Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nowy zakup mnie czeka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 15:43

Witam wszystkich!

No i stało się, w tym roku byłem w Finlandii, przy wyciąganiu szczupaka 86 cm z wody moją jerkówką Daiwą Silvercreek 40-150g, szczupak robiąc świecę w powietrzu , wskoczył do łódki przy okazji jakoś niefortunni łamiąc moją wędkę w dwóch miejscach.

Jako że wędka była kupiona w Fishing-Mart i czas 21 dni gwarancji już minął, zostaną mi zwrócone pieniążki. Będzie to kwota zakupu czyli około 450 zł.

Była to moja pierwsza jerkówka i sam nie wiem czy była dobra czy nie. Dla mnie była trochę za sztywna, ale może taka powinna być.
Miała 1.85 cm i była dwuskładowa. Rzucałem nią sliderami 7 jak i 12 kończąc na Fatso 14.

No i teraz pytanie do Was, co w tej cenie warto zakupić ?

Co sądzicie o Team Dragon do 120g ?
Może jakaś alternatywa?

Zależy mi żeby wędka była jednak dwuskładowa. Wiem że to mało miejsca zajmuje jak jest jednoskładowa, ale wygodniej jest transportować wędkę dwuskładową zwłaszcza w sytuacjach jak się ma załadowany cały samochód gadżetami wędkarskimi i się gdzieś jedzie w kilka osób

Czekam na wasze typy - propozycje.

Dodam jeszcze że multipliaktor jaki posiadam i używałem do tej pory to Abu Garcia 4601 C3

Jacek


#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:20

Daiwa Silvercreek, jak sobie przypominam z targow w Poznaniu, zbytnio swojej ceny nie była warta. Myślę że za 500 zł jesteś w stanie zamówić kij u rodbuildera lub kupić jakiś lekko używany kijek jerkowy z pracowni. Warto rozważyć te opcje. Z gotowców w tej cenie.... może nieśmiertelny Rozemeijer III generacji (ten który jest opisywany w jednym z artykułów u nas)

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:26

Myślę, ze Friko ma rację, zamiast kupowac gotowca z dalekiego wschodu za podobną sume mozesz uzbroić taki kij u rodbuildera. Napewno się nie złamie tak szybko i bedzie idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Mozesz wybierać z pośród markowych blanków o mocy 25 lbs i pewnych sprawdzonych komponetów. Jak pamietam te daiwy z poznańskich targow to miały takie dziwne jakby 'morskie' przelotki. Czy ten kij miałes w Finlandii?
pozd JW :D

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:28

też mi się wydaje że to był ten kijek uzbrojony na siłę w przelotki Low Rider



#5 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:37

Czy u rodbuildera mogę zamówić całą wędkę wraz z blankiem ? Czy blank osobno kupić (da się w Polsce?) i tylko zbroić u rodbuildera ?

Tak, ten kijek miałem w Finlandii, przelotki rzeczywiście dziwne, ale to Przelotki Fuji Low Rider.
Podobno super mocne

http://jerkbait.pl/?p=38 chodzi o tą wędkę prawda ?

Zastanawiam się jednak czy 80-120 to nie za mały przedział.
Do tej pory używałem też tej wędki do Pike-ów 16 a to napewno mniej niż 80 g.

Czy ta cena która jest w artykule to cena wędki uzbrojonej ?

Jeżeli bym chciał budować wędkę, to co polecacie tak żebym się zmieścił w 400-500 zł ??

Jacek




#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 16:49

No widzisz, @JJack, co z tego że przelotki mocne, jak kij diabli wzięli... całośc jest tak mocna, jak najsłabsze ogniwo...

Tak, chodzi o tego rozemeijera - w Polsce dostaniesz raczej coś używanego, bo nie ma dystrybutora. Ew. możesz spróbowac jakiegoś niemickiego e-baya może :huh:

Pike-16 rzucisz tym kijem spokojnie, dolną granica się nie przejmuj, ja myślę że podany c.w. wskazuje raczej górny przedział.

W okolicach 500zł możesz dostać gotową wędkę typu custom. Możesz też kupić sam blank albo blank i komponenty jeśli masz kogoś, kto Ci go uzbroi.

#7 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 18:57

A jeszcze w trakcie pisania na forum wyszła sprawa, że mam możliwość zamówienia czegoś prosto z USA. Ktoś jest mi w stanie wysłać wędkę z Chicago.

Co w takiej sytuacji polecacie, chodzi oczywiście o dwuskład


#8 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2007 - 21:35

jakoś temat umarł ;(

Napisałem maila do Pana Matuszewskiego z wymaganiami:

Używana do przynęt od Sliderów 7cm do Fatso 14 (110g)
Linka jaką używam to 30lb
Multiplikator posiadam AbuGarcia 4601 C3
Długość wędki 1.85-1.95 w tym przedziale.

Jednak dostałem odpowiedź że jedyna wędka jaka przychodzi na myśl to Megabass jednak cena to kilkakrotność 500 zł

Może wy coś polecicie, gdybyśmy zawężyli przynęty od Sliderów 10 do Fatso 14 ?



#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 21:49

Dość duży rozrzut wagowy używanych wabików slider 7F ma 17g a fatso 14 ponad 100g :huh: . Prawda jest taka, ze da rade rzucic plywająca wersją Slidera 7 z kija o c/w do 110g , ale przy zaakceptowaniu faktu, że kij się nie ładuje sie przy tak małej :huh: masie i rzut jest zasadniczo z multiplikatora. W praktyce oznacza to większe ryzyko splątania i raczej krotszy dystans. Choć slider w każdej wersji polecia prawie zawsze na wystarczajaca odległość. lepszy w takiej konfiguracji byłby tez jakiś mocny niskoprofilowiec np Curado 201 DPV , a nie C3 4601
Dużo realniej byłoby zawęzić potencjalny arsenał przynęt do Slidera 10S, 12S, fatso 10s i 14S ( F14S - jeśli już koniecznie chcesz wykańczać swój kręgosłup) Wówczas blank o długości 183 cm i mocy 25-30 lbs powinien być akurat.
pozd JW :D



#10 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2007 - 21:56

Jerzy, dzięki za odpowiedź
Odkąd zacząłem moją przygodę z castingiem, trzeba przyznać że FATSO 14 rzucałem może z 5 razy i to nie w Polsce.

Myślę że najczęściej wyrzucanymi przynętami przeze mnie będą Slidery 10S 12S i Fatso w tych rozmiarach.

Jerzy, co ty byś polecił jeżeli chodzi o blanki oraz wszystkie komponenty?

Na czym warto składać ?





#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 22:05

Przyznam ci się, że wyrosłem z łowienia ciężkimi jerkbaitami i dziś śmigam 13cm woblerami o masie max 25g i jest lepiej. Tzn. łowię tyle samo, ale nie katuje się juz tak jak w przypadku heavy-jerkowania.
Jesli chcesz się zmieścić w przedziale 500 zł to kupiłbym albo St croix`a Triumpha o mocy 20 lbs i długości 6,6' (198cm), ostatnio była dyskusja na ten temat, albo montowałbym cos na blanku ATC/Shikari MB665 albo C605. Miałem oba wspomniane blanki w rękach i do przynęt w zakresie SD7S do F10s czy SD12S byłyby bardziej niż odpowiednie. Oba maja moc 25 lbs i wytrzymałyby okazjonalne strzelanie z granatów typu F14S napewno :D
pozd JW :D

#12 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 lipiec 2007 - 22:15

Myślę że w tym zakresie wagowym ze stajni ATC shikari. Nadaje się MU666 lub Mu665 . Magnum tapper to nie mój typ numer jeden do jerkowania(zbyt szczytowa akcja). C605 obsłuży przynęty do 60 g , C606 do 75 z małym +. Blank do jerkówki ma za zadanie nie tylko rzucić Jerka , ale poprowdzić go , zaciąć rybę i zapewnić komfort podczas holowania ryby.

Pozdrawiam Łukasz

#13 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2007 - 22:24

Łukasz w twoim poście napisałeś o 2 czy 4 blankach ?

Nadaje się MU666 lub Mu665 ....
C605 obsłuży przynęty do 60 g , C606 do 75 z małym +....

Przeglądam stronę FishingCenter.com.pl i tam blanków tej firmy chyba nie ma. Orientujecie się czy można na zamówienie te blanki zakupić ?

Co z komponentami? Na czym warto zbudować taką wędkę ?

Jacek

#14 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 lipiec 2007 - 22:38

Nadają się dwa Mu666 Mu665 , parametry dwóch pozostałych podałem aby było jaśniej - ale wyszło ciemniej :D .

pozdrawiam Łukasz

#15 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2007 - 22:40

No widzisz, @JJack, co z tego że przelotki mocne, jak kij diabli wzięli... całośc jest tak mocna, jak najsłabsze ogniwo...

Tak, chodzi o tego rozemeijera - w Polsce dostaniesz raczej coś używanego, bo nie ma dystrybutora. Ew. możesz spróbowac jakiegoś niemickiego e-baya może :huh:

Pike-16 rzucisz tym kijem spokojnie, dolną granica się nie przejmuj, ja myślę że podany c.w. wskazuje raczej górny przedział.

W okolicach 500zł możesz dostać gotową wędkę typu custom. Możesz też kupić sam blank albo blank i komponenty jeśli masz kogoś, kto Ci go uzbroi.

Rozmawiałem z chłopakami z Jerka i będą mieli Rozemajery. Trzeba się z nimi skontaktować i zaklepać sobie sztukę.
P.

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 05:19

jak chcesz rzucac w przedziale od 15 do 105 gram, to potrzebujesz dwoch wedek, jedna do okolo 50 gram, a druga do okolo 120 gram, w ten sposob oblowisz wszystkie wabiki, tak jak sie nalezy, w innym przypadku nie poprowadzisz zadnego wabika z wymagana dokladnoscia

proponuje tobie na poczatek dwie stosunkowo tanie wedki z serii triumph, pierwszy do 17 lb a druga do 25 lb, tymi dwoma kijami powinienes relatywnie latwo wejsc w swiat castingu

#17 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2007 - 06:59

Pitt, już wczoraj zadecydowałem że rezygnuję z Fatso 14

Zostaję przy przynętach SLider 10,12 , Fatso 10, Jack 18, czyli wędka taka z wyrzutem do 75 g

Będzie to jednak chyba wędeczka budowana


#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2007 - 08:55

Nadaje się MU666 lub Mu665 ....
C605 obsłuży przynęty do 60 g , C606 do 75 z małym +....

Przeglądam stronę FishingCenter.com.pl i tam blanków tej firmy chyba nie ma. Orientujecie się czy można na zamówienie te blanki zakupić ?


@Jacku,

wybór jest tak duży, że można się pomylić :mellow: mamy różnych rodbuilderów na stronie, i pełen przekrój krajowej oferty :mellow:

1/Batsony zakupisz w Warszawie, w pracowni Fishing Center

2/ a blanki Shikari, o których wspominał Łukasz Masiak w Gdańsku, w pracowni Rodmas

3/ u Żbika w Łodzi, możesz zaś zamówić do sprowadzenia blanki St.Croix lub Lamiglasa, lub gotowe wędki tych firm

- brać, wybierać, decydować :mellow:




#19 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2007 - 09:13

Będzie to Shikari - tak myślę.
nie znam jeszcze szczegółów, ale dam znać jak wszystko sobie już ułożę w głowie



#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2007 - 15:27

Myślę że w tym zakresie wagowym ze stajni ATC shikari. Nadaje się MU666 lub Mu665 . Magnum tapper to nie mój typ numer jeden do jerkowania(zbyt szczytowa akcja). C605 obsłuży przynęty do 60 g , C606 do 75 z małym +. Blank do jerkówki ma za zadanie nie tylko rzucić Jerka , ale poprowdzić go , zaciąć rybę i zapewnić komfort podczas holowania ryby.

Pozdrawiam Łukasz


Łukaszu,

zapytam z ciekawości: nie znam blanków Shikari i nie wiem jak ich opis przekłada się na rzeczywiste parametry użytkowe, zwróciłem jednak uwagę iż blank MU 665 ma górne c.w. opisane na 5 uncji (przynajmniej ta na wyprzedaży w mudhole), z kolei MU666 z aktualnego katalogu ATC ma deklarowaną moc 40lb . Wydaje się to strasznie dużo... czy te blanki mają szansę się ugiąć przy rybie mniejszej niz 5kg ?

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych