Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 00:14

Czy nie był to rok 2001, styczeń, na "Koplu"?



#182 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 grudzień 2013 - 15:10

@ Radarze proponuje abyś wstawił te blaszkę oczywiście jeżeli ja jeszcze masz .

Robert kilka lat temu jechałem na zakończenie sezonu na Parsętę i podjechałem do chłopaków 

w Karlinie którzy akurat mieli zawody kończące  sezonu. Padła wówczas  jedna ryba taka 7-8kg

a uderzyła na typowa podłużna lekką wahadłówkę szczupak-ową. A morał z tego taki : jeśli

znajdziesz się w określonym miejscu ,o określonej godzinie i jeżeli jest tam troć na braniu to co byś nie wrzucił do wody zawsze uderzy. Ale szczęści trzeba pomagać. :P :P ;)


  • Robas lubi to

#183 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 grudzień 2013 - 15:49

... A morał z tego taki : jeśli

znajdziesz się w określonym miejscu ,o określonej godzinie i jeżeli jest tam troć na braniu to co byś nie wrzucił do wody zawsze uderzy. Ale szczęści trzeba pomagać. :P :P ;)

 

Ciezko sie z tym nie zgodzic. Podobnie jest z lososiem. Przypomnialo mi sie zdarzenie sprzed 5-6 lat. Czesalismy z tatem zakret ktory pachnial ryba, ale nic sie nie dzialo. Zrobilismy krotka przerwe i tata zmienil woblera na smukla wahadlowke, poslal ja dlugim rzutem pod prad i zaczal zwijac w boleniowym tempie. Branie, 5 minut holu i podbieram mu 5-6kg srebrniaka. Miejsce to jest spory kawalek od ujscia wiec losos musial dosyc szybko sie przemieszczac w gore rzeki, bo jeszcze mu przywry morskie nie odpadly. Akurat przeplywal kiedy tata oddal rzut.



#184 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 grudzień 2013 - 16:00

"Akurat przeplywal kiedy tata oddal rzut." - niekoniecznie. Ileż razy były takie sytuacje że po 10 wędkarzach w danym miejscu wchodził następny , pierwszy rzut i branie .

Rada na trocie i łosie jedna pracować , pracować i jeszcze raz pracować a rzeka się odwdzięczy. :)


Użytkownik Rajfel edytował ten post 07 grudzień 2013 - 16:30


#185 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 16:16

Wszystko co napisał @Rajfel to prawda! Jeśli jest troć i do tego ma chęć :D  to choćby to był kapsel od butelki to przyłoży ;) Niestety blaszki już nie posiadam, ale zostało zdjęcie pamiątkowe ryby. To były piękne dni.... :)

Załączone pliki


  • Rajfel i Greed111 lubią to

#186 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 grudzień 2013 - 16:29

Ależ piękny ten osoś. :)



#187 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 grudzień 2013 - 00:48

"Akurat przeplywal kiedy tata oddal rzut." - niekoniecznie. Ileż razy były takie sytuacje że po 10 wędkarzach w danym miejscu wchodził następny , pierwszy rzut i branie .

Rada na trocie i łosie jedna pracować , pracować i jeszcze raz pracować a rzeka się odwdzięczy. :)

 

Niekoniecznie niekoniecznie. Bede obstawal przy swoim. Ten jedenasty zlapal dlatego, ze wlasnie przeplywal losos. Przypadek tak charakterystyczny dla poruszajacej sie ryby (running fish). Rownie dobrze moj tat mogl podac kawalek peta i losos tez by chapnal (proponuje zajzec do historii muszkarstwa w Kandzie na ten przyklad). Co innego, gdy mamy do czynienia z zasiedziala ryba. Kolejny raz zmieniamy przynete lub sposob prowadzenia i nagle "bingo", kolorowa ryba wziela, ale dlaczego? Czy ten wykladajacy sie na bok wobler byl tak atrakcyjny? Albo mucha, sztywna i martwa jak trzonek od miotly? Nie znam na to odpowiedzi, ale wiem jedno. Srebrniak jest agresywny i wali we wszystko co mu sie pojawi przed pyskiem (przyklad ryby seniora), zasiedziala ryba jest wybredna i nie wiadomo do konca o co jej chodzi (tylko z tego sezonu, z jesieni, mam przyklad co najmniej 5 ryb).



#188 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 08 grudzień 2013 - 00:57

Radar piękna rybka !!!



#189 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 grudzień 2013 - 09:42

Luki jeżeli chodzi o srebrniaka masz jak najbardziej rację , wali we wszystko co ma w zasięgu wzroku

ale po zajęciu stanowiska w rzece.



#190 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:29

Z wieści docierających do mnie nie tylko znad Parsęty obraz przyszłego już nie odległego otwarcia sezonu maluje się pryszczato....

Z obserwacji chłopaków z Salmo dużo ryb jest zainfekowanych...



#191 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:39

Z wieści docierających do mnie nie tylko znad Parsęty obraz przyszłego już nie odległego otwarcia sezonu maluje się pryszczato....

Z obserwacji chłopaków z Salmo dużo ryb jest zainfekowanych...

 

z moich informacji wynika ze ryb jest sporo ale małych (20 do 40+ cm) z tymi dużymi jest problem



#192 OFFLINE   japa

japa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2013 - 12:39

gratulację za piękną rybkę 



#193 OFFLINE   stubek

stubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Rafał

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:57

Dopiero teraz zauważyłem że pytasz się o multiki. Ja troci póki co nie łowię ale zastanawiam się nad używaniem multików z licznikami na szczupaki.

 

Ja właśnie w tym tygodniu wybiorę się do wędkarskiego sklepu zakupić multiki z licznikami, które będe używal nie tylko do połowu troci na zatoce ale równiez do trolla na ciupaki ;) Troszke się naczytałem, i decyzja zapadła. Pozdrowionka

 

A swoja drogą, ktos łowi trocie na zatoce po tych sztormach?



#194 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:19

A może by tak zamiast licznika, (który to jest zazwyczaj elementem wadliwym i przekłamującym) zakupić plecionkę skalowaną- co 10m inny kolor?

 

I niechaj stanie się światłość B) :)

 

Pozdrawiam



#195 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2013 - 10:46

Koledzy,

 

Czy wybiera się ktoś z Was na pomorze na trotki w przedłużony weekend 4-6 stycznia ? Jestem z okolic Warszawy i bardzo chętnie dołączyłbym do jakiejś grupki. Co roku jeździłem z bratem nad Drwęcę ale w tym roku nie ma czasu (świeżo upieczony tatuś) a mnie korci pomorze a najchętniej Ina, jestem oczywiście otwarty na inne rzeczki.

 

Pozdr

Łukasz



#196 ONLINE   japa

japa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:12

witam.

jedziemy na trotki w kilka osób 1 stycznia było by miejsce dla Ciebie , więcej info na priv

pozdro 



#197 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:24

Przy okazji pytanko. Wiadomo jak jest z pogodą. Ciągle na plusie, i tak się ma utrzymać aż do stycznia.
Jak się to ma do tarła troci? Odbyło się ono szybciej, czy będzie opóźnione?
Rybki będa na tarliskach, czy też może bedą już spływały?



#198 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze Parsęty
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:58

już dawno spłyneły. gdzie niegdzie widać pojedyncze ryby



#199 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:55

Witam wszystkich trociarzy :)

 

1 albo 2 stycznia wybieramy się na Trocie na rzekę Inę i wedkowac zamierzamy do 4 lub 5 stycznia, jedziemy z Kielc , będą 3 miejsca wolne (bus na 9 osóB) , jak ktoś byłby chętny jechać z nami i mieszka po drodze, proszę o kontakt priv



#200 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:17

c1eśla 

 

daj znać gdzie będziecie - może też się bedę kręcił po okolicy to bym wpadł pogadać chwilke :)