Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jazie 2013


  • Please log in to reply
705 replies to this topic

#701 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,334 posts
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Posted 20 December 2013 - 20:11

A to  wczorajsza rybka,rybek było za całą jesień,niestety większość do 30cm.Mieliśmy z kolegą po jednej dużej rybie ale niestety spadły.Ilość brań zapowiada jakiś armagedon pogodowy może -10 za kilka dni.attachicon.gifmms_img701413694.jpg.i najciekawsze to ryby brały na wodzie jednego metra.No nie muszę wspominać że brały na boniciaki.No ale na takiej głębokości to stosuję czterocentymetrowego okonka z małym sterem i pracą do jednego metra.

a miejsca o tej porze jakie wybierasz rafki , rozmyte , przelewy , opaski ?



#702 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 posts
  • LokalizacjaPołudnie PL

Posted 21 December 2013 - 01:16

Dostałem wczoraj na testy uklejke 4cm od kolegi Mirka @ Miro 85, i oto efekt w postaci jazia 54cm :)

Jutro na testy dostane 7ki i 10ki, może bolo się skusi ;)

attachicon.gifDSCN0448.JPG

No ładnie... mi każesz wobki strugać na ryby których w życiu nie widziałem, a sam łowisz...          (....)"Guzik" dostaniesz,jak mnie nie zabierzecie na miejscówke z jaśkami  :lol:

 

No to fajnie ze wobek jest fartowny, trzeba będzie go powielić, w sumie powstal przy wieczornym piwku...    (nie jednym :) )



#703 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • Lokalizacjapłock

Posted 23 December 2013 - 08:23

a miejsca o tej porze jakie wybierasz rafki , rozmyte , przelewy , opaski ?

Jest to nizinna rzeka z głębszymi rynnami i dołami i ciężko sprowadzić wobka głębiej jak trzy metry.Czy wybieram rafki,przelewy? Nie przeciwnie raczej woda od dwóch do trzech metrów.W tamtym dniu nie było gdzie stanąć bo ze spławikami było dużo osób.Poszliśmy za zakręt na wyjściu z rynny na płycizny i okazało się że ryby żerują tam jak oszalałe.Natomiast pózniej kilka razy tam wpadłem i bez brania.Wczoraj kolega zabrał bolonkę i na gruncie 4.5m brały mu duże klenie.Pomysł na następny wypad jest wobler pływający płytko pracujący na bocznym troku z przytrzymaniem w rynnie.Może na dziesięć rzutów raz się nie poplącze.
  • Kajtelek2 likes this

#704 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,334 posts
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Posted 23 December 2013 - 09:21

Dobra metoda sprawdzając pierw bolonką :) , jakiś czas temu zimową porą przy zrzucie ciepłej wody z elektrowni , gromadziły się stada kleni.Miejscowe chłopaki łapali piękne ryby na żółty serek , czerwonego robaka. , może warto w takich miejscach zapuścić się z woblerkiem , podanym na delikatnym zestawie.

Na jazie sprawdził mi się wobler jugolek uzbrojony w super cieńką  , ostrą , kotwice owner , trafiały się takie rybki w przedziale 33cm - 38cm.

Attached Files



#705 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,005 posts
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Posted 26 December 2013 - 19:12

Tyle go dziś widzieli. Ryby jeszcze na środku rzeki inaczej niż to zazwyczaj w grudniu bywało bo i aura skrajna.

 

fof8.jpg


  • Kamil Z., Maciek_7 and krystiano1981r like this

#706 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 26 December 2013 - 22:17

Tyle go dziś widzieli. Ryby jeszcze na środku rzeki inaczej niż to zazwyczaj w grudniu bywało bo i aura skrajna.

 

fof8.jpg

Już mi tu zaczyna "jaśkować"... :ph34r: ;) Ja jak się uda to jutro spróbuję "coś" złowić... :)

Dzisiaj byłem godzinkę,ale to bardziej z wodą po powrocie się przywitać niż łowić... :)