Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   rolek

rolek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaPOZNAŃ

Napisano 10 marzec 2007 - 13:46

Witam serdecznie.Wraz z kolega załadowaliśmy łódke na samochód i pojechalismy odpocząć nad wodę. Pogoda jak to w weekend ulewny deszcz ,wiatr . Oto mój kolega Wojtuś z taką sobie parką ;) ;)

#82 OFFLINE   cole

cole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjaokolice Krosna

Napisano 10 marzec 2007 - 15:05

sorry SZAMOT ale nie da mi musze napisac...moim zdaniem robicie skur*****stwo!! napisz pozniej jak smakuja takie ikrzyce :angry:
ciekawe czemu na tych zbiornikach na ktorych lowicie nie ma malych okoni?? :unsure:

#83 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 10 marzec 2007 - 15:20

nie ma co krytykować PAna Szamota za jego kolege...
zrobił zdjecia być może coelowo z podtekstem? :unsure:

#84 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 marzec 2007 - 20:18

Do tej pory byłem pełen podziwu.
Teraz jestem osobiscie zniesmaczony... :wacko: :angry:

:wacko:

#85 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 11 marzec 2007 - 16:02

Panie @szamot proszę się spytać szanownego kolegi czy przypadkiem zamiast wędki nie chce przerzucić się na rzucanie granatami albo jakiś inny sposób połowu. Czyste mięsiarstwo :(

nie pozdrawiam Maciek

#86 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2007 - 16:10

OK. Panowie starczy. Myślę, że nie ma co drążyć tego tematu. Zdjęcie usunięte - myślę, że Szamot wie już o co chodzi.

Pozdrawiam
Remek

#87 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 18:08

nie będę się wypowiadał na temat wpływu złapania przez wędkarza na odbycie tarła. nie wiem, nie znam się..
interesi mnie tylko, @szamot, co wy robicie z tymi okoniami - wracają do wody czy patelnia?
j

#88 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 19:26

Panowie, pora chyba dać garbusom odpocząć.



Nie załapałem sie na zdjecie @Szamota... ale Mateusz jeszcze niedawno raczyłes nas zdjeciami okoni... teraz troszke nie rozumie? Kto ma decydować o tym kiedy i z czym dajemy sobie na wstrzymanie? myślalem , że reguluje to RAPR? A teraz tp wyglada tak , łowimy do marca bo tak akurat mamy ochote a wszyscy co łowią w kwietniu to już są beee.... Łowienie z natury nie jest etyczne, bo polega na męczeniu... kiedys ludzie zdobywali w ten sposób pokarm i rozumie to co robili ... dzis nasze hobby polega tylko i wylacznie na zadawaniu cierpiania innym istotom ku naszej radości... więc nie róbmy z siebie na siłe świętych krów ... Co chwile równiez dorabiamy ideologie do C&R... po co ? jedni wypuszczają bo kochają rybki , inni bo koledzy patrzą ... ja wypuszczam bo nie przepadam za rybami i jak je wioze autem to śmierdzi mi bagażnik ... myśle , ze dla ryby to bez różnicy dlaczego jest wypuszczona? myle sie? .. A jesli ktos coś zje .. jego sprawa może lubi? może zabite ryby na zdjeciu byly jedynymi zabranymi od roku? Zbyt pochopnie wielu z Was ocenia innych , nikt nikomu tez nie dał władzy sądu ... więc zanim wystawicie jakieś oskarżenia pomyślcie czy nie robicie komuś tym krzywdy ..? ... i powtórze to jeszcze raz nikt z nas nie jest świety.. zabijamy i meczymy stworzenia tylko ku naszej próznej radości ...

#89 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 11 marzec 2007 - 19:56

Panie @szamot proszę się spytać szanownego kolegi czy przypadkiem zamiast wędki nie chce przerzucić się na rzucanie granatami albo jakiś inny sposób połowu. Czyste mięsiarstwo :(

nie pozdrawiam Maciek

Maciek, chyba trochę przesadziłeś. To, że kolega zabrał dwa okonie jest jego sprawą tak na prawdę. Ma do tego prawo. Inną sprawą jest to czy pochwalamy zabijanie takich dużych ryb (czy w ogóle zabijanie ryb). Porównywanie tego do kłusowania przy użyciu granatów jest chyba trochę nie na miejscu.

#90 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 11 marzec 2007 - 20:43

no coz mi pozostaje powiedziec.... zazdrosc ludzka nie zna granic, no ale zyjemy w takim narodzie wiec co tu poradzic

#91 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3547 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 marzec 2007 - 21:16

a czego, wg Ciebie, można tutaj zazdrościć?

#92 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 11 marzec 2007 - 21:31

Drogi @matas

Zabieranie ikrzaków jest wg Ciebie ok, no to gratuluje. Ja swojego stanowiska nie zmienię, teraz tylko pytanie po co bierzesz udział na innym forum w wątku pod tytułem Granicy nadszedł czas skoro z Twoim podejściem (lub udawaniem że nic się nie stało) to raczej górny wymiar ochronny nie będzie miał sensu bo po prostu ryby nie zdążą produkowac ikry że o urośnięciu nie wspomnę.

pozdrawiam Maciek

#93 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 marzec 2007 - 21:54

dziwi mnie tylko dlaczego po ochron w czasie tarła s tylko ryby w jaki sposób zagrożone... powinny wszystkie być chyba :unsure: a może ja się nie znam..
nie wiem nie chce pacnć gafy Embarassed

#94 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 11 marzec 2007 - 22:21

Polecam uwazne czytanie ,a nie wyciaganie jakis niestworzonych wnioskow z krótkiej wypowiedzi i zakladanie z góry ze toleruje zabieranie ikrzakow, zreszta jak to piszesz Z TWOIM PODEJSCIEM to zakladasz ze znasz moje zdanie na ten temat, no trudno nic dodac nic ujac ... :unsure:

Nie mam zamiaru wchodzic w te dyskusje, kiedys pisalem o szacunku do innych wedkarzy i nie bede sie powtarzac, jak lubicie sie wyzywac od chu** i skurwy*** to prosze bardzo.

I małe sprostowanie, ja jestem C&R i nie toleruje brania jakichkolwiek ryb a tym bardziej ikrzakow ale respektuje zachowanie innych. Wedkarstwo to nie tylko lowienie i wypuszczanie dla sportu, sa tez wedkarze ktorzy lubia polaczyc przyjemnosc łowienia z przyjemnoscią zjedzenia, nikt ich nie zmusi do wypuszczania, a poniewaz nie łamia zadnego regulaminu PZW nie widze powodu do wyzywania ich od tego typu rzeczy co wy piszecie. Wiecej pokory panowie :unsure: to ze wy wypuszczacie to nie znaczy ze inni musza wypuszczac. A argument ze jest to nieetyczne jest nie na miejscu bo całe wedkarstwo tak mozna podsumowac, przeciez lowienie ryb i wypuszczanie ich tylko po to aby sprawic im ból tez jest bez sensu :unsure:. Wiecej szacunku do innych a swiat bedzie lepszy

Amen

#95 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 11 marzec 2007 - 22:30

Nie wiem @matas o co Ci chodzi bo raczej nie widziałem przynajmniej w tym wątku żeby ktoś używał niecenzuralnych słów które Ty wymieniłeś. Daleki jestem od ich użycia i kończe to przeciąganie liny nie będę z Tobą dyskutować za pomocą forum psując jego obraz. Już zamieszczenie tych fotek ikrzaków wystarczająco je popsuło :D

pozdrawiam Maciek

#96 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2007 - 22:47

mamy takie dziwne przepisy (PZW)
jedne ryby posiadają czas ochronny
w którym jest zakaz ich połowu (zdarza się oczywiści e przyłów)
a inne ryby
jak np okoń wedle istniejącego prawa mogą być łowione i zabierane cały rok

delikatnie mówiąc to jest nie w porządku, że niektóre gatunki ryb nie są chronione ( przed i w czasie tarła)

#97 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 marzec 2007 - 23:12

@blacharz

to związane jest pewnie z ich ilością w wodach...
ale moim zdaniem przy tarle wszystkie rybki powinny być nie tykane ale grzybek z tym :D


@szczupły_maciek

troche ostro wyjechałeś z tymi granatami
a co do ikrzaków myśle że nie psują wizerunku
przynajmniej aż tak bardzo by to tak ostro krytykować
przecież mimo że jest to forum popierające C&R chyba nie
psuje jego wizerunku nic co nie wykracza za regulamin PZW
może najwyżej wykroczyć za granice dobrego smaku

nie chce się mieszać bo to chyba do niczego dobrego nie poprowadzi taki podział zdań i zbędne spory więc
wszystkich których uraziłem tą wypowiedzią przepraszam Embarassed


#98 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2007 - 00:00

Witam wszystkich,
Choć sam jestem zwolennikiem C&R nie uważam, że możemy jawnie piętnować osoby które nie stosują tej praktyki. Dopóki nie będzie to obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa lub też częścią naszego wewnętrznego kodeksu, nie mamy prawa zmuszać innych do tego typu zachowań. Możemy się jedynie odwoływać do poczucia przyzwoitości i resztek wrażliwości.
Brak okresu ochronnego okonia to luka w prawie i mam nadzieję, że szybko zostanie wypełniona.

Uważam, że pozbawianie życia ryb w okresie tarła jest szkodliwe dla stanu naszych łowisk. Sam fakt wyciągania pasiaków z alkowy jest praktyką gestapowską, zasługującą na potępienie.
Proszę sobie wyobrazić, że wyciągam kogoś z ciepłego łóżka i przerywam mu miłosne manewry. Myślę, że ten argument dotrze do wielu - no może poza tymi którzy zapomnieli jak to jest.
Pozdrawiam,
P.

#99 OFFLINE   cole

cole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjaokolice Krosna

Napisano 12 marzec 2007 - 07:17

Nie mam zamiaru wchodzic w te dyskusje, kiedys pisalem o szacunku do innych wedkarzy i nie bede sie powtarzac, jak lubicie sie wyzywac od chu** i skurwy*** to prosze bardzo.


masz racje z mojej strony padło takie słowo pod wpływem emocji ale nie padło ono w kierunku SZAMOTA tylko odnosiło sie do tego co robią...różnica niewielka aczkolwiek jest...nie chodziło mi o samo zabicie tych okoni bo gdyby były zabrane powiedzmy w czerwcu to nic bym nie mowil...ale jeden z tych okoni ważył pewnie 2 razy tyle niz ważyłby w czerwcu tak był napakowany ikrą... JEśLI KOGOKOLWIEK URAZIłEM TO PRZEPRASZAM

#100 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 marzec 2007 - 13:52

@Tomku_W - konkretnie do Ciebie, bo ta dyskusja już przewijała się pod różnymi formami wiele razy i nie chcę brać w niej udziału.

Na samym początku tego forum, jego twórcy (chwała im za to)oznajmili, że nie będą tolerować pewnego rodzaju zdjęć, ani treści. Redaktorzy tego vortalu promują nowoczesne podejście do wędkarstwa, które oczywiście nie wyklucza zabierania ryb, ale nie afiszuje się fotografiami trupów - choć tu oczywiście przepraszam kolegę @Szamota, bo de facto nie wiem jaki był los tych pięknych bądź co bądź okoni.
Nikomu nie wypominałem w tym wątku zabieranych ryb. Odniosłem się tylko do zamieszczonej fotografii, na której wisiały dwa wielkie okonie, aż zdeformowane od ciężaru wypchanych ikrą/mleczem brzuchów. Ot wszystko - było to niesmaczne i sprzeczne z przyjętymi tutaj zasadami.
Oczywiście nie mnie decydować kiedy powinno się przestać łowić dany gatunek, tym bardziej jeśli z różnych powodów nie jest chroniony naszym kulawym regulaminem.
Natomiast jak sam wiesz styczniowy okoń różni się od marcowego, cieknącego między palcami i zasygnalizowałem tylko kilka postó wcześniej, że może warto dać im już spokój.

Także osobiście chyba nie dolałem oliwy do ognia, ani nie wszcząłem próżnej dyskusji.