Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyjazd na OS San


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 grudzień 2012 - 20:52

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale spróbuję tutaj .

Planuję w najbliższym czasie wyjazd na os san na głowatke  ,może ktoś ze Ślaska miałby zajawkę na taki wyjazd .Trzy dni łowienia termin do ustalenia .



#2 OFFLINE   wwojjtas

wwojjtas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 grudzień 2012 - 18:59

Ja to moze i bym mial ochote:) podeslij priva z cala wizja wypadu jak mozesz.

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 27 grudzień 2012 - 20:54

Tu nie ma żadnej filozofii wyjeżdża się albo w czwartek wieczorem albo piątek :)  .Czyli łowimy albo dwa albo trzy dni ,nie potrzeba nic rezerwować czy decyzja i jazda .Gdzie głowatki są na oesie każdy wie kto tam już  łowił .Głowy są i to potężne w zeszłym  roku złowił gość ponad 130 a tej jesieni było kilka po 125 .Ryby są trzeba je tylko złowić ;) czyli nic trudnego :D .



#4 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:33

Z tym nic trudnego to bym nie powiedział. Z tymi powyżej 125 cm także.A dodatkowo, tylko proszę mnie dobrze zrozumieć to uważam, że w styczniu i lutym powinno się głowacice zostawić w spokoju.Sam nigdy nie próbuję ich łowić w tym okresie. Mimo, że regulamin tego nie zabrania to niech się te rzadkie już ryby spokojnie szykują do tarła.


Użytkownik Zielony edytował ten post 27 grudzień 2012 - 21:36


#5 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:53

Zielony z tym nic trudnego to taki lekki żarcik :) jak można się domyślić .Co do łowienia ich w styczniu skoro regulamin nie zabrania to chyba jest ok ,przecież ktoś ustalił ten regulamin i nie jest to czyjeś widzi mi się .Zresztą jak sam wiesz wszędzie w europie łowi się je o tym czasie .Zresztą można by tak podejść np do pstrągów po co je łowić w sierpniu niech się przygotowują w spokoju do tarła itp itd ;) .

Dla dobra tego wątku pochwal sie swoimi główkami bo masz czym :)



#6 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:06

Oczywiście wiem, że głowacice łowi się w styczniu i lutym gdzieś w Europie. W tej samej Europie nie wolno ich łowić przez dziesięć miesięcy w roku a u nas przez trzy. Jednak w naszych warunkach nie łowię ich w tym czasie z premedytacją. Myślę, że taka wstrzemięźliwość jest wielce wskazana. Rzecz w tym, że mówimy o kilkunastu rybach no może kilkudziesięciu a nie o setkach. To ostatnie niewielkie stado dzikich ryb i niech się w spokoju szykują do tarła. Myślę, że to taki ostatni bastion, o który warto zadbać szczególnie. Wspomniane pstrągi trą się w listopadzie więc mają dwa miesiące na "dojrzenie". Głowacice tarło odbywają już pod koniec marca a wolno je łowić jeszcze w lutym. Być może troszkę przesadzam ale to w trosce o ryby.


  • Kuba Standera lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych