Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ANKIETA - ile macie wędek spinningowych / castingowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jabadu

jabadu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:28

mozna by tez napisać o ilości kręcków,multików,czy przekładacie krecki do innych wedek ?czy jest ich tyle ile wedzisk :mellow:

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:30

@Sławku

muszę powiedzieć że wyniki ankiety są dla mnie pewnym zaskoczeniem jak na razie, ale chyba trzeba poczekac az ilosc glosow dobije gdzies do 100 zeby uogólniać :unsure:

Pozdrawiam

#23 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 09 lipiec 2007 - 10:19

Podałem 5 szt.(wszystko spinning nie casting), ale mam jeszcze ponadto rzadko używane: straszliwie sponiewierany pamiątkowy Mikado do 35 g na którego złowiłem 9 kilowego łososia na Salmo Parsęty),dorszową pałę, i szczupakowy o c.w. do 70 g (chyba) sprzed kilkunastu lat, no i teleskop (prawie nie używany). :D
pozdr

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 10:41

Czyli podałeś 5 a powinieneś podac co najmniej 7 no chyba żeby tą dorszówkę i teleskop (jeżeli to teleskopowy spinning) doliczyć - to wtedy 9.

Bo ankieta dotyczy wędek posiadanych, a nie posiadanych i używanych :D

Ale ja muszę szczerze powiedzieć, że też przy okazji ankiety przypomniałe sobie o kilku patykach :lol:

#25 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:32

Czyli podałeś 5 a powinieneś podac co najmniej 7 no chyba żeby tą dorszówkę i teleskop (jeżeli to teleskopowy spinning) doliczyć - to wtedy 9.

Grunt to precyzja
B)


#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:42

a tak by the way to przy okazji ankiety można by zrobic quiz ;) ilu jest na tym forum takich co posiadaja tylko kije z pazurem. Przy okazji wyszłoby na jaw czy ta aktywna promocja castingu (artykuły na stronie głównej, forumowe gadulstwo, WŚ itd..) przekłada się jakoś na wzrost popularności tej metody. Wszak już chyba 3 rok mija jak o castingu jest glośno :unsure:
pozd JW :D

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:43

ilu jest na tym forum takich co posiadaja tylko kije z pazurem



a tak z ciekawości, dlaczego tylko ?

#28 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:46

bo wiem, że dwunożnych jest całkiem sporo, ciekawi mnie ilu połknęło bakcyla ruchomej szpulki.... jak ja ;) :unsure:

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:48

OK, ale to się nie przekłada chyba na promocję castingu? Zakładam że promocja castingu nie ma polegać na eliminacji spinningu :huh: :lol:

#30 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:52

fakt nie musi się przekładać. Jednak wiem, ze kilku, pewnie mniej niż 1% jerkbaitowej spoleczności radzi sobie doskonale bez spinningu. Ciekaw jestem ilu się na taki krok zdecydowało? Bo naprawde nie wiem.
pozd JW :D

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:54

No może i rzeczywiście warto zrobić taką ankietę, ale byłbym za tym żeby raczej postawić akcent na to kto używa castingu niż kto nie używa spinningu :D

#32 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 11:55

Tez wyszlem z zalozenia ze liczymy 100%-owe wedki spinningowe/castingowe.Dlatego nie podawalem takich wedek jak np.Sportex Zander czy Dia Flash Zander(Shimano).
Daro


#33 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 12:05

No może i rzeczywiście warto zrobić taką ankietę, ale byłbym za tym żeby raczej postawić akcent na to kto używa castingu niż kto nie używa spinningu :D


No to właśnie zrobiłes taką ankietę, Bo ja wolałbym się dowiedzieć kto używa tylko castingu i co z tego wynika. To chyba bardziej badania spoleczne' niż wędkarskie.
pozd JW :D


#34 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 09 lipiec 2007 - 12:09

fakt nie musi się przekładać. Jednak wiem, ze kilku, pewnie mniej niż 1% jerkbaitowej spoleczności radzi sobie doskonale bez spinningu. Ciekaw jestem ilu się na taki krok zdecydowało? Bo naprawde nie wiem.
pozd JW :D


Ja, od jutra, o ile casting mi się spodoba, a wszystko na to wskazuje :mellow:


#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 13:04

No to właśnie zrobiłes taką ankietę, Bo ja wolałbym się dowiedzieć kto używa tylko castingu i co z tego wynika.



Nie, niniejsza ankieta obejmuje rowniez przypadek kiedy ktos w ogole nie posiada zestawu castingowego - pytanie jest o łącznie posiadane zestawy spinningowe i castingowe, wiec jezeli ktos ma 9 spinningow i ani jednej wedki castingowej - tez sie miesci :D

#36 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:15

Friko, to, że sa tacy co mają 9 albo nawet wicej wedek spinningowych i ani jednej castowej to normalka i tu niema co ankiet robić. Mnie tak naszło w tę burą pogodę ilu wedkarzy tak naprawdę po tym całym castingowym boomie odnależli sie w tej metodzie w 100%. Schemat, że cast na cieżko a spinn na lekko wydaje mi sie obecnie dość sztampowy i już dawno nieaktualny. Dzis tak naprawdę, jak ktoś nie łowi castem na lekko ( a używa go np. do jerków itd) to albo nia ma kasy na lekki zestaw ( co jest częste i wciaż zrozumiałe), albo poprostu nie potrafi się lekkim castem posługiwać. I tu pojawia się pytanie czy jest sens dalej te metodę w takim kontekście promować.
pozd JW :D

#37 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:20

Jerzy a czy dla Ciebie lekki cast jest warty zachodu? Rozumiem, że tak - więc warto promować, ale z informacją co do pewnych niedogodności...

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:23

Dzis tak naprawdę, jak ktoś nie łowi castem na lekko ( a używa go np. do jerków itd) to albo nia ma kasy na lekki zestaw ( co jest częste i wciaż zrozumiałe), albo poprostu nie potrafi się lekkim castem posługiwać.

no nie wiem :unsure: ja np. nie chce, bo nie widze przewagi, a mam 15 wedek spiningowych, w tym 6 z pazurem ;)

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:23

albo nia ma kasy na lekki zestaw (...) albo poprostu nie potrafi się lekkim castem posługiwać


a nie dopuszczasz innych przyczyn? Np. takich ze do lekkich zastosowan woli spinning a nie casting? Moim zdaniem to że ktoś nie łowi na lekki casting nie musi wynikać tylko z braku pieniędzy lub umiejętności - może wynikać np. z odmiennego rozumowania wędkarskiego, często bardzo racjonalnego zresztą, odmiennych potrzeb czy nawet specyfiki łowiska. Nie wszyscy postrzegają wędkarstwo przez pryzmat ruchomej szpulki, dlatego jerkbait jest portalem dla jednych i dla drugich :D

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 16:24

o wlasnie :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych