Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon HM 62 Pike - co o nim sądzicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 17 lipiec 2007 - 12:02

Talon VI + to taki troche lepszy ;) niz IM6, podstawowy Talona.
Blank typu MXF2 to Salmon& Steelhead, wystepuje równiez w wersji hot shot (Gumofilc). Najczesciej wybierana w PL dlugosc to 8'6.

Kuba,

Piszesz ,że taki polski cięższy spining, a według opisu to c.w. 8-28g i moc 20lb co w moich kryteriach ustawiałoby go raczej w grupie średniego spiningu. Czyzby wartości były zaniżone?


#42 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 12:23

Chociaz nie pytany...
Ten opis to podejrzewam uczyniony przez rod builderow (ra) skrot myslowy bowiem w katalogu Talona ten kij ma opis do bodajze 3oz.
Do oceny zostawiam, czy wspomniane 20LB (czyli okolo 9kg) to taki polski sredni spining. To oznacza, ze max tyle mozna podniesc na kiju.
Te kije to grupa hot shotow, zaprojektownych z mysla o m.in. ciagnieciu przynety za lodzia, co oznacza, ze szczytowka w nich jest dosc delikatna a wieksze obciazenie bierze na siebie masywny dolnik.
To oznacza, ze mozna wykonac spining do lowienia na niewielkie przynety (cienka szczytowka zdola to wyrzucic) i wyciagac na to rowniez duze ryby (przy duzych obc. pracuje dolnik).
Jak dla mnie bomba, nie dosc ze mozna zrobic trolingowke srednia to jeszcze zaadoptowac to do roznyc odmian spiningu (w zal. od dlugosci, sa 2,3; 2,6; 2,75; 3m)

Gumo

#43 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 17 lipiec 2007 - 12:32

OK 20lb też dało mi do myślenia. Ale możliwość soczystego ciśnięcia 30g przynetą też się liczy.
No i ten opis jak się ma 28g (1 oz) do 3 oz podanych przez Jankesów? :huh:

#44 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 12:41

Jak sie ma to 28g do 3oz? :D
Nijak. jakbys tak opisal wedki i chcial je sprzedac to w Polsce nikt by ich nie kupil bo by nie wiedzial co jest grane...
Te 28g nalezy traktowac jako sugerowana mase wyrzutu (przypominam, ze wedke wyprod. z mysla o ciagnieciu za lodzia przynety)
Moim zdaniem sa to jedne z ciekawszych wedek, jakie mozna sobie zrobic...

Gumo


#45 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 17 lipiec 2007 - 12:50

Gumo,

Ja nie przeczę. Nie ma podstaw bo w ręku nie miałem. Zapewne Ty jak i inni zachwalający ją, nie tylko na tym forum macie rację. Moje posty są gwoli wyjaśnienia nomenklatury bo wydaje mi się, że jej opis nieco rozmija się z rzeczywistością wnosząc z postu Kuby. Za spining ciężki osobiście uważam taki powyżej 45g . Powiedzmy 1,5 oz +. Może wiąze się to z tym, że do tej pory mało używałem kiji na markowych blankach, w których w przeciwieństwie do masówki drzemią zapasy mocy.

#46 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:14

Gumo, a wiesz może jaka jest moc Team Dragona 2.7m do 25g wyrzutu oraz 2.4m do 42g? Ile można na tym podnieść?

#47 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:27

Może wiąze się to z tym, że do tej pory mało używałem kiji na markowych blankach, w których w przeciwieństwie do masówki drzemią zapasy mocy.

To dobrze kombinujesz bo to sa dwa rozne zagadnienia. Masowka z reguly nie informuje o mocach...

Poczytaj jerkbaita a przekonasz sie, ze nie zajmuje sie takim czyms jak Dragon, dowiesz sie rowniez dlaczego...
Tego, o czym mowisz nie podjalbym sie oszacowac, z prostej przyczyny: nie wierze w jakakolwiek powtrzalnosc wedek wspomnianej f-my.Jak sugerowalem, lepiej skoncentruj sie na wedkach renomowanego wytworcy...

Gumo


#48 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:36

Myślałem, że Dragon to już renomowany wytwórca...:D
Niedawno szukałem dla brata pierwszego w życiu spinningu i oglądałem w sklepie St. Croix Avida (nie kupiliśmy go wreszcie, bo uznałem, że pierwszą wędkę może zniszczyć, a była to kupa forsy). Piękny kij. HM-y Dragona to nie jest nic porównywalnego?

#49 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:44

Dobre pytanie.
Mam wrazenie, ze o tym wszystkim juz bylo...
Ju rzuce tylko tyle: co myslec o wyrobach wytworcy, ktory rzuca na rynek zarowno badziewie, jak i kije majace robic za top?
Ktore sa topem a ktore badziewiem, reklama slawi jedne i drugie... :D

Gumo

#50 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:48

No tak, Gumofilc, ale np. Shimano. Karpiówki Beast Master są b. dobre, a gdy wziąłem do ręki spinning Catanę - o Alivio nie wspomnę - to niebardzo wiedziałem kto to zrobił, po co, i komu chce to sprzedać :D.
Jeszcze jedno. Na TD 2.7m nie miałem okazu - trzykilówki, za to sporo - ale na TD do 42g, którym łowię od miesiąca, miałem dwie półtora-czy dwukilówki, o których nie warto gadać, jednak przytrafił się i sumek - nie ważyłem, ale na oko pomiędzy 7 a 10kg i ja go poczułem, a kij nie - pięknie pracował. Nie sprawiał wrażenia, że gdyby to było coś dwa razy cięższego to coś by się stało, a wręcz przeciwnie.

#51 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:59

Odpowiem Ci wiec tak, jak odpowiadalem wielokrotnie: to kupuj Dragona i Shimano, jak tak Ci odpowiadaja...
Osobiscie nie mam zadnego interesu, zebys (i innni) kupowal to a tamto.
Mowa caly czas o tym co oferuje nasz rynek, bo nad tym sprzetem zza Wielkiej Wody moze sie warto zastanowic.
Tam nie wszystko sie sprzeda....

Gumo

#52 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 17:47

Piszesz ,że taki polski cięższy spining, a według opisu to c.w. 8-28g i moc 20lb co w moich kryteriach ustawiałoby go raczej w grupie średniego spiningu.

Gumofilc rozwial wiekszosc watpliwosci. Ja chcialbym przeprosic za skrót myslowy. Piszac ciezszy spinning mialem na mysli ze wyciagne nim te ryby, którym Cormoran Black Star Pro nie dalby rady :mellow: , bo nadal upieram sie ze w wiekszosci przypadków taki mi wystarczy.
A da sie nim pociagnac i najwiekszego Bombera, i zaciac wtedy tez sie da :mellow: . Mannsa 30+ juz niestety nie :(

#53 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 lipiec 2007 - 23:15

Dziwnie reagujesz, Gumofilc. Pozdrawiam

#54 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 lipiec 2007 - 16:18

OK 20lb też dało mi do myślenia. Ale możliwość soczystego ciśnięcia 30g przynetą też się liczy.
No i ten opis jak się ma 28g (1 oz) do 3 oz podanych przez Jankesów? :huh:



Miałem ten kijek w ręku, wspaniała zabawka ale tych 3oz radziłbym nie rzucać,większymi przynętami niż 1 1\4oz, co do ciągania za łodzią to tak jak napisał Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych