Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PSTRĄGI 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
805 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:29

Witam,

 

Guzu- gratuluje pieknych ryb. Pare razy przejezdzalem przez pireneje w drodze do Barcelony i widoki byly przepiekne, rzeki az pachnialy pieknymi rybami i jak widac nie mylilem sie :) 

 

Bujo

 

P.S. Ciekawe kiedy zaczniesz lowic na muche :) :) :) 


  • Guzu lubi to

#602 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:30

U nas to się trzeba napocić by takiego pięćdziesiątaka złapać. A tam proszę, co wyjazd to pięćdziesiątak. Normalnie skręca mnie jak kolejny czterdziestak ląduje na brzegu, z drugiej jednak strony niektórzy i czterdziestaków w wodzie nie widzieli, nie wiadomo czy się cieszyć czy smucić.



#603 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:38

Cieszyć ;)



#604 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:38

Przy odrobinie szczescia i mocnym zestawie dlaczego nie. Ja po raz kolejny jade dokladnie w to samo miejsce, tam mam najwieksze szanse bo znam wode. Pamietasz gdy pokazywalem ci jak przemieszczaja sie ryby na lowisku? Ponad 100 metrow wody a ida tylko dwoma rynnami. Ja bym mimo wszystko szukal rzek gdzie ruszaja na tarlo, latwiej je zlowic, kazdego dnia trzeba byc nad woda od 10 do 2-3 w nocy a jak zaczyna siapic i chmury to juz obowiazkowo. Zawsze przy takiej pogodzie ryby sie ruszaly i widac je bylo nawet na jeziorze, takie potezne rypniecia, ciezko pomylic z czymkolwiek innym. 

 

I wezcie ze soba jankesy fluo 7.5 cm, nie bedziecie zalowac :)

 

Bujo

 

Zmierzamy łowić nocą w stefie przypowierzchniowej, na rafach, w brzegach, przy ujściach, w potokach w odcinkach przyujściowych (także z rzutu) oraz głęboko w dzień na plosie  (DR, dopalacze, flashery i dodgery). Spodziewamy się przyłowów w postaci dużych szczupaków - sprzęt mamy raczej mocny. Ale niestety praktycznie zerową znajomość wody - jak zwykle :) Stąd wątpliwości i obawy o wynik. Gdybyśmy jechali w zeszłoroczne miejsce - wiedziałbym, jak się dobrać do "moich" kabanosków :)



#605 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:48

Witam,

 

W dzien powinniscie zobaczyc te ryby na sondzie. Stoja raczej w grupach po kilka sztuk, na przynety nie reaguja. Trzeba znalesc plytka rafe w poblizu i tam probowac. 

 

Na trolingowaniu sie nie znam, nie moja metoda wiec nic nie podpowiem. Wiem tylko ze trafiaja sie potezne palie, takie do 8-9 kg, musza byc drapiezne jak pstragi bo owadami by sie tak nie upasly :) 

 

Bujo



#606 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:06

Daniel, pięknie łowisz...

Gratulacje!


  • Guzu lubi to

#607 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:16

U nas to się trzeba napocić by takiego pięćdziesiątaka złapać. A tam proszę, co wyjazd to pięćdziesiątak. Normalnie skręca mnie jak kolejny czterdziestak ląduje na brzegu, z drugiej jednak strony niektórzy i czterdziestaków w wodzie nie widzieli, nie wiadomo czy się cieszyć czy smucić.


Przepraszam na wstępie ze łapie ryby i je pokazuje na forum. Nie chce być winnym skrętu Twoich kiszek.
Natomiast jak chodzi o pstragi to
W Hiszpanii nie masz szans się spocic. Ja niemal wszystkie złapałem bez wysiadania z auta!

Szczególnie że wysiadac sie nie chce przy 28 stopniach, tak jak dzisiaj. ..
Bujo- na muchę nie mam niestety czasu.
  • mifek lubi to

#608 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:24

no tak nie ma to jak polow na bolonke przez okno klimatyzowanego auta :)



#609 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:41

Przepraszam na wstępie ze łapie ryby i je pokazuje na forum. Nie chce być winnym skrętu Twoich kiszek.
Natomiast jak chodzi o pstragi to
W Hiszpanii nie masz szans się spocic. Ja niemal wszystkie złapałem bez wysiadania z auta!

Szczególnie że wysiadac sie nie chce przy 28 stopniach, tak jak dzisiaj. ..
Bujo- na muchę nie mam niestety czasu.

Kolego chyba mnie nie zrozumiałeś. O skręcaniu pisałem w kontekście swoich czterdziestaków, bo gdy wyjeżdżam na pstrągi to marzy mi się co najmniej pięćdziesiątak. Może gdyby były to pierwsze pstrągi pewnie bym się cieszył jednak po paru latach przerzucania ryb w przedziale 40-50 cm chce się większych. Jednak co zrobić jak większe są jak Yeti, niby wszyscy słyszeli ale tak na prawdę nikt ich nie widział. 



#610 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:01

Kolego chyba mnie nie zrozumiałeś. O skręcaniu pisałem w kontekście swoich czterdziestaków, bo gdy wyjeżdżam na pstrągi to marzy mi się co najmniej pięćdziesiątak. Może gdyby były to pierwsze pstrągi pewnie bym się cieszył jednak po paru latach przerzucania ryb w przedziale 40-50 cm chce się większych. Jednak co zrobić jak większe są jak Yeti, niby wszyscy słyszeli ale tak na prawdę nikt ich nie widział. 

 

Jechac tam gdzie wystepuja w ilosciach pozwalajacych realnie myslec o ich zlowieniu :) 



#611 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:37

Kolego chyba mnie nie zrozumiałeś. O skręcaniu pisałem w kontekście swoich czterdziestaków, bo gdy wyjeżdżam na pstrągi to marzy mi się co najmniej pięćdziesiątak. Może gdyby były to pierwsze pstrągi pewnie bym się cieszył jednak po paru latach przerzucania ryb w przedziale 40-50 cm chce się większych. Jednak co zrobić jak większe są jak Yeti, niby wszyscy słyszeli ale tak na prawdę nikt ich nie widział. 

 

Nie zrozumialem.
Ale juz rozumiem. Dziekuje za wyjasnienie.


Pozdrawiam



#612 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 16:07

Kolego chyba mnie nie zrozumiałeś. O skręcaniu pisałem w kontekście swoich czterdziestaków, bo gdy wyjeżdżam na pstrągi to marzy mi się co najmniej pięćdziesiątak. Może gdyby były to pierwsze pstrągi pewnie bym się cieszył jednak po paru latach przerzucania ryb w przedziale 40-50 cm chce się większych. Jednak co zrobić jak większe są jak Yeti, niby wszyscy słyszeli ale tak na prawdę nikt ich nie widział. 

 

@Andru77 akurat w Twoich rejonach jest zdecydowanie łatwiej o kabana niż w reszcie kraju. Na Mazowszu braniem 30'aka ludzie się podniecają...



#613 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 27 czerwiec 2013 - 18:03

Cześć wszystkim

 

Miałem szczęście robić Danielowi zdjęcia z jego rybami. Tego popołudnia nie złowiłem ani jednej ryby. Za to dzięki złym butom cały czas walczyłem o życie na śliskich kamieniach. Skąpałem się 3 razy z czego raz po szyję. To była pierwsza kąpiel po 10 minutach łowienia.. Łowiłem pstrągi w kilku rzekach na tym kontynencie - ta jest zdecydowanie najtrudniejszą z jaką miałem okazję się zmierzyć.  Tym większy szacun dla Daniela za jego wyniki. Sam dobrał najlepszą taktykę na to łowisko. Ja z moimi przyzwyczajeniami znad polskich rzeczek poniosłem sromotną klęskę.. Daniel - gratulacje i podziękowania za wspólny czas.

 

Pozdrawiam

 

Ewaryst


  • Guzu i Rheinangler lubią to

#614 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 czerwiec 2013 - 14:36

@Andru77 akurat w Twoich rejonach jest zdecydowanie łatwiej o kabana niż w reszcie kraju. Na Mazowszu braniem 30'aka ludzie się podniecają...

Nie twierdzę,  że jest inaczej. Myślę jednak, że to też się zmieni i będzie jak wszędzie.  :(  W Turzyńcu chcą budować MEWkę, przed Szczebrzeszynem zalew(w następnym tygodniu ma być w tej sprawie spotkanie z burmistrzem Szczebrzeszyna) zanim złapię 60+ to wody górskie przestaną istnieć na Roztoczu.



#615 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 czerwiec 2013 - 17:11

Muszę przyznać, że zarówno zdjęcia Daniela z rybami jak i nasze rozmowy przekonują mnie do tego, że czasem warto połowić z kimś, z kimś kto patrzy szeroko otwartymi oczami na wodę, kto próbuje swoich pomysłów, angażuje swoje doświadczenia z "innego' łowienia.

Tak więc moje zamiłowanie do samotnego łowienia w kontakcie z takimi wędkarzami jak Daniel gdzieś ulatuje,- cieszę się już Daniel na nasze spotkanie nad Renem  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 czerwiec 2013 - 17:11

  • Guzu lubi to

#616 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 czerwiec 2013 - 20:10

A to ja też może dodam mojego dzisiejszego pstrąga na Bukowej.

Kijek Mistrall Amundson 2.44 5-25g Tica Libra 2500 PP  0.10

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   209,1 KB   292 Ilość pobrań


#617 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:46

http://www.grodzkie....51a2a26162f38eb

 

Tak się w Polsze gospodaruje na legendarnych pstrągowych rzekach. :ph34r:



#618 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 23:09

http://www.grodzkie....51a2a26162f38eb

 

Tak się w Polsze gospodaruje na legendarnych pstrągowych rzekach. :ph34r:

Śliczny odcinek pstrągowo-lipieniowy pod topór ...  :unsure:  nie rozumiem tego ...



#619 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2013 - 11:22

Jeszcze wyprostują i skanalizują odcinek od Marciszowa, do Jeleniej Góry i będę łowił na "drgającą muchówkę" :wacko: :blink: :ph34r: :angry:



#620 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:17

ce418dbca54b0a2fm.jpgDzisiejszy dzikus z małej rzeczki w samo południe.33bcb777a6f6d411m.jpg
Sprzęt 
kij CD XLS 2.13 3-14gr 10lb
Daiwa Luvias 2506 
wobler lipowa uklejka A.L


Użytkownik DarekM edytował ten post 05 lipiec 2013 - 14:18

  • mlynek1976 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych