiem to chyba nie najlepszy pomysł, ze względów wielkościowych Bełdan.

Czekam na jakiekolwiek Wasze propozycje, a może ktoś wie jakie opłaty i gdzie umieszczać ? Gdzie wynająć łódkę ?

Należę do PZW okręgu mazowieckiego.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
JJack

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2007 - 09:34

Rognis poleca Wiartel? To coś nowego... :huh:

#3 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2007 - 09:39

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&th=832 &goto=12929#msg_12929

dokładnie tutaj


#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 lipiec 2007 - 09:46

Cześć,
Nie wiem czy się coś zmieniło nad Wiartlem ale ja jak ostatnio tam byłem to uświadczyłem nie tylko brak ryb ale poważne zmiany w ekosystemie tego jeziora. Zmiany na złe. Co prawda złowiłem tam ładnego szczupaka ale ... :D teraz to pojechałbym tam tylko po to by powspominać - choć jezioro jest bardzo miłe.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2007 - 09:56

Dzięki Remek!

Nie pocieszyłeś mnie
Może ktoś inny będzie miał jakieś propozycje łowienia w tamtych okolicach


#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 14:30

Ja bym jednak na twoim miejscu podrazyl temat tego kolegi. Jezeli silnik glówny jest za duzy, to z reguly mozna na takiej lodzi przymocowac drugi, dodatkowy i trolowac wtedy spokojnie. Silnik glowny (bardzo dobrze, ze duzy) sluzyl bedzie jedynie do szybkiego przemieszczania sie po wielkich jeziorach. Drugi problem to sa ryby, jest ich tam naprawde nie za wiele a i okres niesprzyjajacy. Mysl o Sniardwach, tylko popytaj sie (nawet tu) gdzie sie teraz tam lapie.

#7 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 lipiec 2007 - 18:31

Wiartel-ryby sa bo to lowisko specjalne ,czy cos zlapiesz to juz inna bajka.Wez zesoba alge i gnoma w kolorze srebra w sloneczne dni sprawdzala sie najlepiej.Jak lubisz leszcze to polecam sprezyne i WYSOKI BRZEG -zanecamy i lowimy.Jedna z odnog to tzw.Przylasek tam tez smilo mozna cos wydlobac.Zycze polamania.

#8 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 08 lipiec 2007 - 11:16

Hejo. Jak dla mnie to było jedno z moich stałych miejsc do wędkowania. Pomimo najbliższej obecności Bełdan i Nidzkiego znajduje sie tam kilka małych jeziorek heh na których można lepiej i pewniej połowić, z wystarczającą łódką wiosłową. Mam 3 miejsca o wielkości niewiem max 30-50h, masakrycznie zarośnięte, ale ... polowy np 18 szczupłych w 6 godzin rewanżują wszystko (fakt ze wiekszosci do wymiaru troche brakowalo ale za to jeden 75 sie tez trafil), plocie w ciagu papierosa łowiles 3-4. Aha przy ogromie wody to są praktycznie łezki. A jak trafilem tam?
Heh na rowerowej wycieczce po lasach.

#9 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 10 lipiec 2007 - 09:16

Dawno nie łowiłem w tamtych stronach.Kiedyś na Nidzkim można było połowić do woli. Myśle ,że warto tam zajrzeć-co prawda jezioro rynnowe ale linia brzegowa i dno dość urozmaicone.Dużo kąpielisk i przystani-bardzo dobre miejsca na okonia i szczupaka,omijane przez rybaków.Jak nie boisz sie trudnych warunków to polecam Pisę i Krutynię-tam jeszcze można połowić, choć w pełni sezonu na Krutyni mnóstwo kajaków

#10 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 10:04

... to polecam Pisę...

Wlasnie - Pisa. Zupelnie zapomnialem. Rzeka w zarzadzaniu GRRP, obecnie GRL. Porzadnie zarybiona rok temu. Warto spróbowac.


#11 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 lipiec 2007 - 22:45

Kuba -myslisz ze cos sie zmienilo ?
Ryb w pisie nigdy niebrakowalo.Byc moze po zmianie jest troche lepiej.Jedno jest pewne kiedys bylo tam gratis a dzis trzeba placic.A zmiany jako takiej sam niepoczolem.

#12 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 13:33

Mysle ze jednak tak, zmienilo sie. Bardzo tepia klusowników. Na ich odcinku Narwi to praktycznie zanikly proceder. :mellow:

#13 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2007 - 13:43

to oczywiście +





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych