Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowe pudło wędkarskie / skrzynka / torba na przynęty - typy i propozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2013 - 19:08

A potrzebne tobie to siedzisko? Po co one na łódce.. Za 5 dych masz super kuferek w Praktikeropodobnych sklepach.



#102 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 marzec 2013 - 20:06

plastica panaro super box 501. w srodku 4 duze pudla (wielkosci plano 3700) + u gory kuferek zamykany + pudelko na jerki/woblery.

i do tego jak w lodce nie ma lawek za siedzenie moze robic (to samo na pontonie)

.501_01-open.jpg



#103 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2013 - 20:56

Takie coś też na łódke zabieram. Tylko z wysuwanymi szufladami. Ale na cały dzień za mało towaru się zmieści. Jakaś dodatkowa bluza, kilka browarów, suchy prowiant, ręcznik do rąk itd. itp.



#104 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 27 marzec 2013 - 21:04

Muszę polatać po takich sklepach, bo w silnej potrzebie jestem :(  Połamała mi sie stara skrzyneczka :(  Siedzisko nie jest potrzebne, toć na łódce są ławeczki :)    Ten BOX 501 fajnie się prezentuje :)

http://translate.goo...=0CEQQ7gEwAQ    kurde , też kosztuje ;)


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 27 marzec 2013 - 21:10


#105 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 marzec 2013 - 21:11

Takie coś też na łódke zabieram. Tylko z wysuwanymi szufladami. Ale na cały dzień za mało towaru się zmieści. Jakaś dodatkowa bluza, kilka browarów, suchy prowiant, ręcznik do rąk itd. itp.

 

na ciuchy mam worek nieprzemakalny. To samo na zarcie (drugi) miala byc torba spinningowa nie biwakowa ;)

(oba z aldi za 6 czy 10 euro sztuka z takiej grubej tkaniny gumopodobnej - takie same w sklepie zeglarskim kosztuja tutaj 30-60 euro....)

Ja od kiedy kupilem 501, to zakupilem 2ga (juz mi male na gumy wiec jedna poszla na srubki etc a uzywam foxa stack and store 2x wieksze sa pudla) a juz 2 kumpli kupilo po 2 sztuki jak zobaczyli jak ta 501 wyglada ;) ja planuje zmienic lodke na ponton to bedzie jak znalazl do siedzenia na pontonie ;)

501 ma cos 100kg+ udzwigu (max wazylem okolo 113kg+ciuchy to pewnie kolo 115-120 i na niej stawalem - pekla tylko jedna jak na jednej nodze stalem na srodku a i to tylko pekla nie cala sie rozleciala) teraz waze blizej 106 i nawet nie pisnie jak na niej staje w robocie (ta peknieta). to pudelko co w kpl do 501 jest da sie kupic luzem - wtedy ich tam chyba 4 czy wiecej nawet wchodzi. planuje kupic rapalla sling bag i te pudelka z 501 maja chyba identyczne wymiary jak 3700 z slingbag'a ;)

501 sa w FM a jak w google je wpiszesz znajdziesz linka do strony w it z wszelkimi wymiarami etc.



#106 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2013 - 21:14

Ja od kilku lat uzywam tego:

 

http://www.normark.p...2&page=2&id=954



#107 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 marzec 2013 - 21:24

no ja sie zastanawialem nad takimi skrzynkami osobiscie, ale wieeeelikim minusem jest, ze jak z lodki sie przesiadasz na spina trzeba wszystko przekladac (kto z taka skrzynka lazi po brzegu?) z tej parafi wlasnie przymierzam sie do sling bag'a - 2x3700 zmiesci 90% nawet duzych przynet - do slingbaga wchodza pudla z plastica panaro wiec jak cos mozna je wymiennie stosowac. ja osobiscie uzywam tak: 4x fox deep stack and store (gumy bez hakow, woblery gleboko schodzace do trola, przynety na morze, jerki) z pp 501 mam gumy z hakami, mix przynet (wlasnie tego chcialbym uzywac w sling bag'u), obrotowki i wahadlowki i muchy (tez od biedy do sling bag'a), przynety do drop shota (do ktorego juz chyba 4 rok sie przekonuje kupujac tylko nowe haki i przynety ;)



#108 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 27 marzec 2013 - 21:54

Ja na łódce używam na przynęty pudełka plano 7771 sprawdza się natomiast na aparat prowiant oraz browarka zwykłe plastikowe pudło z market budowlanego na pewno nie przemoknie jedyny minus że trzeba się ostrożnie poruszać bo pudełka +dno łódki to hałas ale w tym roku będzie ponton tak że problem hałasu zniknie. :)



#109 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 marzec 2013 - 15:31

A więc zaraz po Swiętach ruszam na shopping ;)  do Praktikera i Castoramy - coś napewno wydłubie :) A na dno pujdą filcowe podkładki  samoprzylepne :D



#110 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 01 kwiecień 2013 - 10:08

Do takich zadan najlepiej sprawdza mi sie taka torba :

http://www.ikea.com/...ducts/17228340/

 

Lekka. Sklada sie latwo. Trwala. Pojemna. Wytrzymala na spore ciezary.

Lepszej torby na lodke jeszcze nie spotkalem.

Zgadzam się z kolegą prosta i duża, i nie musisz się martwić że się rozwali bo kupisz nową za 1,99zł :)



#111 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 11 listopad 2013 - 19:27

"odgrzeje kotleta" :P

 

oto co znajomi sobie zbudowali pod duże przynęty do trolla

(z czego i gdzie kupili, wszystko widać na foto)

 

Załączony plik  skrzynka 1.jpg   92,67 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  skrzynka 2a.jpg   88,93 KB   8 Ilość pobrań

 

Załączony plik  skrzynka 3a.jpg   91,93 KB   8 Ilość pobrań

 

Załączony plik  skrzynka 4.jpg   71,01 KB   6 Ilość pobrań


Użytkownik @Wojti edytował ten post 08 grudzień 2013 - 23:12

  • Dienekes lubi to

#112 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 20:02

Super pomysł @Wojti, przy takiej ilości dużych przynęt jest to IMO bardzo funkcjonalne rozwiązanie.
Dostęp do przynęt praktycznie od ręki. Wiesz może jakie są gabaryty tej skrzynki ?

#113 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2013 - 20:20

Wygląda nawet lepiej niż słynne wiadro Szweda na jerki! :)



#114 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 16 listopad 2013 - 11:39

No kotlet odgrzany wzorcowo. Tego to ja jeszcze nie widział !;)

 

Ehh potrzeba matką wynalazków. No nie?

 

A wracając do mojego pudła Plano. Jak na razie spisuje się wzorcowo.

Każda jego wnęka i przegródka jest wykorzystana w 101%.

Zobaczymy za 2-3 lata;] 



#115 OFFLINE   spinmar

spinmar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSępopol
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2013 - 14:23

nie drogie  dobre pakowne sprawdzone   PLANO  Pudło - Guide Series Magnum Box 1444-02



#116 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 08 grudzień 2013 - 14:58

Delikatnie odświeżając temat jestem zdania że na łajbie czy to ponton czy łódka musowo pudło plastikowe, bo 100% nieprzemakalne, w razie czego wypakuje graty i pod strumien wody, a kto łowi dużo ten wie że nie zawsze jest mikołaja ... czyli słoneczko i prawie flauta. Po tym sezonie gdzie pare razy udało nam się spinningować w deszczu moje torby nie wyglądaja najlepiej i sporo zachodu z tym żeby to doprowadzić do w stanu używalności ...dlatego też duże pudło na przynęty ...tylko które ????? 

 

1. 758 -005 od plano ... którym chwalił się kol godski wydaje sie super jednak tyle plusów i przewagi szuflad nad pudłami ile minusów ... szuflade łatwiej otworzyć ale jak sie tam coś zaklinuje to już dupa ... pudła można wyjąć położyć u góry i grzebać do woli ...ale znowu dłuzej zajmuje wyjęcie przynety ... 

 

2. plano 7771 jednak nie ma 71cm tylko duzo duzo mnie co sklepy totalnie olały i wszyscy na alledrogo pisza o 71 ale nikogo nie naszła refleksja widzac to w rzeczywistosci, aby wziac kawalek metra i zobaczyc ze cos nie tak. Pewnie wiele osób sie na te 71 nabierze.

 

3. Cormoran Kdon 1007, flambeau 8050, trapper i mistrall ... teoretycznie to samo ... w praktyce flambeau pewnie lepszej jakosci materialy ... ale traper i mistrall w cenie do 250zl na prawde oferuja pudła mogace stanowic alternatywe .... bo fajnie to wszystko rozwiazane a mi zalezy zeby na pontonie (360) było jak najmniej klamotów, ale bez ograniczania ilości przynęt ... co wybrać ???? póki co głupim :) i do lutego -marca pewnie tak zostanie ..

 

może któryś z kolegów podrzuci jeszcze jakiś ciekawy model dużego pudła do rozważenia ?


Użytkownik Sandre edytował ten post 08 grudzień 2013 - 15:01


#117 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 17:43

szukam rozsadnego pudelka na uzbrojone gumy dlugosci 20 cm, tak zeby weszlo do niego 6-8 szt, czy mozecie cos polecic? :)



#118 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:06

Plano 7771 ma 54 cm około. Ale naprawdę jest pojemną skrzynią 4 pudełka, w które wejdzie mnóstwo przynęt. Dużo miejsca w środku. Termos,grip, główki i inne pierdółki, spokojnie się tam mieszczą.

Po sezonie użytkowania, póki co mogę powiedzieć, że zdaje egzamin i jestem bardzo zadowolony.

Zobaczymy jak będzie po paru latkach, ale tworzywo skrzyni jak i pudełek na prawdę jest mocne i solidnie wykonane.

 

Trochę kosztuje, ale wart jest swoich pieniędzy.

Gorąco polecam.


Użytkownik puszek7 edytował ten post 08 grudzień 2013 - 22:54


#119 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:39

szukam rozsadnego pudelka na uzbrojone gumy dlugosci 20 cm, tak zeby weszlo do niego 6-8 szt, czy mozecie cos polecic? :)

http://www.weirdfish...ie/tackle boxes



#120 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:47

dzieki, te D-18 wygladaja rozsadnie, ale chyba bardzo slabo z dostepnoscia? pewnie na ebayu znajde ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych