Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Projekt przyczepki podłodziowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:17

Witam!

 

Czy ma ktoś doświadczenie w rysowaniu projektu pod przyczepka ?Postanowiłem zrobić sobie przyczepkę pod swoja łódkę i kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać  ...Znajomy ma już gotowa ,ale pod nieco inna lodź i na niej chce się wzorować ,niestety on projektu nie posiada.Człowiek ,któremu zleciłem ta robotę mówi ,ze musi mieć projekt żeby zacząć prace i jestem w kropce jak to ogarnąć .Prosiłbym o jakieś sugestie ,może ktoś już to przerabiał .Ciężko  będzie samemu zrobić taki projekt ?

 

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 04 styczeń 2013 - 08:48

Są ludzie którzy nie potrezbują projektów do zrobienia przyczepki. Jeżeli decydująca jest tu cena wykonania to rozumiem Twoje zabiegi, ale jeżeli nie o wolałbym iść do człowieka który juz ma projekt lub wie jak się robi przyczepki bez niego. Projekt ogólny możesz zrobić na kartce, ważne jest dobrze obmiarowanie, amortyzacja to mogą być nawet zwykłe pióra z malucha.



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 styczeń 2013 - 13:30

przecie taka przyczepka to 4 profile na krzyz co to za spawacz co tego nie ogarnia? Ps nie wiem jak sie ksztaltuja koszta w pl czy chcesz uzywac jakis gotowych elementow typowych do przyczep (zawieszenie) i jaka duza lodka. Bo jak to 3-4m i chcesz wykorzystywac zawieszenie przyczepowe to wszystko co potrzebujesz to profil kwadratowy na glowna podluznice, drugi profil na krzyz z pierwszym i na koncach drugiego zawieszenie + ew blotniki + jakis zastrzal ciagnacy sie od przodu na boki dla wzmocnienia konstrukcji. reszta (poduszki/rolki jak i wymiary) uzalezniona w wiekszosci od wymiarow lodki. Duzo firm robi rolki, ktore mozna suwac po ramie w kazdym kierunku wiec na upartego potrzeba 2 profile zamkniete i 2 katowniki. (moja lodka ma maly kil wiec ma jeszcze "prowadnice do kila" z rolkami gumowymi na dole i dziub z wyciagarka z przodu (ale to juz zalezy od lodki moja pewnie z 200kg+ wazy) Sprawa sie komplikuje jak chcesz uzywac zawieszenia od samochodu etc - tutaj nie pomoge.



#4 ONLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 00:59

Z tego co wiem projekt jest potrzebny do przejścia przeglądu ,a wiec tak czy inaczej będę go potrzebował.Postanowiłem zrobić go sam ,wtedy będę miał pewność ze przyczepka będzie taka jak chce .,Łódka ma 4-5 metrów ,a ma powstać na tylnej osi od golfa .Funkcje amortyzacji maja spełniać jakieś mc persony -tak wymyślił gość co zaproponował robotę  ?Ma to racje bytu ,czy ten mc person to lipa?Wstawię zdjęcie projektu jak mi się uda ,może ktoś skorzysta.

Pozdro i serdeczne dzięki za rady.



#5 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 styczeń 2013 - 07:43

Tu masz gotowe plany:

http://www.szkutnika...5-przyczepka750

http://www.szkutnika.../182-przyczepka

 

Pozdro.



#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 styczeń 2013 - 13:30

super pipczento! tylko ja troszke bym zmienil tak by przyczepka byla szersza od lodki (jak o cos zawadzisz to kolem nie lodka np w ciasnym zakrecie miedzy budynkami).

 

Co do czesci od golfa to ja sie nie znam nawet nei wiem jak to wyglada, ale mam wrazenie, ze bedzie duzo ciezsze od zwyklego wachacza wleczonego (czy jak mu tam) bedzie trudniejsze i drozsze w eksploatacji, bedzie wymagalo wiecej roboty przy montazu (do standardowego przyczepowego trzeba kawalek prostej powierzchni 25x15cm?) i nie wiem jak sie bedzie sprawdzalo w kontakcie z woda (o ile bediesz lodke wodowal na slipie). Jak juz bym projektowal przyczepke to dodalbym miejsce na kolo zapasowe, silnik (jesli nie wozisz na pawezy) i ew jakas skrzyneczke na ciuchy/przynety (to i bagaznik w aucie mniej obciazony). + ew jakis myk to zabezpieczenia lodki jesli ci to spedza sen z powiek ;)



#7 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 styczeń 2013 - 10:28

Witam

W zeszłym roku kolega mi robił przyczepkę pod łódkę dł 3,10m.

Oś od golfa II, po jednym piórze z resora, żadnych amortyzatorów. Z ocynkiem, kupionymi rolkami, dziobnicą i wyciągarką wyszło poniżej 1k pln.

A co do schematu to wystarczy rysunek odręczny z podanymi podstawowymi wymiarami. Tym się zbytnio nie martw. My robiliśmy na kolanie  :P

Koła oczywiście muszą wystawać poza łódź. Najlepiej żeby koła przyczepy miały ten sam rozstaw co samochód. 

A odnośnie zabezpieczeń to koniecznie kup uchwyt przyczepy z zamkiem.

pzdr



#8 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:19

Ja również we wrześniu skończyłem swoją przyczepkę miała być pod łódź 3,6 teraz będę ją nieco zmieniał pod ponton. Przy przeglądzie nikt ode mnie nie chciał żadnego projektu przyczepi, jedyne dokumenty, które dałem  to te które rzeczoznawca mi dał i finał.

 

Przyczepka na osi od peugeot 205 z amorkami, bo jednak dużo dają na nierównych terenach wodnych, do tego reszta dupereli plus koszt robocizny plus rejestracja wyszło około 1500zł, może nieco mniej, ale nie chce mi się tego liczyć.

 

Zamek przy uchwycie zdaje egzamin, jednak jest też bardzo prosty do rozebrania, mam też taki, ale czy to wystarczy?



#9 OFFLINE   dibison

dibison

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjazabrze
  • Imię:Dawid

Napisano 30 kwiecień 2013 - 22:43

witam już nie wiem gdzie napisać więc może tutaj mam przyczepkę która korzystał tata. pewnie dnia kolo odpadło i tak stoi .
Chcę ją przerobić pod małą łódkę ale muszę zacząc od urwanego "czopu"
Jaki tutaj będzie ? co robić? proszę o porady , pozdrawiam Dawid.
fotki jednej sprawnej strony oraz drugiej urwanej.
link do fotek : http://pokazywarka.pl/h93d8s/



#10 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 21 maj 2013 - 22:46

wpisz w internecie regeneracja osi i na pewno coś znajdziesz



#11 OFFLINE   Hammer30

Hammer30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaMyszków

Napisano 28 maj 2013 - 09:38

Panowie jeszcze zdazylem zarejestrowac przyczepke podlodziowa ale juz podobniez od czerwca zmienia sie prawo.

trzeba bedzie miec legalizacje na wszystko np. spawy wiec skonczylo sie produkcja przyczepek w garazu stanie sie to nie oplacalne gdzie bedziesz ja musial wykonac w renomowanym zakladzie spawalniczym



#12 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 maj 2013 - 10:54

Panowie jeszcze zdazylem zarejestrowac przyczepke podlodziowa ale juz podobniez od czerwca zmienia sie prawo.

trzeba bedzie miec legalizacje na wszystko np. spawy wiec skonczylo sie produkcja przyczepek w garazu stanie sie to nie oplacalne gdzie bedziesz ja musial wykonac w renomowanym zakladzie spawalniczym

A ja myślę że wystarczy mieć papiery i numery z jakiejś innej przyczepki np. z dyszla i konstruować sobie samemu w garażu.Jakiś czas temu kolega kupił jakiegoś zloma z papierami za grosze właśnie po to żeby zrobić sobie przyczepke pod swoje widzmisie,tylko żeby się ilość ośi zgadzała.Polak potrafi :) :)



#13 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 28 maj 2013 - 13:59

namawiasz do popełnienia przestępstwa :lol:  a przecież żyjemy w państwie prawa :blink:



#14 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 maj 2013 - 17:46

namawiasz do popełnienia przestępstwa :lol:  a przecież żyjemy w państwie prawa :blink:

yyyyyyy ja doniczego nie namawiam ;) ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych