Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zestaw muchowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 luty 2014 - 22:31

Witam.Chciałbym rozpocząć przygodę z tą metodą z myślą łapania kleni i innych ryb w rzekach nizinnych jak Odra i jej dopływy żeby nauczyć się rzucać itp.W jaki sprzęt musiałbym się zaoparzeć na początek,do jakiej metody i jakie przynęty.



#22 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 28 luty 2014 - 08:44

Kolego ja używam wędki 9' Robinson Diaflex w klasie 6 do tego kręcioł 5/6 i linka SA DT 6 F. Wszystko pięknie ze sobą współgra. Klenie pięknie się na taki zestaw holuje.

Niektórzy pewnie powiedzą że zestaw za mocny żeby połowić na wszystkie metody, z doświadczenia jednak powiem że jest to zestaw uniwersalny. Można połowić ukleje, płocie jak i klenie i lipienie.

Pozdrawiam.



#23 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 luty 2014 - 18:34

na suchą i nimfy bedzie dobry taki zestawik?



#24 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 28 luty 2014 - 20:47

Bez problemu. Na nimfy zależy jaki masz uciąg na rzeczkach bo u mnie na silnym uciągu żeby sprowadzić lekką nimfę głębiej muszę założyć polyleader tonący. Ale wystarczy umotać jakąś obciążoną ołowiem albo z wolframową główką. Niektórzy dziwili się jak mówiłem że klenie łowię na nimfy.

Jako że w większości uciąg jest nieduży to wystarczy dłuższy przypon. Łowię na wodach nizinnych.

W tym sezonie potestuje linki inter i tonące. Pozdrawiam. Mucha wciąga... ;)



#25 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 marzec 2014 - 10:23

Czy dobrym wyborem bedzie kij Konger Arcus 270 5/6 i kołowrotek blazer titan 5/6 z linką DT6f Scientific Anglers dodam że cena razem z tuba to niecałe ponad 230złociszy więc kusząca.



#26 OFFLINE   cyrulik

cyrulik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjapodlasie

Napisano 04 marzec 2014 - 19:45

jak za takie pieniądze warto, choć czy linka nie za ciężka do tego kija?

zbyszek



#27 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 kwiecień 2014 - 00:52

nie zakładajac nowego tematu , od tego sezonu postanowiłem rozpocząć przygode z mucha , głownie sucha cel to nizinne rzeki te mniejsze i większe .

 

 Chciał bym zacząc kompletować sprzęt , kij , krecioł i sznur  klasa . czekam na cenne podpowiedzi  ,

 

AHA budżet ograniczony , chcial bym wydac nie wiecej jak 1k , na to wszystko



#28 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:55

Ponieważ do tej pory nikt nie odezwał się na Twoja prośbę, podzielę się swoją wiedzą. Nie czuję się ekspertem, ale własne zdanie i rozeznanie mam. Tysiąc PLN to spora kwota, jak na sprzęt dla początkującego. Ale skoro zdecydowałeś się przeznaczyć tyle na muchowe zabawki, to moim zdaniem możesz brać pod uwagę:

Wędzisko - myślę, że nie ograniczysz się wyłącznie do suchej muchy. Tym bardziej, że możesz sobie pozwolić na pewną umowna uniwersalność w takiej kwocie. Myślę, że połowę tej kwoty swobodnie możesz przeznaczyć na kijka. Ale już za 200 PLN możesz nabyć Kongera WC o długości 9 stóp, chyba najlepsze wędzisko muchowe patrząc na relację jakości do ceny. Ten kijek pozwoli Ci spokojnie połowić na suchą, a i do nimfy się nada. Jeśli chodzi o klasę, uważa się że najbardziej uniwersalna jest #5, ale i #4 da radę, chociaż tutaj wymagane byłoby trochę więcej doświadczenia na rzekach nizinnych.

Kołowrotek - mam swoją filozofię, ale raczej nie dotyczy ona początkujących. Zatem z tego co miałem w ręku i jest przyzwoite polecam VISON KOMA 5-6. To koszt lekko ponad 300 PLN, ale kołowrotek jest naprawdę dobry i przyjemny w użytkowaniu. Całkiem fajny jest również SCIERRA ORBIT w klasie 4-5 za trochę mniej niż 300 PLN.

Linka - tutaj raczej bym nie oszczędzał, ale dopiero przy drugiej lince. Na początek proponuję VISION ATTACK. Jest to bardzo przyzwoita linka na początek. Pewnie ją za jakiś czas sponiewierasz i będziesz musiał zmienić, wtedy zdecydujesz. Jako linka startowa Attack może być naprawdę dobrym wyborem. Kosztuje 120 PLN. Zatem razem to nie powinno kosztować więcej niż 650 PLN, a sprzęt będzie naprawdę użytkowy.


  • Tb01 lubi to

#29 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 16 kwiecień 2014 - 22:35

a za resztę kupić muszki! Bo tego nigdy za wiele.



#30 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 22:55

...a jeszcze lepiej indyjskiego regala i trochę podstawowych materiałów. Im prędzej się zacznie, tym lepiej, a i frajda ogromna. Garść gotowców i powoli kręcić swoje  ^_^



#31 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:13

dzis poszlajalem sie troche po warszawskich sklepach i bardzo mi sie spodobała węda vision  attack  .  Tylko dalej cos mna trzęsie , tak dawno nie mialem innych kij jak z pracowni ze nie bardzo potrafie normalnie patrzeć na seryjne kije , w sumie w kazdym cos mi sie nie podba :)

 

a macie może jakies sprawdzone blanki w klasie 4 ?



#32 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:46

Skoro podobał Ci się Vision Attack to bierz go :). Najważniejsze żeby Tobie ten kij leżał, bo to jest kwestia gustu i po części zależy od charakteru ;)



#33 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:29

Widziałem 8 stopowego Attacka #4 i to super kijek do suchej i mokrej muszki. Gdybym potrzebował takiej wędki to brałbym go bez wahania.

#34 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 kwiecień 2014 - 22:22

no , tym bardzie ze zostalem uswiadomiony ze nie tylko bede uzywal suchej ale tez nimfy wiec powinien przypasowac , tylko chyba to bylo jednak 9'



#35 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 kwiecień 2014 - 08:02

9' może troche inaczej pracować, tym akurat nie machałem. Ale myślę, że powinieneś być zadowolony z tego kijka. Z budżetowych kołowrotków prócz Komy zwróć też uwage na Orvisa Clearwater-a II.

#36 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 18 kwiecień 2014 - 12:38

Panowie. Zastanawiam się nad próbą łowienia wzdręg na jeziorze na muchę. Powiedzcie mi czy kupie cos konkretnego do 500/600 zł. Myśle łowić na suchą i na nimfe :) Jakby jeszcze sprawdził się od czasu do czasu na Sanie do łowienia suchą to byłoby super :)
Podpowiedzcie coś, będę bardzo wdzięczny :)

#37 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 18 kwiecień 2014 - 13:33

Kuba kup kij 9 w 4 klasie i bedzie dobrze, do tego dobra linkę i kołowrotek jaki Ci się podoba :) bo to raczej i tak będzie magazyn na linkę a hamulec bedziesz miał w palcach.

Ja teraz łowie Orvis StreamLine 8,5 w 4klasie  

Linka Rio Gold WF4 i śmiga jak tra la la 

Kołowrotek to  zabytkowy Sheakspere z moje wątku :)

Kijek przyzwoity i tani,  jakiś czas temu na mała pijaweczke  trafił się przyłów  szczupak   kolo 50cm i była juz fajna zabawa, a kleniki 20-30 w tych wielkościach dają już niezła frajdę nie mówię o większych :)


Użytkownik Joah12345 edytował ten post 18 kwiecień 2014 - 13:33


#38 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 kwiecień 2014 - 16:37

Panowie. Zastanawiam się nad próbą łowienia wzdręg na jeziorze na muchę. Powiedzcie mi czy kupie cos konkretnego do 500/600 zł. Myśle łowić na suchą i na nimfe :) Jakby jeszcze sprawdził się od czasu do czasu na Sanie do łowienia suchą to byłoby super :)
Podpowiedzcie coś, będę bardzo wdzięczny :)

 

Te ryby połowisz każdym kijem który masz za szafą. Ważne by nie było to więcej jak #4/5. Chyba, że chcesz kupić coś nowego do arsenału i szukasz pretekstu, usprawiedliwienia zakupu...  ;)  Robiąc porządki przed Świętami odkurzyłem półki w biblioteczce, odzyskane miejsce przeznaczam na centerpiny, multiki, muchowe. Taka mała ekspozycja w dębowym otoczeniu. Każdy powód dobry by zamieszać w zasobach... W tej chwili przyglądam się kijom - nowy nabytek pod koniec kwietnia a miejsca coraz mniej... :D   


  • kubaS 1 lubi to

#39 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 18 kwiecień 2014 - 23:42

Chodzi o to, że ja jestem kompletnym laikiem w dziedzinie fly f. :D
Chciałbym żeby ktoś mi jakieś komkrety podsunął co bym wiedział w którą stronę iść :D

#40 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 19 kwiecień 2014 - 07:42

Chodzi o to, że ja jestem kompletnym laikiem w dziedzinie fly f. :D
Chciałbym żeby ktoś mi jakieś komkrety podsunął co bym wiedział w którą stronę iść :D

Zatem podtrzymuję to, co naplisałem kilka wpisów wyżej. Taki zestaw "nada się" na wzdręgi i na inne ryby.


  • Piotrek Milupa lubi to