Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkowanie ze zwykłym kołowrotkiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Esoxik

Esoxik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 lipiec 2007 - 18:09

Właśnie zaczynam swoją przygodę z jerkami. Mój sprzęt składa się z krótkiej wędki do 100g i kołowrotka o stałej szpuli. Mam pytanie, czy jerkowanie zwykłym kołowrotkiem jest trudniejsze niż łowienie zestawem castingowym? Czy takim sprzętem można swobodnie rzucać i łowić dużymi jerkami?

#2 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 12 lipiec 2007 - 18:28

Osobiscie uwazam,ze czeste rzucanie (spiningowanie/jerkowanie) kolowrotkiem o stalej szpuli ciezarmi powyzej 50 gram nienalezy do zbyt przyjamnych rzeczy.

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 lipiec 2007 - 18:50

Osobiscie uwazam,ze czeste rzucanie (spiningowanie/jerkowanie) kolowrotkiem o stalej szpuli ciezarmi powyzej 50 gram nienalezy do zbyt przyjamnych rzeczy.


... no i ten temat już był wałkowany w innym wątku. :unsure:

Pozdr.

Salmo

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2007 - 19:56

Właśnie zaczynam swoją przygodę z jerkami. Mój sprzęt składa się z krótkiej wędki do 100g i kołowrotka o stałej szpuli. Mam pytanie, czy jerkowanie zwykłym kołowrotkiem jest trudniejsze niż łowienie zestawem castingowym? Czy takim sprzętem można swobodnie rzucać i łowić dużymi jerkami?


Cześć.

Oczywiście, że można łowić na jerki, stosując sprzęt spinningowy. Nie jest to najbardziej optymalny zestaw, ale można. Poza tym, łowią tak moi koledzy, którzy nawet próbowali zestawów castingowych i powrócili do zwykłej korby i spinningu :D

Osobiście jerkuję używając tylko zestawów castingowych, bo uważam że metoda jerkowa jest właśnie stworzona pod taki zestaw. Uważam, że jest opytmalniej.

Myślę także, że łowienie ciężkimi jerkami w stylu Jack, czy Fatso 14 za pomocą spinningu jest dużo bardziej męczące i mniej przyjemne.

Esoxik, poza tym przeszukaj archiwum forum, bo pisaliśmy o tym już nie raz. :D



#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 20:25

wielu kolegow lowi tak i sobie chwali, ja jednak bede zawsze twierdzil, ze jerki (te duze, twarde, szczupakowe) i stala szpula to nieporozumienie, natomiast jerkowanie miekkimi przynetami, takimi 5-7 cali, na hakach typu offset, to ze spinem czysta przyjemnosc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych