Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka z pracowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:03

Witam kolegów ...

mam takie pytanie chcę zamowic wedke z pracowni na blanku mhx 9600-2 z rekojescia rezonansowa czy ktos z was ma wedke na tym blanku jesli tak to czy z rezonansem i jak sie sprawdza i czy faktycznie warto doplacac do rezonansu w owym blanku... jak oceniacie czulosc tego blanku i co z cw bo niby to 5-14 ale slyszalem ze jest stanowczo zanizony i da rade z glowka do 20 gr ????? prosze o WASze porady to moj 1 kij z pracowni i niechcialbym sie sparzyc...Z gory dzieki i pozdroooooooooooooooooo



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:12

Zbroiłem ten blank dla kolegi ,głównie pod duże pstrągi w trudnym terenie .Rzuty na wystarczające odległości już wobkami kleniowymi od3g.Komfot prz główkach 15g+guma już się kończy.Fajny uniwersalny atyk wychodzi na tym blanku.Czy warto rezonans? :rolleyes:  B) Wolałbym dołożyć te 3-4stówki do blanku z górnej pólki.



#3 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:16

Dąbek 111 -  apropos rezonansu wiesz to z autopsji? Łowiłeś dwiema wędkami na tym samym blenku-jedna z a druga bez rezonansu?

Ps.sam mam zagwozdkę czy warto dopłacać... :huh:



#4 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:20

Dabek111 dzieki moze doradzisz cos ja w skrocie opisze na czym mi zalezy kij bardzo czyly cw 5-25 z delikatnym zapasem mocy ale zeby niebyl to sztywny patyk jak np guide select bandit dlugosc 210-2.40 glownie lodka ale wedkuje tez z brzegu jeziora do 12-15 m  przynety glowni gumy na glowkach 8-20 gr kasa do dyspozycji kolo 1200-1500 prosze rowniez innych uzytkownikow o pomoc w wyborze 



#5 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:26

generalnie chcialbym dosc czula szczytowke do obserwacji opadu a delikatny zapas w dolniku z tad pomysl9600-2mhx ale czekam na propozycje i pomoc od was



#6 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:46

Pawle wszystko zależy od tego jaki to ma być rezonans, jeden działa drugi nie. Hot shot o którym mowa nie jest sztywną pałką, ma szybką ale sprężystą szczytówkę, która ładuje się znacznie głębiej niż np. Popping (do ok. 40% długości całego kija) i suchy, mocny dolnik o dużej mocy. Kij na tym blanku będzie trochę przypominał sławne, uniwersalne Talony mlxf, jak wspomniał kolega @Dąbek111 jest to kij uniwersalny można im łowić okonie na ciężko jak i lekko stukać sandaczowi. To czy Ci podpasuje zależy od tego co chcesz nim łowić i jakie ugięcie lubisz w spinie. Ten kij inaczej zachowuje się na sucho a inaczej nad wodą więc zanim go ocenisz musisz połowić. Jedno jest pewne opis jest niedoszacowany.



#7 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:47

Dąbek 111 -  apropos rezonansu wiesz to z autopsji? Łowiłeś dwiema wędkami na tym samym blenku-jedna z a druga bez rezonansu?

Ps.sam mam zagwozdkę czy warto dopłacać... :huh:

Nie łowiłem ,i nie zamierzam.Ale łowiłem wedkami ,budowanymi na gorszych i lepszych blankach i wiem ,że warto wydać ciut więcej casy.

 

generalnie chcialbym dosc czula szczytowke do obserwacji opadu a delikatny zapas w dolniku z tad pomysl9600-2mhx ale czekam na propozycje i pomoc od was

Nie wiem jaka długość preferujesz .jeśli łódka i brzeg w jednym kijem to P-904 MHX będzie dobry.

Na łódkę Phenix UMBX-S700MH do 18g będzie super,jeśli dasz radę tą długością połowić też z brzegu ,to jesteś zarobiony :)

Mam też Phenixa na blanku UMBX-790ML do 21g niesamowity kij.najpierw łowiłem nim z łodzi i z brzegu,taraz tylko z brzegu .Długość 237cm,bardzo szybki ,z czułym szczutem ,ale mocnym i nie kołkowatym dolnikiem ,który gnie się płynnie pod obciążeniem.W spinie ogarniał gumy 3-4" na główkach do 20g w pełnym komforcie.Teraz spiralnie pod multic 25g+guma ,zyskał na szybkości ,ale dolny CW mu trochę wzrósł :) ,lecz daje radę od 10g +predator 5cm.Polecam szczerze jak nigdy  :D



#8 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:52

batson XSB842. powinien ogarnąć gramaturę opisaną przez ciebie, kij szybki, szczytowy ale mimo to czuła szczytówka. nadaje się do polowania na sandacze i szczupaki. blank wysoko modułowy RX8(moduł wyższy niż w MHX) co powoduje świetną transmisję drgań a jak masz do dyspozycji 1200-1500 to nawet w rezonans możesz go ubrać jeśli przelotki nie będą za drogie(fuji tytan). 



#9 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:52

Jeśli miał bym doradzić zgodnie z tym co ja lubię to z mhx zdecydowanie P843-2-MHX na łódkę jak i do twoich główek fajny kij, delikatna szczytówka ale tak z 30cm a potem już prawdziwa moc, widać opad i jest czym podbijać.



#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:06

Jeśli miał bym doradzić zgodnie z tym co ja lubię to z mhx zdecydowanie P843-2-MHX na łódkę jak i do twoich główek fajny kij, delikatna szczytówka ale tak z 30cm a potem już prawdziwa moc, widać opad i jest czym podbijać.

Popieram. Łowiłem MHX P844-2 czyli ciut mocniejszym bliźniakiem wspomnianego kija sandaczy łowi prawie sam... trzeba nim tylko machać i ciąć w odpowiednim momencie. prawdziwa kosa sandaczowa z tym że nie ma aż tak genialnej transmisji drgań jak seria XSB batsona.



#11 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:25

Łowiłem 843 w jednym kawałku i wydawał się mocniejszy od 844 w dwuskładzie ale tez fajny, transmisja to właśnie zadanie dla rezo B)  jak szaleć to szaleć


Użytkownik guciolucky edytował ten post 19 styczeń 2013 - 20:26


#12 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:31


  • photo-thumb-51150.jpg?_r=1354914453
  • Forumowicze
  • bullet_black.pngbullet_black.png
  • 304 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano dziś, 19:52

batson XSB842. powinien ogarnąć gramaturę opisaną przez ciebie, kij szybki, szczytowy ale mimo to czuła szczytówka. nadaje się do polowania na sandacze i szczupaki. blank wysoko modułowy RX8(moduł wyższy niż w MHX) co powoduje świetną transmisję drgań a jak masz do dyspozycji 1200-1500 to nawet w rezonans możesz go ubrać jeśli przelotki nie będą za drogie(fuji tytan). 

Przekonuje mnie ten blank na lodke idealna dl z brzegu troche malo ale ogarne powiedz mi kolego czy to 2 sklad?????



#13 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:37

i czy szczytowka dobrze pokazuje opad niebedzie za sztywna??



#14 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:03

co do blanku decyzja zapadla dzieki wszystkim za pomoc co do rekojesci jeszcze to przekminie teraz co sadzicie o pracowni fishing rod z calym szacunkiem do wlasciciela !!! czy ktos z Waszamawial kij z tej pracowni czy uwazacie ze inne pracownie sa bardziej kompetentne jesli tak to jakie ????? Jak juz pisalem to 1 kij z pracowni i niechce sie sparzyc prosze o opinie...



#15 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:04

ktore waszym zdaniem rekojesci rezonansowe dobrze sie sprawdzaja i ktora pracownia je wykonuje??



#16 OFFLINE   Pawel1983

Pawel1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:10

Podpowiadac Panowie chce skorzystac z wasych doswiadczen i wiedzy pomozcie ....dokonac....dobrego wyboruuuuuuuuuuuuuuuu :)



#17 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:22

Nie łowiłem ,i nie zamierzam.Ale łowiłem wedkami ,budowanymi na gorszych i lepszych blankach i wiem ,że warto wydać ciut więcej casy.

 

Nie wiem jaka długość preferujesz .jeśli łódka i brzeg w jednym kijem to P-904 MHX będzie dobry.

Na łódkę Phenix UMBX-S700MH do 18g będzie super,jeśli dasz radę tą długością połowić też z brzegu ,to jesteś zarobiony :)

Mam też Phenixa na blanku UMBX-790ML do 21g niesamowity kij.najpierw łowiłem nim z łodzi i z brzegu,taraz tylko z brzegu .Długość 237cm,bardzo szybki ,z czułym szczutem ,ale mocnym i nie kołkowatym dolnikiem ,który gnie się płynnie pod obciążeniem.W spinie ogarniał gumy 3-4" na główkach do 20g w pełnym komforcie.Teraz spiralnie pod multic 25g+guma ,zyskał na szybkości ,ale dolny CW mu trochę wzrósł :) ,lecz daje radę od 10g +predator 5cm.Polecam szczerze jak nigdy  :D

 Skoro nie łowiłeś to po co odradzasz nie mając doświadczenia w temacie..

A to,że na  te budowane na lepszych blankach warto wydać więcej to... :rolleyes:


Użytkownik robert 7791 edytował ten post 19 styczeń 2013 - 21:22


#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:54

 Skoro nie łowiłeś to po co odradzasz nie mając doświadczenia w temacie..

A to,że na  te budowane na lepszych blankach warto wydać więcej to... :rolleyes:

Pokarz kolego jedno zdanie ,w którym nie polecam :) Powtarzam jeszcze raz ,jeśli miałbym wybrać miedzy blankiem MHX na renzonasie ,wolałbym dopłacić do blanku np.Phenixa ,CtCroix czy CTS.Były już wątki na ten temat ,wystarczy poszukać ,jednak opinie  subiektywne i chyba dobrze.Nie spróbujesz ,to się nie przekonasz. Jeśli masz doświadczenie w temacie to się podziel,jeśli nie to spróbuj i też się podziel.Ja wiem jedno ,że jest wiele konstrukcji (mowa o blankach),z którymi nie miałem przyjemności ,ale mam zamiar mieć, bo to jest mój żywioł .A zapewniam ,że przepaść technologiczna opisywanych w tym dziale produktów może być kosmiczna.Jak sprawdzę więkoszść i stwierdzę ,że mimo wszystko w tych najleprzych konieczna jest tytułowa rękojeść ,to ją wykanam i nie omieszkam Cię poinformować o wrażeniach :) 



#19 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:06

Paweł napisz do @woblerwz i zapytaj o rezo to się dowiesz co i jak od kogoś kto ma tu największe doświadczenia w budowaniu takich rękojeści. Nasze gadki to abstrakcje, które nie wiele wniosą do twojej świadomości.



#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:06

.......wolałbym dopłacić do blanku np.Phenixa ,CtCroix czy CTS.......

Zdecydowanie jestem tego samego zdania. Dodam jeszcze tylko serie CD.

I, żeby nie było. Łowiłem również z rezonansem (na świetnym blanku) :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych