Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

S 871-2-mhx vs FX 701-2 porównanie

blank phenix mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 03 marzec 2015 - 10:46

Gdzieś już napisałem - mam ściętą 701-1 o 5cm -  pan Kawalec mi to zaproponował /po uzgodnienu do czego ma służyć kijek/ i jestem mega zadowolony.

Jest 'mocniejszy' szczyt i ładnie podbija. Nie tracąc na czuciu przynęty.

Pod jigowanie czy 'jaskółkowanie' super :)

Kijek 208cm.


  • PiernikTorunski lubi to

#22 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 03 marzec 2015 - 14:43

Posiadam rzeczony Fx711-2 albo jak kto woli 702-2[wykonał skalek 77] i jak wszystkie elixiry szczyt ugina się po ok.10-15cm, stąd przeświadczenie o tym,że kij jest wolny.  Kij a właściwie blank jest dość szybki o dość łagodnej linii ugięcia i rzuca dobrze od 2-2,5g główka + 1" gumka do 6g główka + 2-3" smukła gumka ale do spokojniejszego jigowania, nadaję sie również do małych wobków z np.jajem po max 5cm z niezbyt dużym sterem czy obrotówek 00[da się ale bez szału],0,1 i 2. Szybki kij, to taki, w którym po wyrzucie szybko gasną drgania a nie sztywny z miększą szczytówką, z tego 702-2 ryby raczej nie spadają chociaż zdarzają się dni, gdzie atak okonia jest bardzo szybki i równie szybko się kończy i wtedy rzeczywiście potrzebna jest szybka elektryczna kosa xtra fast, taka jak np. matagi super shore ll czy jeszcze lepiej nuowo.  Wiele zależy od predyspozycji łowcy i to, co dla jednego jest już szybkim kijem, dla innego będzie wolną kluską.



#23 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 marzec 2015 - 21:43

A myślałeś żeby ściąć ze szczytu 701-1 ? wiele osób tak zrobiło i są zadowoleni . Ja już podjąłem decyzje , przycinam .

Jak się spotkamy, to przy okazji porównamy przyciętą 701 i oryginał. I nie wykluczam, że powstanie kolejny kijek, ale:

 

Po dłuższym namyśle wybrałem wykonanie blanku w polskiej pracowni (FA). Ma być to nie istniejący blank SLF 736-1 Nano - czyli seria F w wersji Nano dł. 7.3 " do 6 lb.  ( akurat w 6lb katalogowo są tylko 7.0 lub 7.6")

 

Jeżeli macie jakieś sugestie odnośnie mojego wyboru piszcie śmiało, do zamówienia zostało 6 dni ( ale nie będę publicznie odliczał :P)



#24 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 09 marzec 2015 - 21:50

Myślę że to bedzie dobrym rozwiązaniem  ;) https://www.sklep.br...apan-1,8-7g/893



#25 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 09 marzec 2015 - 21:54

To samo miałem pisać, ale ja wybrałem wersje Suzuki do 5g. Jest dużo szybsza od 701 i do tego płynniejsze ma ugięcie.



#26 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 marzec 2015 - 22:10

Dziękuję za link, wygląda ciekawie, jednak poczekam na opinie i możliwość osobistego pomacania blanku.

Przy wyborze blanku muszę go mieć w rękach, choćby zbliżony model. Blaasa F 706-2 Nano miałem w ręce w wykonaniu Konrada z NothRods i wydawał się odpowiedni, a czy tak jest w rzeczywistości zobaczymy.



#27 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 09 marzec 2015 - 22:24

Tez mialem ten nano w rękach.

Suzuki to inna bajka, szybciej gaśnie.



#28 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2015 - 13:34

U mnie wszystko zmieniło się za sprawą wypadu na lubelskie kropki. Z kumplem odwiedziliśmy pierwszy raz pracownię Z. Kawalca. Wpadliśmy pobuszować w blankach phenixa do połowu okoni i powymieniać opinie ze Zbyszkiem i jego synem.

 

Miał być początkowo jednoskład z FA, potem wstrzymałem się do chwili sprawdzenia na żywca jednoczęściowych blanków phenixa u Kawalców, a zakończyło się na kupnie dwuczęściowego blanku 205 cm z wklejaną szklaną szczytówką spod ręki Zbyszka Kawalca, czyli tzw. "The Kociej Łapy" :)

Blank będący istnym Frankensteinem spod ręki Z.Kawalca ma zadatki na super okoniową kosę, powalił mnie czułością, takiej wklejki ze szkła jeszcze nie trzymałem w dłoni. Teraz czeka w kolejce na uzbrojenie przez kumpla.


Użytkownik Maticsh edytował ten post 10 marzec 2015 - 15:43


#29 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 10 marzec 2015 - 13:52

"Odgrzeje kotleta"....właśnie skończyłem zbroić mhx s871, i już był na szybkim teście, ubrany w minimy match tichrom od 16, i o ile opisany jest 1-6gr , to śle oczywiście paprochy od 1 gr, ale po założeniu 8gr i kitecha 6cm, to dopiero ładował się jak z procy, przy czym opad był bardzo dobrze widoczny na szczytówce i na wędzisku było czuć wszystko, myślę że spokojnie można mu jeszcze dołożyć ... zresztą jak każdemu MHX-owi... :) a jaki jest w moim odczuciu największy atut tego kija z niego nie ma szans spaść żadna ryba...jego elastyczność jest naprawdę super....pozdro może to komuś pomoże...

Załączone pliki


  • Luki22 lubi to

#30 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1859 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 marzec 2015 - 15:47

MHX S871-2 przerobiłem już dwie sztuki, przerobiłem również S781-2 i to jest fajna kosa, szybszy od 871 pozwalający na łowienie w zakresie 1-6g olowiu plus delikatna gumka, biorąc pod uwage cene to jest to najlepszy dłubacz w swojej klasie



#31 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 17:47

MHX S871-2 przerobiłem już dwie sztuki, przerobiłem również S781-2 i to jest fajna kosa, szybszy od 871 pozwalający na łowienie w zakresie 1-6g olowiu plus delikatna gumka, biorąc pod uwage cene to jest to najlepszy dłubacz w swojej klasie

Czy jest dostępny ten blank S781-2 ?



#32 OFFLINE   Rapanui82

Rapanui82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaStare Polichno

Napisano 13 marzec 2015 - 14:05

Czy jest dostępny ten blank S781-2 ?

Jest w Art Rodzie jak i w Northrods-http://northrods.pl/...page=blanki-mhx


Użytkownik Rapanui82 edytował ten post 13 marzec 2015 - 14:06


#33 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2015 - 17:39

Koledzy, wacham się pomiędzy MHX S871-2 i Phenixem 761-2. Potrzebuję wyłącznie do przynęt gumowych na 1-5g główkach. Jako główny cel okoń oczywiście. Mam kijek, który 5g i 2/3" obsługuje i teraz chciałbym typowego UL.

#34 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1859 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 marzec 2015 - 21:29

Ja bym brał MHX, pasuje mi, lubie nim łowić i tyle. Ogólnie Phenixy jakoś mnie nie leża. Ale to tylko moja subiektywna opinia.



#35 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:36

Gdzie znaleźć ten blank S781-2? Nigdzie nie mogę go namierzyć :(

Hubertus, piszesz, że 781 jest szybszy niż 871? Szukam blanku, który komfortowo obsłuży gumki 2" na główkach 2-6g. Nie będę schodził poniżej 2g, czasami może wejdę na główkę 7g max (bardzo sporadycznie). Lubię szybkie blanki ale z pracą podczas holu okoniową, zapewniającą brak spadów.

Kij będzie używany przeważnie na pomorskich kanałach z brzegu, czasami z pontonu.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 19 kwiecień 2015 - 06:31


#36 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 kwiecień 2015 - 06:55

Fishing Rod ?

#37 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 07:25

Tak czytam od wczoraj o tych blankach UL i jako, że kij ma służyć przeważnie do połowów z brzegu, to skłaniam się do dłużej konstrukcji niż 781-2.

 

Czy ktoś bezpośrednio porównywał modele MHX S871-2 i Phenix FX 761-2? Który z nich jest szybszy w ręku? W opisach MHX jest moderate, a FX fast ale jak jest na prawdę? Jak z ich pracą podczas holu okonków?

 

Czy oba blanki pozwolą na komfortowe czucie gumki 3-4cm na główce 2g? Czy pozwolą komfortowo obłowić miejscówkę główką 6g z gumką 5-6cm?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 19 kwiecień 2015 - 07:41


#38 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 08:58

Jest w Art Rodzie jak i w Northrods-http://northrods.pl/...page=blanki-mhx

Niestety ale jakoś nie mogę znalżć tego MHX S781-2


  • ms80 lubi to

#39 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 08:59

Jest w Fishing Rod jedynie. Nie ma go w NR ani w FC



#40 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 19 kwiecień 2015 - 09:43

W BRC jest dostepny, sam tam kupowałem.

https://www.sklep.br...2-czesciowe/170

 

Tylko ja kupowałem w jednym kawałku i w promocji :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix, mhx