Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

klej do metalu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:14

witam. mam uchwyt do trola wykonany z odlewanego aluminium - ulamala mi sie jego czesc jest sens probowac jakies kleje czy kupowac nowy? zlacze bedzie mialo wymiary 2x20mm? moge nadlac bokami oryginalny element 2mm gruby. musi wytrzymac tyle co aluminium inaczej nie ma sensu.



#2 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:32

Cześć!

A może pospawać to TIG-iem? Pozdrawiam

Sylwek.



#3 OFFLINE   pablo124

pablo124

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:36

Jest specjalny klej do aluminium, proponuję popytać w firmach produkujących stolarkę alu. używa się tego do klejenia naroży. Myślę , że nie powinni robić problemów z małą ilością  bo i tak zawsze sporo marnują . Jak będziesz chciał mogę Ci wysłać w strzykawkach :) 



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:47

tig odpada mam tylko zwykla lukowa a za usluge pewnie jak za wolu beda chcieli - taniej nowa czesc kupic. no ja chyba w garazu mam jakis klej tylko nie wiedzialem czy da rade - poszukam i napisze pozniej. dzieki za propozycje wysylki.

 

edit: znalazlem w garazu cos co bylo opisane jako aluminium bonding compound. Wymieszalem wg instrukcji i grubo nadlozylem z kazdej strony - poczekamy az "chyci" i bedziemy oceniac.


Użytkownik gooral edytował ten post 04 styczeń 2013 - 16:46


#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2013 - 22:14

A może owinąć matą szklaną i żywicą dwuskładnikową ją nasączyć? Takie zestawy w marketach budowlanych za grosze można kupić.



#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 styczeń 2013 - 22:47

to co znalazlem wyglada jak pyl aluminiowy w zywicy epoxydowej. jak cos ma trzymac to to da rade a jak nie to ew myslalem przewiercic albo nowe ramie kupic (da sie czesci) tylko cza z usa ciagnac 25$ ksoztuje wiec nie drogo, ale przesylka pewnie bedzie drozsza..

Ps mam takie (salty najmocniejszy model):

http://www.down-east...website_006.htm

i o ile do slodkowodnego trola polecam z calego serca (nie wazne czy korba czy multik jesli wedka bez pazura i  jak wedka wygieta spokojnie da sie ja wyjac + dziala pod roznymi katami etc + opisany jako do linki 100lb ) to jako, ze zrobione z aluminium po kilku wypadach na morze cale sie zaczyna zacinac.. Jest wersja malowana proszkowo i na morze to chyba duzo lepszy wybor.



#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 styczeń 2013 - 18:00

Kilka lat temu kleiłem kumplowi w kołowrotku część aluminiową która ze względu na wiek była nie do kupienia.Do dzisiaj maszyna kręci.Znalazłem klej dwuskładnikowy do aluminium.Wujek google pomógł w temacie doboru kleju jak również technicznego wykonania operacji :) .



#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 styczeń 2013 - 18:07

no nie wiem co z tym moim, ale uzylem jakiegos starego kleju (wyglada jakby mial juz z 10 lat minimum, ale ze byl 2 skladnikowy i czysto wygladal nie poschniety etc to uznalem, ze jest ok). wczoraj polepilem a dzisiaj dalej plastyczny - jak do poniedzialku nie wyschnie to w diably zamawiam nowa czesc. Pry tutejszych cenach klejow po sklepach taniej wyjdzie. A co do miejsca klejenia to miejsce gdzie wedka sie opiera w czasie trolu - wiec jak zlapiesz zaczep na lince 60lbs to tam jest ladnych kilka kg wywierane przez dolnik ;P



#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 styczeń 2013 - 18:14

To duża siła jest więc nie wiem czy klejenie wytrzyma, prędzej spawanie ale najtaniej pewnie wyjdzie zakup nowego bo klejenie czy spawanie może być półśrodkiem :D .



#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 20:05

Są specjalne luty i topniki którymi się "spawa" aluminium zwykłą lutownicą lub palnikiem. Poszukaj na allegro nie jest to drogie.

 

@Gooral a dokładnie zmieszałeś dwa składniki do jednakowej konsystencji ? Jeśli nie to możesz i tydzień czekać i nie będzie twardy.



#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 styczeń 2013 - 20:20

nowa czesc kosztuje 60pln. klej pewnie z 30-40 i wysylka drugie 30...

 

mieszalem 20 sekund jak pisalo na opakowaniu utwardzacz rzadki zolty jak miod a zywica srebrna blyszczaca mieszalem moze po 1/2 lyzeczczki kazdego (bylo dac po rowno)


Użytkownik gooral edytował ten post 05 styczeń 2013 - 20:25


#12 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 styczeń 2013 - 20:39

Fachmanem nie jestem. Jakoś nie wyobrażam sobie klejenia elementu, pracującego tak jak kabłąk kołowrotka. 



#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:00

to pracuje inaczej (patrz na fotke z linku) wedka sie na nim tylko piera dolem dolnika. Co nei zmienia faktu, ze po 2ch dniach schniecia dalej moglem paznokciem robuc bruzdy w tym kleju. poprostu kupie nowa polowe  uchwytu za 20$ i z dyni.



#14 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:39

 N I E    R E Z Y G N U J !   Jeszcze nie wszystko stracone.

Weź na kawałek szmatki ,gąbki lub czegoś co później wywalisz (będzie żrące) odrodinę utwardzacza (składnik B kleju którym to kleiłeś).

posmaruj cieniutko powierzchnię . Całość ulokuj w ciepłym miejscu - im cieplej tym lepiej- Dobry będzie kaloryfer byle nie w miejscu gdzie śpisz.

 

             Powinno pomóc.    Przetreminowane  utwardzacze tak już mają. :D

 

 

 

 

 

 



#15 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 styczeń 2013 - 09:33

Witam,

potrzebuję skleić, bo raczej ciężko będzie kupić ramię do kabłąka w emblemie. Kiedyś widziałem w SS II sklejone w tym samym miejscu co u mnie, więc i ja spróbuje. Może to był kołowrotek z któregoś z użytkowników Jerkbait i podzieli się informacją jak to zrobił i czy zdało egzamin?



#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:23

w koncu tymczasowo zastosowalem najlepszy znany mi klej do metalu na swiecie, lezal na wierzchu a o nim zapomnialem. potestuje na weekendzie jak nie da rady to kupie nowy uchwyt

Photo0163.jpg



#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 styczeń 2013 - 20:09

Nity i  młotek :lol:  :lol: :lol:  :lol:  



#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 styczeń 2013 - 20:16

calosc jest dosyc cienka i z odlewanego aluminium, ale w 90% uzywam tego uchwytu po prawej stronie lodzi - jak zlamana czesc jest na dole nie dotyka nawet wedki. Problem sie zacznie jak bedzie po prawej stronie ,ale tez pojdzie na dol - nawet jak odleci to gorne polowki powinny zatrzymac wedke przed lotem za burte.. ale pozywiom uwidim ;)



#19 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 21:00

sporawe te nity :D



#20 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 styczeń 2013 - 22:43

no nie mialem krotszych pod reka - chcialem najpierw sprawdzic czy wogole chwyci. Po krotsze musialbym jechac na zakupy (a nawet nie wiem gdzie szczerze bo te mi poprostu lezaly w garazu) rozwiercic i wymienic na mniejsze to 10 sekund jak pomysl wypali.


  • boobinio lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych