Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak najlatwiej zrobic cykade??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 22 luty 2009 - 12:34

Listek z puszki po piwie. A jak do takiego listka zrobić korpus ? Czy gdybym zacisnął na tym listku śrucine ołowianą w odpowiednim miejscu i zrobił otwory to czy to by zdało egzamin ? Czy praca takiej cykady wyczuwalna jest na wędce ?

#22 OFFLINE   sasza237

sasza237

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 23 luty 2009 - 08:26

Można i tak, ale nie wyjdzie z tego cykada, tylko twór cykadopodobny. Drgania cykady regulują otworki w części grzbietowej - ich rozmieszczenie i ilość. Wyczuwalność drgań na dolniku jest zależna od właściwości samej wędki, jej odp. proporcji do przynęty, a także od odl. łowienia, rodzaju linki i charakteru łowiska.

#23 OFFLINE   bies

bies

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 23 marzec 2009 - 08:42

Witam panowie, co do blaszek na cykady to proponuje allegro dział ,,modelarstwo podrozdział ,,materiały można tam znaleźć odpowiednią blachę (grubość, stop...}.
Przy okazji jakie wędki proponujecie do połowu cykadami.

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2009 - 09:25

Metody najprostsze rowniez nieraz skutkuja, np. pamietam pomysl ojca, ktory po wyrwaniu wszystkich przynet napredce zrobil wabik z kapsla i na to rowniez lowil ryby.
Trzeba jednak zaznaczyc, ze to byly troche inne czasy i inna obsada ryb, oraz inna presja.
Dzisiaj, aby lowic powtarzalnie ryby trzeba przynajmniej dysponowac pewną przyneta i sprzetem. Jak ktos ma do tego oko szybko dojdzie do wniosku ze to nadal jest mniejsza polowa ukladanki.
Ale stosujac wynalazki typu wyciata napredce blacha z puszki i nagniecione sruciny, raczej redukujemy swoje szanse...

Gumo

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2009 - 09:30

Aha, wedka... :D
Ja bym zastosowal dokladnie ta sama, jaka stosuje do woblerow, wahadel, obrotowek.
Musi byc jedynie dostosowana moca i c.w do masy i pracy danych przynet.

Gumo

#26 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 kwiecień 2009 - 19:22

witam. tak się zaczytałem o cykadach i zrobiłem coś takiego... materiały jakich użyłem to blacha ocynkowana wycięta z kawałka opierzenia stosowanego przy budowie dachu :huh: i z trudem znaleziona oliwka ołowiana,oczywiście dzieła dokończył superglue. nasuwają mi się pytania: czy obciążenie musi być tak rozmieszczone że większa część powinna być na przodzie przynęty ? czy jednak nie ma to większego znaczenia? czy cykada musi być uzbrojona w 2 kotwice? przyznam że druga kotwica nie bardzo mi pasuje ze względu na czepialskie łowisko.pozdrawiam -tofik

Załączone pliki



#27 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 kwiecień 2009 - 12:22

@tofiku- przesympatyczny
Po kolei:
- superglue nie daje w wodzie rady i prędzej czy później ołów przestanie być integralną częścią reszty cykady ;)
- rozmieszczenie obciążenia determinuje pracę cykady i w przypadku Twojej pierwszorodnej będzie ona raczej szeroka z uniesionym do góry kuprem
- najlepsze jest jednak rozwiązanie z dwoma kotwicami
- kilka otworów do mocowania niezbędnie potrzebnych, a przynajmniej zalecanych
To tak w wielkim skrócie.

#28 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 14:09

@smaczku- równie sympatyczny a może i bardziej. dzięki za podpowiedzi. właściwie mogłem trochę parametrów zciągnąć z twoich cykadek,ale nie chciałem tego robić bo przecież to nie sztuka coś kopiować . za cenne wskazówki dziękuję ci bardzo i oby do spotkania nad Odrą B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych