Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird cena ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 27 grudzień 2012 - 18:31

Witam wszystkich . Moze wiecie jaka jest cena tego nowego cudu w PL ?

Humminbird degrre sonar ?? 

Dzieki wielkie.



#2 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3670 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:14

A nie czasem Humminbird 360 Degree Sonar ? ;) U nas tego nie widziałem, a nie "u nas" to kwota rzędu 2000$ :P



#3 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:25

Czyli pieknie.Dzieki. Tak Degree :rolleyes: :unsure:



#4 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2012 - 00:19

i garaż do trzymania tego ustrojstwa ;)

 

Załączony plik  Pod.JPG   20,71 KB   95 Ilość pobrań



#5 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 05:35

Tam gdzie taniej czyli za woda sam przetwornik $1999 i do tego mode echo z seri 700 (najtanszy) za $1050 . :rolleyes:



#6 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 grudzień 2012 - 14:02

Troche calosc drogo wychodzi,wiec trzeba pomyslec nad DownScanem normalnym.Dzieki wszystkim.



#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2012 - 16:57

zapomnij o Down Scan/Down Imaging to czysto marketingowy badziew, Structure Scan/Side Imaging to już co innego



#8 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 grudzień 2012 - 17:12

zapomnij o Down Scan/Down Imaging to czysto marketingowy badziew, Structure Scan/Side Imaging to już co innego

 

Czy to czy inne, cos musze  chyba kupic na wiosne bo idzie lodka juz do Mnie :) .@bazylos mowisz , ze StructurScan lepszy!?Podaj jakies konkrety bo jestem ZIELONY w tym temacie i za wszystko bede bardzooo wdzieczny.



#9 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 17:33

 .@bazylos mowisz , ze StructurScan lepszy!?Podaj jakies konkrety bo jestem ZIELONY w tym temacie i za wszystko bede bardzooo wdzieczny.

 

nie lepszy, nie gorszy, tylko inny. downscan to zwykle echo z inna czestotliwoscia (wieksza rozdzielczosc) i "trojkatem" zamiast stozka (co imo jest raczej wada niz zaleta). rozdzielczosc ok, ale warto miec lupe na lodce gdy nie dysponuje sie 7/8 calowym ekranem. opinie mam podobna do bazylossa.

sidescan jest inny, bo skanuje w "bok" i dostajesz "georeferencyjny" obraz. czyli skan kilkanascie/kilkadziesiat metrow w lewo i prawo, odnajdujesz klode, skaly or sth, zaznaczasz i plyniesz. nie wspominajac o hds'ach gen2 i nanoszeniu tego na mape live. jest google, youtube, mozna poszukac i porownac. natomiast od dsi zdecywanie wolalbym hds'a- raz ze uzywka gen1 wyjdzie taniej, to i o lss mozna rozbudowac w przyszlosci, a i mozliwosci standardowego echa wieksze (mapy, zrzut loga na karte, etc).

 

 

 

i garaż do trzymania tego ustrojstwa ;)
 

niedlugo cos wymysla, bo siedzenia na rufie zaczynaja tracic racje bytu ;) 360, kotwice ala minnkota talon (najczesciej 2). jedno im trzeba przyznac: potrafia sie bawic :) zazdroszcze rynku, cen, zabawek, ilosci slipow i wody...  ech...


Użytkownik nrt80 edytował ten post 28 grudzień 2012 - 17:36


#10 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2012 - 17:33

Czy lepszy SS Lowarance czy SI Humminbirda to już temat na mniej obiektywną dyskusję

 

ja mówię, że obrazowanie DS Lowarance czy DI Humminbirda, a obrazowanie SI/SS to zupełnie inna wartość użytkowa

 

i w praktyce badziej przydatne jest klasyczne skanowanie stożkiem 83/200 niż DS/DI

 



#11 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 17:44

Czy lepszy SS Lowarance czy SI Humminbirda to już temat na mniej obiektywną dyskusję

 

ja mówię, że obrazowanie DS Lowarance czy DI Humminbirda, a obrazowanie SI/SS to zupełnie inna wartość użytkowa

 

i w praktyce badziej przydatne jest klasyczne skanowanie stożkiem 83/200 niż DS/DI

 

ja również o tym, ale mniej politycznie. fanboyem nie jestem i z rozpędu pisałem o sprzętach Lowrance'a, bo wśród nich się poruszam (tylko i wyłącznie ze wzgl doktorka, format .lcm i biedę w tym zakresie w Humminach)



#12 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 grudzień 2012 - 18:02

Ok dzieki wielkie ,teraz juz mam troche jasniej ALE DALEJ CIEMNO JAK W DU..IE , moze to trzeba kupic i uczyc sie na wlasnych BLEDACH ( dojsciach) bo z gadki to sie jeszcze nikt madry nie zrobil. :blink:



#13 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2012 - 18:59

po prostu nie kupuj echo wyłącznie z DS/DI np. 788ci HD DI

 

albo zwykły stożek albo SI (np. 798ci SI, 998c SI) albo SS czyli HDS (HDS gen2) + moduł LSS2 lub Touch Gen2 + przetwornik LSS2 (z LSS1 nie pracuje prawidłowo)

 

sam używam 798ci HD SI i chwaliłem sobie kompaktowość (wszystko w jednym i jeden przetwornik), jakość sygnału i wysoką rozdzielczość, Lowrance ma jakby minimalnie (ale to bardzo subiektywne i zależy od wielu czynników, min idealne miejsce instalacji przetwornika) lepszy obraz w Structure, ale słabsze rozdzielczości

 

dla mnie osobiście w Lowrance koszmarem jest ten job twoju mać moduł LSS i konieczność instalacji dwóch przetworników (w przypadku konstrukcji łodzi dostępnych w PL przetwornika LSS na stałe na dnie łodzi), co praktycznie ogranicza wykorzystanie echo tylko do jednej łodzi, moja 798 mieści się w standardowym coverze i przenosiłem ją między pontonem i łódką

 

obecna wersja przetwornika LSS2 ma 30cm długości ! i w większości wypadków jest bardzo trudny do prawidłowego zamontowania, a to ma kolosalne znaczenie !

 

sam będę pewnie sprzedawał swoją, bo na wiosnę chcę sobie powiększyć ekranik :) i zakupić 998c SI


Użytkownik bazyloss edytował ten post 28 grudzień 2012 - 19:01


#14 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 grudzień 2012 - 19:34

k teraz juz troche JASNIEJ niz w du..ie  :rolleyes: . Dzieki wielkie.Ale dalej czekam na nowe wiadomosci jak ktos ma....



#15 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:37

To w takim razie co jest waszym zdaniem NAJLEPSZE !? 

DownScan ?

SideScan ?

StructureScan ?

Taka mala lista wedlug uzytkownikow .



#16 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:45

mam wrażenie, że nadal nie rozumiesz podstawowej różnicy w zakresie technologii obrazowania ;)



#17 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 08:32

dla mnie osobiście w Lowrance koszmarem jest ten job twoju mać moduł LSS i konieczność instalacji dwóch przetworników (w przypadku konstrukcji łodzi dostępnych w PL przetwornika LSS na stałe na dnie łodzi), co praktycznie ogranicza wykorzystanie echo tylko do jednej łodzi, moja 798 mieści się w standardowym coverze i przenosiłem ją między pontonem i łódką

 

dla mnie polskim koszmarem jest konieczność (w zasadzie) posiadania 2 łódek, gdy ktoś bakcyla złapie. mam bajora w okolicy, gdzie jest strefa ciszy i zakaz spalin a wędkowanie umila szum autostrady lub letnie "umcyk umcyk" okolicznych dyskotek.



#18 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 31 grudzień 2012 - 15:09

mam wrażenie, że nadal nie rozumiesz podstawowej różnicy w zakresie technologii obrazowania ;)

:P chyba mam , ale wole sie dowiedziec od kogos kto mial doczynienia z jednym i drugim systemem! Ale chyba tak jak napisalem wczesniej........

trzeba samemu kupic i dochodzic meteda prob i bledow  <_< .

Pozdro.



#19 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 grudzień 2012 - 17:10

wcale nie trzeba, ale stawianie pytania w formie zupełnie nie obiektywnego "konkursu' nie ma zupełnie sensu inie wiem w czym miało by pomóc

 

to co, kupisz tą, która otrzyma najwięcej punktów ? ...... :)



#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 grudzień 2012 - 17:19

ja swojego czasu coś tam naskrobałem o różnicach i troche nie chce mi się tego powtarzać, ale sama technologia skanowania DS/SS nie różni się tak bardzo, jednak w zakresie obrazowanie juz TAK

 

dla przypomnienia :

 

Załączony plik  fghfgh.jpeg   60,07 KB   74 Ilość pobrań

 

Załączony plik  fghfghh.jpeg   50,08 KB   88 Ilość pobrań

 

Załączony plik  hghg.jpeg   42,83 KB   71 Ilość pobrań

 

 

widzę, że mocno pomniejszyło, jak chcesz to mogę Ci wysłać te zrzuty z mojej echosondy na maila w HiRes

 

na foto1 złożenie Side Imaging i klasyczny stożek 200khz

 

na SI wyraźnie widać rybę prawdopodobnie sandacz ok. 65cm przyklejony do krawędzi starego koryta

 

na 2D nie widać pochodzącego od niego łuku czy części łuku, bo ryba jest po prostu poza zasięgiem stożka na tej głębokości

 

na foto2

 

Side Imagnig j.w.

 

na widoku Down Imaging rybę co prawda można dopatrzyć, ale dam rękę obciąć, że większość (w tym ja) mając do dyspozycji tylko widok DI przepuścił by ją "w terenie", dodatkowo trudno okreslic na szybko po której stronie łodzi się znajduje

 

foto 3 zalana droga żwirowa i różnice w obrazowaniu - chyba nie wymaga komentarza przydatność praktyczna SI w konfrontacji z DI (o 2D już nie mówię)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 01 styczeń 2013 - 16:35